Нерівні умови. Чому жінкам в Україні все ще платять менше, ніж чоловікам

Жінки часто працюють на менш оплачуваних роботах

В Україні жінки отримують меншу заробітну плату, ніж чоловіки. Розрив між зарплатами становить приблизно 20%.

Про це повідомила міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

Цей показник вище, ніж у більшості країн Європи, і це невикористаний потенціал як для самих жінок, так і для країни в цілому. Соколовська додала, що мова йде не тільки про рівну оплату праці, але і про створення рівних умов.

Потрібно розширити можливості матерів повертатися на ринок праці після народження дітей, щоб роботодавці розвивали відповідну інфраструктуру і гнучкі графіки. На думку чиновниці, країна повинна розвивати дошкільну освіту, щоб більше жінок могли працювати на керівних посадах.

Старі підходи

Жінок не так часто призначають на керівні посади, не дозволяють працювати на важких роботах і не проводять навчання після тривалих відпусток. Таку оцінку Радіо НВ висловив юрист Громадської організації Соціальний рух Віталій Дудін.

Читайте також:

Читайте также:
Anadolu (Туреччина): НАТО проведе екстрене засідання по Сирії прохання Туреччини

Час народжувати. Що роботодавцям можуть заборонити просити на співбесіді

Фірми не готові виділяти ресурси на перенавчання жінок, щоб вони могли наздогнати колег-чоловіків. Вирівняти несправедливість в оплаті праці могло б оновлення трудового законодавства, втім проекти законодавчих ініціатив зберігають багато старих підходів до ринку праці.

У той же час у проектах змін трудового законодавства жінки будуть користуватися і деякими привілеями, але це не буде мотивувати роботодавців їх наймати, вважає юрист Віталій Дудін.

«Є обмеження на роботу жінок з дітьми до трьох років. Їх, здається, не можна залучати до надурочних робіт. Є норма, яка не дозволяє застосовувати випробувальний термін для жінок до трьох років. Хоча, звичайно, є такі пільги, які потрібні жінкам. Це додаткові відпустки, перерви на годування дітей – це захист від звільнення», – повідомив Дудін.

«Традиційне виховання

Різниця в зарплаті часто обумовлена тим, що жінки працюють на менш оплачуваних роботах. Про це в коментарі НВ заявила директор Центру соціальних і трудових досліджень Ніна Потарская. Також жінки часто обирають сфери, де можна взяти відпустку по догляду за дитиною або лікарняний.

Читайте также:
Росія з Криму наставила на Україну Гради, танки і висадила десант

Читайте також:

Неравные условия. Почему женщинам в Украине все еще платят меньше, чем мужчинам

Досягти успіху в усьому. Як працюючим матерям боротися з упередженнями на ринку праці

Традиційними для жінок є сектори медицини та освіти. А коли в сім’ї підростає дитина, графіки батьків не збігаються з робочими годинами саду. Це мотивує батьків жертвувати зарплатою того, хто заробляє менше, і нерідко це саме жінка, каже Потарская. Але існує й ще одна причина, чому дівчата отримують менше, – їх з дитинства орієнтують на менш прибуткові професії.

«Профорієнтація дівчаток і хлопчиків починається з дитсадків. На що вони орієнтуються? Є профорієнтація дівчат, щоб вони займалися бізнесом, IT? Тими галузями, які будуть з високим доходом. Так як дуже часто дівчаток орієнтують на те, що вона буде піклуватися про сім’ю, народжувати дітей, і на цьому її функції закінчуються», – зазначила Потарская.

Бажана оплата

Жінки ставлять в резюме нижче рівень бажаної оплати. Причому меншу винагороду за працю очікують як керівниці, так і спеціалістки. Про це в коментарі НВ розповів директор IT-компанії Бітрікс24 Дмитро Суслов. Він підкреслив, що в IT-галузі різниці в зарплатах за гендерною ознакою немає.

Читайте также:
"Україна радіє антициклону": в понеділок буде тепло

Читайте також:

Неравные условия. Почему женщинам в Украине все еще платят меньше, чем мужчинам

Дуже переконливо. 18 правил успішних переговорів

«Не можна назвати конкретні сфери, в яких чоловікам або жінкам платять більше. Оскільки в нашій країні навіть фахівці різних компаній на однакових посадах можуть отримувати істотно різні суми. Я переконаний, що ринок повинен оцінювати досвід фахівця або спеціалістки, його вміння впоратися важливими для бізнесу завданнями. На мій погляд, це єдиний об’єктивний критерій, яким слід керуватися», – зазначив Суслов.

Це вигідно роботодавцям

Через старіння населення і міграції України потрібна робоча сила, заявила в ефірі Радіо НВ економістка Центру економічної стратегії Дарія Михайлішина.

Читайте також:

Неравные условия. Почему женщинам в Украине все еще платят меньше, чем мужчинам

Економічний сексизм. Дослідження підрахувало грандіозну різницю в оплаті праці жінок і чоловіків в Голлівуді

Ці фактори мотивувати компанії залучати більше жінок, але роботодавці перш за все повинні зрозуміти, що їм це вигідно, вважає економіст. Не останню роль відіграє і державна політика щодо захисту трудових прав жінок.

«Державна політика, мені здається, повинна бути спрямована не тільки на протидію дискримінації, але й на створення додаткових можливостей для жінок, щоб вони могли працювати. Наприклад, створення додаткових місць у дитячих садках. Тому що жінки часто не можуть працювати повний робочий день, тому що їм потрібно доглядати за дитиною. Тому вони працюють на півставки, а це ще одна причина, чому вони заробляють менше», – зазначила Михайлішина.

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.