Джиро 2016. Драма Круйсвика, перемога Нибали, подіум Вальверде

Спорт

Sport.ua підводить підсумки першого Гранд туру сезону

Джиро 2016. Драма Круйсвика, победа Нибали, подиум Вальверде

99 видання La Corsa Rosa подарувало нам один з найбільш захоплюючих сценаріїв тритижневого Туру за останні кілька років. За три тижні перегонів вісім разів змінювався лідер. В результаті другу перемогу на домашньому Гранд Туру відсвяткував Вінченцо Нибали.

Перед стартом супербагатоденки саме італієць нарівні з Микелем Ландою називався головним фаворитом на перемогу, як серед експертів, так і серед букмекерів. Іспанець завершив свої пригоди в Італії ще в середині гонки, коли схопив вірусну інфекцію шлунка. У теж час ще перед стартом 19 етапу тільки дуже віддані шанувальники “Акули” вірили в успіх свого улюбленця.

Перемогу, за два гірських етапи до кінця гонки, вже віддавали Стевену Круйсвику. Голландець ідеально проводив гонку до середини п’ятниці. На той момент він вигравав у найближчого конкурента три хвилини, а Нибали віз і зовсім чотири хвилини і 43 секунди. На 19 етапі все складалось добре для гонщика команди Team LottoNL – Jumbo. 28-річний голландець досить впевнено подолав Colle-Agnello і почав спускатися, поки не врізався в купу снігу і не перекинувся. Саме сніг допоміг йому уникнути серйозних травм. Після такого перевороту

можна було не тільки завершити гонку, але й життя …

Голландець продовжив виступ, проте вже на 19 етапі програв майже п’ять хвилин Нибали, втративши майку лідера. Круйсвик отримав тріщину ребра і були запитання з приводу його виходу на старт 20 етапу, але голландець все-таки стартував. Та він не зміг захистити своє місце на подіумі, але зайняв четверте підсумкове місце в гонці.

Однак повернемося до переможця. До 19 етапу Нибали їхав досить посередню гонку, але потім у нього пішла нога. Вікторія на 19 етапу дозволила йому піднятися на друге місце в проміжному протоколі, на 20 етапі “Акала” повинен був відігравати 44 секунди у Естебана Чавеса, це він і зробив, привізши в результаті колумбійця трохи більше півтори хвилини. Нибали проявив характер і зумів виграти четвертий у кар’єрі Гранд Тур (2 Джиро, Тур і Вуельта).

Навряд чи б Вінченцо міг розраховувати на успіх, якщо б Круйсвик не впав під час спуску, але Астану потрібно похвалити за відмінну роботу. Цієї вікторії не було б без Мікеле Скарпони, який в результаті працюючи на лідера команди став 16 в генералі, і Якоба Фугсланга (12 місце в генералі). Вони дали Нибали те, що не могла дати Orica GreenEDGE Чавесу або Team LottoNL – Jumbo Круйсвику – серйозну підтримку команди.

В Пінчук Арт Центр привезли Леніна (ВІДЕО)

Третім у підсумку став Алехандро Вальвереде. Іспанець під час 20 етапу зумів відібрати місце у Круйсвика на подіумі. Гонщик Movistar Team має тепер у своєму активі подіуми всіх трьох Гранд Турів, але, напевно, в Італії він їхав явно не за цим, так як перед стартом гонки він говорив, що для нього важливо лише перше місце. Іспанець програв переможцю не так багато – 1:17, але він явно не напрацювала на перемогу.

Топ-5 замкнув Рафал Майка. Від третього гонщика Вуельти минулого року чекали більше активних дій. Поляк весь час був поряд з кращими, але провести хоча б одну серйозну атаку він так і не зміг.

Топ-10 підсумкового протоколу Джиро 2016

Боротьби за Білу майку найкращого молодого гонщика зовсім не було. Боб Юнгельс випередив свого найближчого конкурента Себастіана Энао практично на півгодини, в той час, як третій у цій номінації Валеріо Конті поступився переможцю класифікації більше години.

Юнгельса вже почали порівнювати з Енді Шлеком, головне, щоб він не завершив його більш зоряний співвітчизник. 23-річний гонщик встиг три дні навіть поносити майку лідера і в підсумку став шостим в генеральному заліку. Люксембуржець не витримував у крутих горах, але чудово почував себе на пагорбах. Якщо він додасть витривалості в горах, то в майбутньому цілком може розраховувати на подіум у Гранд Турах.

етапи.

Звичайно, Андрій Грайпель (три перемоги на етапах) або Марсель Киттель (2) зуміли б позмагатись за майку, якщо б залишилися в гонці, але попереду у них інші цілі. Дві вікторії мав у своєму активі і Дієго біля ліссе, він на останніх етапах навіть спробував поборотися за майку, але не зміг, адже це не його профіль.

Топ-5 очок заліку

13 днів у цілому провів Даміано Кунего в майці кращого гірника, але втратив її в самий важливий момент – під час останнього гірського етапу. У підсумку переможцем став Мікель Ланда. Іспанець став головною дійовою особою Sky після сходження свого співвітчизника Мікеля Ланди. Ниеве взяв спочатку етап, а потім був другим на Risoul після Нибали. В останній день розіграшу гірських очок іспанець знайшов у собі сили знову поїхати у відрив, зумівши взяти потрібні очки і в хорошому настрої завершив гонку.

Беззаконня в Європі: як судді "топили" молодіжну збірну України (ВІДЕО)

Топ-5 гірській класифікації

У командному заліку кращою стала Астана, яка привезла Cannondale майже сім секунд. Трійку замкнув Movistar.