Brexit: Англія залишає Євро

Спорт

Ісландія, обігравши англійців, вийшла до чвертьфіналу чемпіонату Європи

Brexit: Англия покидает Евро

Четвертий поєдинок поспіль збірна Ісландії починала одним і тим же складом: Ларс Лагербек не відійшов від свого принципу не змінювати «стартових 11». Остров’яни і так стрибнули вище голови, на дебютному для себе першості континенту з ходу вийшовши з групи, та ще й не зазнавши жодної поразки. Вся країна вболівала за свою команду, з цієї нагоди у центрі столиці, Рейк’явіку, центр міста закрили для проїзду всіх видів транспорту – ісландці збиралися вболівати за «Наших хлопців». Англійцям ж належало подолати «прокляття домашнього Євро»: жодної перемоги в плей-офф чемпіонатів Європи «Три лева» не здобули за межами своєї країни. Рой Ходжсон звично перетасував склад: п’ять замін у порівнянні з поєдинком проти Словаччини повинні були сприяти перемозі над маленькою (найменшою серед усіх європейських країн, коли-небудь представлених на великих міжнародних турнірах, адже населення Ісландії – 330 тисяч чоловік), але гордої країною. Отже, вперше у своїй історії дві острівні збірні зустрілися на офіційному турнірі, і відразу ж – у поєдинку плей-офф. І хтось один повинен був стати останнім, восьмим учасником чвертьфіналу Євро-2016.

Сергій РЕБРОВ: «Ми не Барселона і не Реал»

Перший тайм розпочався з місця в кар’єр»: вже на 4-й хвилині Рахім Стерлінг прийняв м’яч після кросу праворуч, прокинув собі на хід і на куті воротарського був збитий вийшов на перехоплення Ханнесом Халлдорссоном. Пенальті чітко реалізував Уейн Руні, потужно пробив під штангу. Однак буквально в наступній атаці ісландці зрівняли рахунок: вкидання в штрафну, знижка головою Карі Арнасона – і Рагнар Сігурдссон з двох метрів розстріляв ворота. 1:1 – і все починається спочатку. Ставка на швидкий гол Ходжсона, якщо вона була, була бита. А команда Лагербека незабаром і зовсім вийшла вперед: Колбейн Сігторссон

пробив майже з лінії штрафного і м’яч від рук Джо Харта вкотився в сітку воріт!

Англійці спробували одразу ж зрівняти рахунок, однак ісландці продовжували грати у свою гру: великими силами відходили назад і суперника

у свою штрафну намагалися не пускати. Далеких же ударів «Трьох левів» не вистачало точності. До кінця тайму англійці і зовсім знітилися, а ісландці тим більше не поспішали форсувати події.

Ф'юрі "послав" фанів Кличка (ВІДЕО)

Друга половина зустрічі продовжилася домінуванням англійців у володінні м’ячем і в ударах по воротах. Ходжсон випустив на поле Джека Уілшера, Джеймі Варді, а під кінець і Маркуса Рэшфорда замість Руні, але ісландці продовжували вперто гнути свою лінію. Всією командою вони тримали оборону, зрідка гостро огризаючись. А після свого першого (з двох за матч) кутового ледь не забили гол: Сігторссон бив у падінні через себе, але Харт зреагував і долонею відбив м’яч.

Останні хвилини перетворилися в навал англійців, їх воротар навіть вкидав аути і пішов у штрафну ісландців на кутовий – але все було марно. Команда Лагербека вистояла! Так що маємо другого дебютанта чемпіонатів Європи в чвертьфіналі: після Уельсу ним стала збірна Ісландії. Тепер остров’ян чекає зустріч з господарями турніру – французами.

Англія – Ісландія – 1:2

Brexit: Англия покидает Евро Уейн Руні, 5, з пенальті – Рагнар Сігурдссон, 6, Колбейн Сігторссон, 18

Англія: Джо Харт, Гарі Кехілл, Данні Роуз, Кайл Уокер, Кріс Смоллінг, Справі Аллі, Ерік Даєр (Джек Вілшер, ’46), Гаррі Кейн, Рахім Стерлінг (Джеймі Варді, ’60), Деніел Старрідж, Уейн Руні (Маркус Рэшфорд, ’86)

Деніел Старрідж, 47. – Гілфі Тор Сігурдссон, 38. Арон Гуннарссон, 65.