Левандовскі – другий у списку авторів найшвидших голів ЧЄ

Рекорд Дмитра Кириченка поки залишається непобитим

Ціна кожного матчу на великому міжнародному турнірі так висока, що вдалий початок грає найважливішу роль. Саме воно може закласти фундамент вашої перемоги і підірвати віру суперника в свої сили (якщо, звичайно, ви не збірна Англії). UEFA.com розповідає про найшвидших голах чемпіонатів Європи, з яких два були забиті на ЄВРО-2016.

1:07 – Дмитро Кириченко (Росія – Греція 2:1, 20.06.2004)

Кириченко з лавки запасних дивився на те, як збірна Росії втратила всі шанси на продовження боротьби на ЄВРО-2004 після двох поспіль поразок на старті. На останній матч групи А наставник росіян Георгій Ярцев вирішив кинути в бій нападника ЦСКА, і вже на 67-й секунді Кириченко ударом з правої поцілив у ворота Антоніса Нікополідіса. Незабаром Дмитро Буликін подвоїв перевагу, а Зисис Вризас в кінцівці першого тайму один м’яч відквитав. Цього виявилося достатньо для того, щоб греки пройшли далі.

1:40 – Роберт Левандовський (Польща – Португалія, 30.06.2016)

Польський форвард жодного разу не забив у своїх перших чотирьох матчах на ЄВРО-2016, але в чвертьфіналі в Марселі йому знадобилося всього 100 секунд, щоб розпечатати ворота португальців. Він замкнув простріл зліва від Каміля Гросіцкі.

2:00 – Роберт Бреді (Франція – Ірландія 2:1, 26.06.2016)

На самому початку матчу 1/8 фіналу Роббі Бреді приголомшив господарів першості, вразивши ворота Юго Льоріса ударом з пенальті.

2:07 – Сергій Алейніков (Англія – СРСР 1:3, 18.06.1988)

Збірної СРСР потрібна була перемога, щоб гарантувати собі вихід у півфінал. Забити швидкий гол радянській команді допомогла помилка Гленна Ходдла, який у простій ситуації втратив м’яч. Алейников промчав по центру, різко змінив напрямок і пробив повз Кріса Вудса. На 16-й хвилині Ходдл реабілітувався після подачі зі штрафного Адамс ударом головою зрівняв рахунок, але м’ячі Олексія Михайличенка і Віктора Пасулько позбавили британців можливості набрати хоча б очко на груповому етапі.

2:14 – Петр Їрачек (Чехія – Греція 2:1, 12.06.2012)

Поєдинок між чехами і греками подарував любителям статистики третій найшвидший гол в історії чемпіонатів Європи. Після поразки про росіян чехы були зобов’язані брати очки, і в підсумку вони свого домоглися. Багато в чому – завдяки Петру Ирачеку, який скористався проникаючою передачею Томаша Хюбшмана і відправив м’яч у сітку.

2:14 – Алан Ширер (Німеччина – Англія 1:1 (пен. 5:6), 26.06.1996)

Ф'юрі вирішив забрати пояс після поразки Глазкова (ВІДЕО)

Цей трилер почався потужно. Спочатку Андреас Кепке насилу впорався з дальнім пострілом Пола Інса, а незабаром Пол Гаскойн подав кутовий, Тоні Адамс зробив вдалу знижку, і Ширер ударом головою впритул забив свій п’ятий гол на ЄВРО-96. Однак Штефан Кунц відновив рівновагу, і як англійці намагалися, більше забити не змогли. Стійка завадив відзначитися Даррену Андертону, а Гаскойну не вистачило лічених сантиметрів, щоб дотягнутися до м’яча після гострого прострілу Ширера. У серії пенальті успіх супроводжував німцям.

Майкл Оуен після свого історичного голи

2:25 – Майкл Оуен (Португалія – Англія 2:2 (пен. 6:5), 24.06.2004)

Минуло вісім років, але події розвивалися, майже як під копірку. Англійцям знову вдався ідеальний старт у матчі плей-офф, тільки тепер це був чвертьфінал, і м’яч влетів у ворота португальців. Жорж Андраде не зміг розрядити ситуацію, після того як Коштінья зробив необачний пас назад. Оуен підхопив м’яч і з розвороту з вкрай незручній позиції вправно відправив його в сітку. Рахунок 1:0 тримався до 80-й хвилині, коли Елдер Поштіга перевів гру в додатковий час. Там команди обмінялися голами, після чого господарі ЄВРО-2004 взяли верх у напруженій серії пенальті.

ПАЛКІН: «Розглядаємо можливість повернення Зінченка»

2:27 – Христо Стоїчков (Болгарія – Румунія 1:0, 13.06.1996)

Румунія першою з усіх учасників ЄВРО-96 втратила шанси на вихід з групи. Винен у цьому – найкрасивіший з швидких голів. Публіка ще сідала на трибунах “Сент-Джеймс Парк”, коли Стоїчков отримав короткий пас і, скориставшись тим, що Міодраг Белодедичи послизнувся, кинувся у відкриту пролом. Вийшовши на ударну позицію, він красивим фінтом звільнився від захисника і лівої точно пробив повз Богдана Стелі.

І в фіналі…

Огляд фіналу ЧЄ-1964

6:00* Хесус Переду (Іспанія – СРСР 2:1, 21.06.1964)

Деякі футболісти “Барселони” можу похвалитися тим, що їм аплодував “Сантьяго Бернабеу”. Тим більше – якщо перед “Барсою” вони ще й виступали за “Реал”. Однак Переду саме з них. У фіналі 1964 року було зіграно близько шести хвилин, коли Луїс Суарес подав з правого краю, радянський захисник Едуард Мудрик не влучив по м’ячу, і той став легкою здобиччю Переды. Хоча Галімзян Хусаїнов незабаром зрівняв рахунок, іспанці все ж виявилися сильнішими. Знову автором гольової передачі став Суарес, а її адресатом виявився Марселіно.