Військовим в Донбасі заборонять користуватися мобільними і смартфонами

Військовим в Донбасі заборонять користуватися мобільними і смартфонами (відео)

У Міноборони сподіваються таким чином уникнути витоку інформації

 

Верховна Рада прийняла поправки до статуту про військову службу, які заборонять солдатів, що знаходяться в зоні бойових дій, користуватися мобільними телефонами.
Проект закону, який був внесений до парламенту урядом, у першому читанні підтримали 243 народних депутата.

Як наголошується в тексті документа, підготовленого Міноборони, зокрема, в зоні проведення військової операції”, а також в умовах надзвичайного стану або під час дії особливого періоду на територіях, де ведуться бойові дії, військовослужбовцям, які виконують обов’язки військової служби, забороняється користуватися особистими засобами мобільного зв’язку”.

Дозволяти використовувати такі кошти буде лише командир військової частини.

У відомстві Степана Полторака необхідність прийняття даної ініціативи пояснюють тим, що вільна можливість солдатів користуватися мобільними призводить до витоку секретної інформації.

Крім того депутати у першому читанні прийняли законопроект 2154, який забороняє використовувати військовим не лише мобільні телефони, але і всякі смартфони з геолокацією. “Завданням законопроекту є створення правил і обмежень використання особистих пристроїв бездротового доступу до телекомунікаційних мереж, що належать військовослужбовцям України у зоні бойових дій для підвищення їх безпеки при виконанні службових обов’язків, запобігання визначення противником точних координат підрозділів ЗСУ за джерелами радіовипромінювання, отримання ворогом розвідувальних даних”, – говориться в пояснювальній записці.

Як підкреслила Ірина Фриз, необхідність цього закону пов’язана з тим, що за приладами з геолокацією противник може навести зброю на українських військових.

Ініціатива, однак, викликала критику рада нардепів. Так, Оксана Корчинська з Радикальної партії в процесі обговорення законопроекту заявила, що при цьому війська як і раніше не забезпечені спецзв’язком, що може створити проблеми – якщо у солдатів заберуть мобільні, то може виявитися, що в критичній ситуації вони не зможуть зв’язатися з медиками, волонтерами і т. д.

Тим не менш проект закону був прийнятий за основу, за – 236 нардепів.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.