Чому моряки носять саме кортики, а не щось більш «значне»

Незмінним атрибутом парадної форми моряків-офіцерів був і залишається такий елемент, як кортик. Насправді даний вид холодної зброї фігурує і в інших військах, однак саме на флоті він чомусь завжди був предметом надзвичайною гордості. У чому ж його секрет? А найголовніше, якщо на флоті у кортика які-небудь практичні функції?


Спочатку кортик був абордажным зброєю.

Насправді все досить просто. У військових моряків завжди повинна бути при собі зброю, особливо у офіцерів. Спочатку застосовувалися абордажні шаблі та палаші, однак великогабаритне зброя – це не дуже зручно в умовах як трюму, так і палуби. Тому офіцерам потрібно щось більш зручне і практичне. В результаті і з’явився кортик. Перші зразки цієї зброї майже завжди були кустарними і робили їх з уламків шаблі.

Почему моряки носят именно кортики, а не что-то более «внушительное»
Тепер його отримують випускники військово-морських навчальних закладів.

На практиці кортик показав себе з кращого боку. Втім, перші кортики все ще були досить великими – 60-80 см в довжину. Вони чудово підходили для палубного бою, а також не вимагали наявності спеціальних навичок фехтування. Проте з часом кораблі перестали брати на абордаж і кортик перетворився на елемент форми.

Читайте также:
Як будуть виглядати роботи майбутнього

Почему моряки носят именно кортики, а не что-то более «внушительное»
А ще він може бути особливою нагородою.

Носіння кортика в Росії ввів Петро I. До 1903 році була заснована довжина кортика в 30 див. На протязі всієї своєї історії кортик досить сильно видозмінювався. З часом кортики стали видавати випускникам військово-морських освітніх установ. Право носити холодну зброю мають у тому числі мічмани, адмірали і генерали. Спочатку, при виході на пенсію кортик відбирався, проте тепер його залишають. Крім того, стали широко використовуватися нагородні кортики, які даруються офіцерам, яка вчинила видатні вчинки для захисту Батьківщини і свого флоту.

В продовження теми брюки кльош – чому моряки носили саме їх, а не щось інше.
Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: