Справи кухонні: На що звертати увагу при виборі посудомийної машини

Покупка нової посудомийної машини може здатися досить непростим заняттям. В будь-якому магазині є з десяток моделей однакової висоти й ширини, з майже ідентичними нержавіючими поверхнями і, здавалося б, взаємозамінними циклами і функціями. Але як же вибрати серед них ту, яка стане ідеальною для конкретної кухні. Сьогодні посудомийні машини більш багатофункціональні і розумніші, ніж коли-небудь, тому варто враховувати при їх виборі ряд факторів.

Скільки має коштувати хороша «посудомийка»


Посудомийна машина – мрія господині.

По-перше, бюджет, виділений на покупку, допоможе скоротити кількість варіантів. Якщо у кого-то вкрай обмежений бюджет, не варто хвилюватися. Багато потужних посудомийних машин можна купити за 500 доларів або менше.

Дела кухонные: На что обращать внимание при выборе посудомоечной машины
Завжди можна знайти бюджетний варіант

За $ 600 – $ 900 можна знайти досить пристойну модель середнього діапазону з декількома функціями. А якщо ж є «зайві» 1000 доларів і більше, то за ці гроші є буквально що завгодно.Крім ціни, наведемо інші основні фактори, які слід враховувати, щоб звузити свій вибір.

Продуктивність

Як це ні дивно, але тести показали: ціна посудомийної машини слабо кореллірует з її продуктивністю. Приміром, модель Kenmore 13479 за $ 500 показали набагато кращі результати, ніж Frigidaire FPID2497RF за $ 1 100 і GE PDT750SSFSS за $ 1 200. Звичайно, дешевші машини не завжди краще миють посуд. Модель LG LDT9965BD за $ 1 200 показує і зовсім фантастичні результати.

Дела кухонные: На что обращать внимание при выборе посудомоечной машины
Kenmore 13479 – доступна ціна, стильний дизайн і висока продуктивність.

З цього випливає погана новина: продуктивність при чищенні посуду дуже важко передбачити на основі виробника або ціни.

Дела кухонные: На что обращать внимание при выборе посудомоечной машины
Справляється навіть з самими брудними тарілками.

Але є і хороша новина: якщо продуктивність машини — основний фактор при виборі, то зовсім не потрібно грабувати банк, щоб придбати гідну модель. Крім того, варто враховувати те, що кращі моделі просто вимагають менше зусиль з боку користувача, а також можуть справлятися навіть з посудом, на якій вже пару днів як застиг жир.

Читайте также:
Як запобігти пошкодженню екрану смартфона: реальність, а не міф

Рівень шуму

На відміну від потужності очищення, шум, який виробляє посудомийна машина, часто прямо корелює з її ціною. Тим, хто хоче майже беззвучну модель, варто розлучитися з чималою сумою. Тим не менш, навіть недорогі моделі значно тихіше, ніж старі моделі, які викликали мігрень у батьків.

Дела кухонные: На что обращать внимание при выборе посудомоечной машины
Рівень шуму не залежить від габаритів машини.

В Інтернеті можна досить легко знайти рейтинг шуму будь посудомийної машини. Але, в будь-якому випадку, потрібно подумати про те, де буде встановлена посудомийна машина, і про те, якою насправді вона буде виробляти шум, і звідки його буде чути. Старомодні посудомийні машини, як правило, видавали рівень шуму приблизно в 80 дБ, а це означає, що вони були лише трохи тихіше реактивного літака при зльоті. Але зараз рівень шуму набагато тихіше. Отже, наскільки «гучні» сучасні моделі.

Машини дешевого сегмента: 50 дБ

Навіть посудомийні машини вартістю $ 500 тепер мають рівень шуму приблизно в 50 дБ. Kenmore 13002 за $ 400 шумить при роботі з гучністю 56 дБ, а рівень шуму GE GDF520PGJWW за $ 400 складає 54 дБ. Навіть якщо люди знаходяться в одній кімнаті з працюючою посудомийкою, їм не доведеться перекрикувати її. 50 дБ – це рівень шуму при тихій розмові. Більш того, 50 дБ недостатньо голосно, щоб розбудити сплячу дитину в сусідній спальні.

Середній ціновий діапазон: 40 дБ

Дела кухонные: На что обращать внимание при выборе посудомоечной машины
Повна загрузка.

Якщо сім’я зазвичай часто розмовляє на кухні, плата за модель середнього діапазону і рівень шуму 40 дБ може мати сенс. Знайти подібний агрегат можна за $ 600 – $ 900. При подібному рівні шуму, робота посудомийки буде чутна, але при цьому можна буде поруч спокійно спілкуватися тихим голосом.

High-end: 40 дБ і нижче

Якщо хтось особливо чутливий до шуму, йому варто задуматися про придбання моделі, яку ледве можна почути, навіть перебуваючи з нею в одній кімнаті. Наприклад, моделі LG LDF7774ST і Bosch SHS63VL5UC ціною 900 доларів розраховані на рівень шуму 44 дБ. Якщо ж ціна перевалює за чотиризначну цифру, то можна знайти безліч моделей з рівнем 42 дБ. Навіть зустрічаються посудомийні машини з рівнем шуму до 30 дБ. При цьому її ледве можна почути, навіть стоячи поруч.

Читайте также:
Китай удвічі обійшов США за кількістю патентів

Швидкість і режими

Більшість посудомийних машин мають комбінацію з наступних варіантів режимів:

Звичайний: режим, запрограмований за умовчанням в більшості посудомийних машин. Він призначений для повного завантаження посуду середнього ступеня забруднення.

Дела кухонные: На что обращать внимание при выборе посудомоечной машины
Вимиє все.

Експрес: очищає злегка забруднену посуд або дозволяє робити неповне завантаження, якщо потрібен швидкий результат.

Авто: повністю використовує датчики посудомийної машини. Адаптує час роботи до змішаної навантаженні в залежності від того, наскільки брудна посуд.

Часто також можна зустріти наступні варіанти:

Важкий: для великої посуду, такий як каструлі і сковорідки, або звичайних тарілок, «залипших» брудом.

Щадний: знижує при чищенні напір води. Це використовується для чищення більш тендітного посуду, такий як келихи або тонкий фарфор.

Дела кухонные: На что обращать внимание при выборе посудомоечной машины
В посудомийці можна вимити навіть келихи.

Тільки промивка: швидкий спосіб помити посуд.

Ефективний: цей режим використовують менше води й енергії. У деяких посудомийних машинах він це займає трохи більше часу на роботу, а в інших призначений для більш забрудненого посуду.

Деякі бренди називають ці режими трохи по-різному. Наприклад, «Важкий» іноді називають «Pots & Pans», «Efficient» або «Energy Saver» і «eWash», але його основне призначення однаково для всіх брендів. Ознайомтеся з інструкцією по експлуатації посудомийної машини (часто в Інтернеті) для перерахування циклів та їх відповідних діапазонів часу.

Варто переконатися, що посудомийні машини, розглядаються в якості варіантів для придбання, мають потрібні режими.

Інші фактори, які слід враховувати

Крім наведених вище основних факторів для вибору посудомийної машини, є маса інших, які можуть бути важливими для багатьох.

Тип посудомийної машини

Більшість посудомийних машин мають ширину 60 сантиметрів і призначені для постійного закріплення під кухонним столом. Якщо покупець шукає стандартну посудомийну машину, це те, що йому потрібно. Всі варіанти вище і нижче відповідають цьому типу, тому більшість посудомийних машин виглядають більш або менш однаковими.

Читайте также:
Вже кишеню світиться: експерти назвали найбільш радіоактивні смартфони на ринку

Однак, якщо у когось менше місця для подібного пристрою, то він може знайти компактні 45-сантиметрові моделі у більшості виробників. При бажанні навіть можете портативні посудомийні машини на колесах або спеціальні посудомийні машини, які ви можете включити у шафу.

Стиль та оздоблення

Дела кухонные: На что обращать внимание при выборе посудомоечной машины
Завжди можна вписати посудомийну машину в інтер’єр кухні.

Як правило, посудомийні машини випускають в білому, чорному кольорі або в «нержавіючій сталі». Якщо вибрати нержавіючу сталь, варто очікувати, що модель обійдеться приблизно на 100 доларів дорожче

Деякі виробники пропонують унікальну обробку. Наприклад, у GE є обробка «Slate», у LG – чорна неіржавіюча сталь, а у Frigidaire звичайна нержавіюча сталь.

Крім обробки, форма ручки, а також тип і розташування панелі управління, як правило, є єдиними відмінностями на зовнішній поверхні посудомийних машин. Ручки можуть бути тонкими, прямими або закругленими.

На панелі керування використовуються або фізичні кнопки, або цифрові сенсорні елементи керування. Цифрові елементи керування функціонально такі ж, як і кнопки, але менш громіздкі.

Ємність і використання простору

Незважаючи на те, що всі стандартні посудомийні машини шириною 60 сантиметрів, ємність у різних моделях варіюється. У більш дорогих посудомийних машин менше простору між зубцями, тому в них можна помістити більше тарілок. У них також зазвичай використовуються більше струменів води, щоб забезпечити більш якісну чистку. Передбачена і чистка великий посуду: в посудомийних машинах вищого класу зазвичай використовуються складні зуби, тому в них можна помістити свої каструлі і сковорідки.

Продуктивність сушіння

Дела кухонные: На что обращать внимание при выборе посудомоечной машины
Не тільки помиє, але і висушить.

Як і продуктивність мийки, продуктивність сушіння не залежить безпосередньо від ціни, і її практично неможливо самостійно визначити під час покупки. Потрібно перевірити, чи є в посудомийній машині можливість додаткової сушки, але навіть це не може забезпечити ідеальні результати. Тому обов’язково потрібно перевірити наперед огляди моделей і відгуки в Інтернеті.

Також сильно крім різного часу сушіння, деякі посудомийні машини дозволяють використовувати для очищення пар або регулювати температуру промивної води.

Читайте также:
Вчений підставився під удар кулі для знесення будівель

Унікальні доповнення і здібності Деякі моделі GE, такі як GDF610PMJES вартістю 600 доларів, мають пристосування струминного очищення для пляшок. Модель Bosch SHS63VL5UC вміє виводити всю потрібну інформацію на… підлога за допомогою світла.

Дела кухонные: На что обращать внимание при выборе посудомоечной машины
Bosch – ім’я розумної техніки.

Крім того, з’являється все більше підключаються до Інтернету посудомийних машин. У більшості великих виробників є модні додатки, які дозволяють користувачеві стежити за ходом роботи здалеку. Посудомийні машини Whirlpool і GE також інтегруються з Amazon Dash, тому вони можуть автоматично замовляти миючий засіб, коли воно почне закінчуватися.

Тип ємності

Більш дешеві моделі використовують пластикові ємності для миття. Моделі більш високого класу мають ємності з нержавіючої сталі. Нержавіюча сталь трохи більш довговічна і енергоефективна, але матеріал ємності для мийки не впливає на ефективність очищення.

ККД

Говорячи про ефективність, Агентство з охорони навколишнього середовища використовує свою рейтингову систему EnergyStar, щоб рекомендувати продукти, які заощаджують енергію, не жертвуючи функціями або функціональністю. Можна спокійно знайти цей рейтинг, а також передбачуване споживання енергії посудомийної машини в Мережі.

Тип фільтра

Дела кухонные: На что обращать внимание при выборе посудомоечной машины
Фільтр посудомийних машин вимагає очищення.

Більшість сучасних посудомийних машин (і майже всі моделі high-end), на відміну від старих, використовують легко знімаються сітчасті фільтри.використовують сітчастий фільтр. Навіть посудомийні машини з автоматичними фільтрами не такі гучні, як раніше, але якщо хтось хоче, щоб рівень шуму був мінімальний, то доведеться іноді знімати і промивати цей сітчастий фільтр. Зазвичай це займає не більше 5 хвилин.

Підсумок: вибрати ідеальне поєднання ціни та можливостей

Тепер, тепер всім повинно стати ясно, що не обов’язково потрібно переплачувати за посудомийну машину. Потрібно просто вибрати машину з парочкою потрібних функцій, якщо є можливість витратити від 600 до 900 доларів, або і зовсім обійтися «гідною» бюджетною моделлю за 500 доларів.

Всім власникам посудомийних машині не зайвим буде знати, чому що персонал кафе кладе в посудомийну машину і чому не завадить зробити так само .
Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: