Що чекає Росію на Україні після виборів?

fallback Політика

Что ждёт Россию на Украине после выборов?

Можливості Росії у зв’язку з обранням Зеленського президентом України стають ширшими. Частина друга

У першій частині статті ми розглянули деякі ризики, які виникають у Росії на Донбасі у зв’язку з перемогою Володимира Зеленського на українських президентських виборах. Тепер варто розглянути можливості, які виникають у Росії у зв’язку з цим обранням.

Спектр можливостей виникає, перш за все, на грамотному і раціональне використання простору конфліктів усередині України. Тут виникає цілий спектр можливостей.

Насамперед, треба розуміти, що Україна – глибоко олігархічна територія. Експерти правильно кажуть, що, незважаючи на те, що Зеленський Україну збаламутив, розворушити корупційне кубло йому ніхто не дасть, так як за цим стоять інтереси могутніх гравців. Будь-яка спроба боротьби з корупцією держапарату викличе гігантський саботаж. Простіше кажучи, поки Трамп повністю не розгромить в США демократів через доказ залучення Клінтон і Байдена в корупцію на Україні, вирішити проблему української корупції не вдасться.

Але розгром демократів як класу в США – це вже поза компетенцією Трампа. Як говориться, “з’їсти-то він з’їсть, та хто ж йому дасть”. Трамп такі питання не вирішує. Тому Байдена він пощиплет, але з’їсти демократів йому не дадуть. А значить, і корупція в Україні залишиться в недоторканності.

Корупція – головний інструмент американського управління пострадянськими елітами, без якого місцеві аборигени вийдуть у американців з-під контролю. Не випадково в Росії боротьба з корупцією стала суттю боротьби за суверенітет.

Читайте также:
У Харкові побилися члени виборчкомів

Тому американці не прагнуть викоренити на Україні корупцію повністю, а хочуть лише трохи її знизити. Вони хочуть обмежити низову корупцію і контролювати верхівкову, так як зараз вони ці процеси не контролюють зовсім.

Завдання США – звести українську корупцію до такого рівня, який, не позбавляючи їх важелів тиску на еліти, знизить гальмуючий вплив на економіку. Спричинений корупцією загальна криза не дає перетворити Україну у вітрину для Донбасу, Криму та Росії. Приєднуватися до падаючої Україні ніхто не хоче.

Суперечність цілей ніколи не дасть США домогтися бажаного на цьому напрямку. Для викорінення корупції в Україні має відбутися революція, можлива лише при військовому розгром. Збереження нинішньої схеми відтворення українських еліт робить корупцію головним інструментом їх появи.

Тому на нинішній Україні корупція перемагає всіх без винятку – Європу, США, українську державність. Ми говоримо “Україна” – маємо на увазі “корупція”. Усунення корупції на Україні одно міфу, більш нереальним, ніж побудова комунізму в окремо взятій країні. Зрозуміло, що збереження корупції створює сферу некерованості в елітних процесах, що спричиняє ерозію українського консенсусу навколо фігури Зеленського. Поле для гри на конфлікті інтересів для Росії зростає.

Ще одним фактором на користь Росії є те, що стратегія успіху Зеленського вимагає перетворення України на розвинену економіку. Це неможливо без дешевих енергоресурсів з Росії і відкритих ринків збуту в Росії і ЄС. Обидва цих напрями для України надійно закриті, і недавнє рішення російського уряду припинити поставки на Україну нафтопродуктів і вугілля – а в перспективі і транзиту газу – ставлять на залишках промисловості України великий хрест.

Економічного зростання не буде ще й тому, що куратори України взяли курс на перетворення її в аграрну країну – при тому, що дешевих ПММ немає, а більшість населення живе в містах і до аграрної роботі не пристосоване. Село України давно скотилося в архаїку майже натурального господарства. Гарантовані соціальні протести і падіння економіки, що зростає тільки при розвитку промисловості.

Читайте также:
Коаліція заразилася грецької хворобою – Луценко

Це посилює сепаратистські прагнення східних і південних областей України. Карта розколу країни вже видно по карті голосів, поданих за Зелінського. За Порошенка і Тимошенко – Центр і Захід з акцентом на дві західноукраїнських області. Схід і Південь – за Бойко і Зеленського.

Розвитку економічної і політичної кризи на Україні сприяє збереження вимог МВФ, які вимагають скорочення субсидій і приватизації землі. Ухилитися від цього Зеленському не вдається, і скандали на цю тему ще попереду. Жовтневі вибори в Раду тільки поглиблять конфлікти в українському суспільстві.

Ще одним фактором на користь Росії є прагнення оточення Зеленського утримати його від прямих переговорів з Путіним без нагляду та участі США і Британії. Всі українські експерти впевнені, що при безпосередній зустрічі Зеленський потрапить під вплив Путіна і вийде з переговорів глибоко психологічно зломленим.

Те, що це не порожні слова, видно з сьогоднішньої заяви колишнього президента Польщі Кваснєвського, який повідомив, що Зеленський боїться зустрічатися з Путіним наодинці, тому, мовляв, така зустріч можлива лише в рамках нормандської четвірки, щоб лідери Німеччини і Франції своїм авторитетом захистили президента України від російського «хижака».

Читайте также:
Українці - «Недолюди» // Донбас - Росія // Бугаїв - упир

Мовляв, сили президентів надто нерівні, і врятуватися можна лише участю “старших” – якщо Путін зміг перевербувати Джорджа Буша-молодшого на його власному ранчо і ще купу європейських лідерів, то Зеленський не повинен навіть близько підходити до Путіна в поодинці.

В чому тут вигода для Росії? Виграш часу і тактики. Чим довше тягнеться рішення проблеми Донбасу, тим менше шансів повернути його на нинішню Україну. Мінський процес – це не умовити донецьких і луганських піти під київських, а змінити саму Україну, на що вона не здатна. Ніякі інформаційні операції на Донбасі, про яких мріє Зеленський, не перестануть бути паліативами без реального вирішення питання про зміни на Україні.

Реально врятувати Україну зможе лише відмова від нинішньої трактування незалежності як синоніма війни з Росією, яка нібито спить і бачить Україну поглинути. Жоден реальний аргумент на питання “А навіщо Росії поглинати Україну?” не наводиться. Мовляв, Росія шукає поглинання України задля усунення санітарного кордону і виходу до кордонів Європи. Мовляв, танкам так зручно швидше потрапити в Варшаву та Берлін. Як ніби введення танків не спричинить обміну ударами ядерних ракет, які зводять до нуля всі танкові бліцкриг.

Читайте также:
Палаюча нафтобаза під Києвом належала екс-глави Міненерго Ставицькому – СБУ

Падіння рейтингу Зеленського неминуче, і розпочнеться воно вже цієї осені. Переділ власності, нові кланові війни, чистка органів управління, де сидять зібрані Порошенко кадри, конфлікт американських демократів, республіканців та ЄС – все це поле для маневру Росії на українському плацдармі. Головне її завдання – продовжувати нарощувати ротацію еліт, не допускаючи їх гострого конфлікту, і утримати економіку в цей період від неконтрольованих явищ.

В Росії напередодні трансферу 2024 року всі конфлікти отримують розкриття, і важливо зробити так, щоб українська тема сприяла консолідації і збереження курсу на виконання травневих указів, що означає структурну перебудову економіки.

Ілюзії щодо того, що з обранням Зеленського в України з’явився шанс на порятунок, розсіються вже до кінця поточного року. Жодна проблема не буде вирішена, але всі вони збережуться і з’являться нові. Завданням Росії на цьому етапі буде не підготовка до поглинання шматків України (хоча можуть бути відпрацьовані і такі сценарії, але це залежить вже від самих росіян околиці), а відгородження від негативних наслідків її розпаду.

Росія зосереджена на відновленні своїх можливостей, і залучення до вирішення українських проблем тільки стримує її поступальний розвиток.

Source
Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.