Португалія – перший півфіналіст Євро-2016!

Збірна Польщі зазнала поразки в серії післяматчевих пенальті

Португалия – первый полуфиналист Евро-2016!

Як і очікувалося, поєдинок збірних Польщі і Португалії в 1/8 фіналу Євро-2016 вийшов рівним, а переміг той, кому більше прихильна фортуна.

Спочатку здавалося, що успіх за хвіст впіймали якраз поляки. Вже на 2-й хвилині зустрічі прорив Гросіцкі по лівому флангу завершився прострілом у центр штрафного на Левандовського, та форвард одним дотиком поклав м’яч під ближню штангу, відкривши лік своїм м’ячам на Євро.

До речі, Левандовскі з результатом 1 хвилина 40 секунд став другим у списку авторів найшвидших голів на чемпіонатах Європи. Рекорд росіянина Дмитра Кириченка (1 хвилина 7 секунд) поки не побитий.

Неждано-негадано пропущений м’яч розтормошив Португалію, Роналду і компанія зобов’язані були забивати, а значить – іти вперед. Мабуть, саме тому перший тайм протистояння вийшов одним з найяскравіших в поточному чемпіонаті. Поляки, забивши, відійшли назад, сподіваючись вкусити португальців в контратаці, а номінальні гості всіма правдами і неправдами шукали шляхи до воріт Фабіанскі. Це були 45 хвилин швидкого, якісного і дуже видовищного футболу.

Відмінний шанс втратив Роналду на 28-й хвилині, коли залишився з м’ячем прямо навпроти воріт приблизно на лінії штрафного. Але удар у зоряного гравця не вийшов, і голкіпер легко забрав м’яч.

Кількома хвилинами пізніше Роналду відверто випрошував пенальті, після того, як зіткнувся плечем в плече з Пазданом. На щастя, свисток досвідченого Бриха промовчав – одинадцятиметровим в тому епізоді і не пахло.

Португалію втішив 18-річний Реанту Санчес. Нані феноменально викотив м’яч п’ятою юному гравцеві під удар, і той з лінії штрафного майданчика відправив м’яч у ближній кут крізь частокіл рук, ніг і корпусів чотирьох польських захисників! Будь у Фабіанскі пальці на пару сантиметрів довше, він би взяв м’яч, але «Растишку» воротарю вже запізно.

Зрівнявши рахунок, Португалія по інерції продовжила атакувати, особливо старалися знайшли один одного Санчес і Нані, але незабаром її запал згас. Рахунок явно влаштовував обидві команди і, як водиться в сучасному футболі, ніхто не поспішав до чужих воріт. Головне – не пропустити, а не забити ще, вирішили обидві команди.

5 різних думок про заворушення на "Олімпійському"

Тому після ураганного першого тайму залишок гри протікав досить мляво. Ні, моменти були, той же Роналду не влучив по м’ячу, опинившись в трьох метрах від враженого Фабіанскі, Милик перевіряв пильність Патрісіу ударом у ближній кут, не скупилися футболісти обох команд і на блоки… От тільки тієї видовищності, якою відзначався перший тайм зустрічі, вже не було.

Португалія атакувала небезпечніше Польщі, але не настільки, щоб втілити перевагу в гол. Хоча, якби по м’ячу Роналду на 85-й хвилині, все могло вирішитися і до овертайму. І все-таки основний час матчу закінчився нічиєю 1:1, і глядачів чекали 30 хвилин додаткового часу.

Якщо в основний час ніхто не летів в атаку, то додаткове сам бог велів носа оборони не висовувати. Хорватія он спробувала – їй цей самий ніс і відкусила Португалія у блискавичній контратаці. Так що Польща і Португалія відверто чекали пенальті або (якщо дуже пощастить!) помилки суперника. Дочекалися лише серії одинадцятиметрових.

В якій сильнішими виявилися португальці. Фабіанскі – непоганий воротар, але пенальті він не вміє брати патологічно. Десять ударів (з урахуванням поєдинку проти Швейцарії) били йому на цьому Євро – все, що потрапило в створ воріт, перетворилося в голи. Руї Патрісіу ж впорався з пострілом Блащиковські, а жирну крапку в серії поставив Куарежма.

Джокович – переможець "Ролан Гаррос"

Снаряд двічі в одну воронку не потрапив – Польща не зуміла виграти другу серію пенальті на турнірі. При непоганий в цілому грі полякам не вистачило агресії і вміння вичавити максимум зі своїх напівмоментів. Хороший чемпіонат, гідний виступ, але Польща їде додому.

Збірна Португалії – головна загадка Євро-2016. Хіба що Ісландія може з нею позмагатися. У групі португальці тричі зіграли внічию, потім на 117-й хвилині вирвали перемогу у хорватів і здолали Польщі лише в серії пенальті. Основний час всіх п’яти зіграних матчів чемпіонату Європи португальці завершили внічию, при цьому вийшовши в півфінал!

Що це – містика? Везіння? Нестримна віра в свої сили? Пекельний коктейль з усього перерахованого вище? Відповідь дізнаємося у півфіналі, який відбудеться 6-го липня в Ліоні. Суперником португальців стане переможець пари Уельс – Бельгія.

Польща – Португалія – 1:1 (по пенальті 3:5)

Португалия – первый полуфиналист Евро-2016! Роберт Левандовскі, 2 – Ренату Санчес, 33

Польща: Лукаш Фабіанскі, Артур Енджейчик, Каміл Глік, Лукаш Піщек, Міхал Паздан, Кжиштоф Мончиньски (Томаш Йодловєц, ’98), Каміл Гросіцкі (Бартош Капустка, ’82), Гжегож Крыховяк, Якуб Блащиковські, Аркадіуш Мілік, Роберт Левандовські
Португалія: Руї Патрісіу, Жозе Фонте, Пепе, Елісеу, Вілльям Карвалью (Данилу Перейра, ’96), Адрієн Сілва (Жоау Моутінью, ’74), Рената Санчес, Седрік Соареш, Кріштіану Роналду, Нані, Жоау Маріу (Рікарду Куарежма, ’80)

Артур Енджейчик, 42. Каміл Глік, 66. Бартош Капустка, 89. – Адрієн Сілва, 70. Вілльям Карвалью, 92.