Люди з цими 6 звичками виходять заміж один раз і назавжди

У століття «сильних і незалежних» багато жінок, як і раніше цінують традиційний шлюб. У сучасному світі вийти заміж «навічно» здається чимось важкодосяжним, однак це можливо. Головне — постійно працювати над собою і над відносинами, а Woman.ru вам в цьому допоможе!

За словами психологів, якщо постійно працювати над стосунками, можна пронести любов до людини через усе життя

На щастя, любов «до гробу» існує не тільки в «Ромео і Джульєтті». Є пари, яким вдається прожити один з одним до глибокої старості і зберегти найтепліші стосунки. Їх мудрість — прощення, вихованості і погляді на партнера як на особистість.

Є кілька вкрай важливих для побудови міцних і довгих відносин особистісних якостей і звичок. Люди, які ними володіють, з набагато більшою ймовірністю можуть пронести свою любов до партнера через все життя. Woman.ru розібрався, що це за звички і як їх собі прищепити. Для цього ми поговорили з професійними психологами. Експертами в нашому матеріалі виступили сімейний психолог Світлана Бояринова, психолог і письменниця Анетта Орлова, психолог, сертифікований тренер «Академії приватного життя» Лариси Ренар Юлія Баранова і психолог Лідія Андрєєва.

Любити себе

Для того щоб по-справжньому полюбити іншу людину, потрібно насамперед завести головний роман свого життя — з самим собою. Відчуття власної цінності є не тільки запорукою гармонійного життя, але і тривалих і щасливих стосунків. «Тільки людина, яка є центром свого власного життя, який любить і поважає себе, будує своє життя, виходячи з своїх виборів і бажань, може так ставитися до інших. Він здатний витримувати відмову, зміна планів, приймати інших людей, не ламаючи і не переробляючи їх. Без цієї якості дуже легко скотитися в самопожертву, стати зручним партнером, а це шлях в нікуди», — вважає Світлана Бояринова. Психолог також зазначає, що кожна пара унікальна, і немає таких якостей, які можуть гарантувати вихід заміж раз і назавжди кожній людині.

Дуже важливо цінувати себе, щоб зуміти полюбити іншу людину

Міцний шлюб довжиною в життя, не може стати реальністю, якщо обидва партнери не мають здорових відносин, насамперед, із самим собою. Це не означає, що потрібно нехтувати почуттями і проблемами інших людей і бути зацикленим на собі людиною, але наявність власної позиції та індивідуального світогляду необхідні. «Важливо перед весіллям пожити власним життям, щоб ви відчували і знали свої кордони. Знали, що ви любите і вважаєте за краще, і могли сказати про це спокійно, коли будете в шлюбі, захищаючи свою особисту територію», — підтверджує Юлія Баранова.

Читайте также:
Міжнародний день сім'ї: історія та традиції свята

Приймати партнера

Щоб пронести свою любов до людини через все життя, вам неминуче доведеться прийняти його таким, який він є. Однак це не повинно бути як у фразі «стерпиться — злюбиться». «Прийняття людини не означає згоду з усім, що він говорить або робить. Ви повинні відстоювати право говорити про свої почуття і бажання. Наприклад: “Так, я приймаю, що ти не можеш кинути палити, я не буду тебе змушувати і соромити. Але я проти, щоб ти курив будинку. Кури на сходах і, будь ласка, мій потім руки і чисть зуби, тому що мені неприємний запах тютюну”», — радить Світлана Бояринова. Готовність все пробачити і з усім погодитися, лише б партнер не пішов — це величезна помилка і помилка.

Прийняття ж виражається в тому, що обидва готові дбайливо ставитися до почуттів один одного, говорити чесно і відкрито, домовлятися так, щоб у підсумку ніхто не відчував себе скривдженим або обмеженим.

«Прощення і прийняття ― це не одне і те ж. Ці поняття дуже часто плутають. Виходить, що люди намагаються підлаштовуватися, прощати те, що їм не подобається, що їм противно, з чим вони категорично не згодні. У підсумку цей же конфлікт “спресовується” і з часом проявляється вже у вигляді відчуження і холодності», — говорить Лідія Андрєєва. Зрозуміло, без компромісів і поступок неможливо побудувати міцну сім’ю. Особливо це важливо на етапі, коли пара переходить з періоду закоханості в стадію спільного життя на спільній території. За словами Юлії Баранової, саме такі події як переїзд на нову квартиру, ремонт, приїзд родичів у гості показують рівень прийняття. Те, наскільки подружжя або партнери вміють домовлятися, є одним з прямих показників того, наскільки міцним їх шлюб.

Люди с этими 6 привычками выходят замуж раз и навсегда

Загальні цінності є найважливішою запорукою довгих відносин

Читайте также:
«Чудовий сусід»: зірки, від яких немає життя тим, хто поруч

Дуже важливо для відносин та наявність спільних цінностей, які будуть підтримувати між партнерами сильну зв’язок навіть тоді, коли перші яскраві почуття залишаться позаду. Але не варто цінності плутати з інтересами — коли ви закохані, вам подобається все, що подобається вашому об’єкту обожнювання, — музика, фільми, захоплення. Однак коли відносини виходять на більш високий щабель, необхідно бути впевненим, що у вас і вашого обранця збігаються пріоритети. «Спільні цінності ― це схоже ставлення до роботи, сім’ї, побуті, до відносин взагалі. Це може тримати людей в союзі дуже довго. Якщо пара поділяє погляди на те, як треба працювати, як ставитися до людей, до самих себе, то апріорі вони підтримають один одного», — зауважує Лідія Андрєєва.

Нести відповідальність

Безумовно, елементарна соціальна відповідальність — приходити на роботу вчасно та дотримуватися правил дорожнього руху, платити за світло і газ — дуже важлива для відносин. Вона є показником того, що людина досить самостійний, щоб зв’язати своє життя з кимось ще. Однак не менш важливо, щоб обидва партнери були відповідальні за своє власне щастя.

Люди, які звинувачують оточуючих у своїх невдачах, швидше за все, не зможуть побудувати міцні відносини довжиною в життя.

Важливо усвідомити, що ніхто не зобов’язаний вирішувати ваші проблеми, — ні батьки, ні друзі, ні чоловік. Тим не менше, існують деякі “партнерські должествования”, як це називають психологи, без яких гармонійний шлюб не може існувати. «Якщо ви про щось домовилися, щось пообіцяли один одному, то повинні слідувати цим домовленостям, або заздалегідь обговорювати, що в них не влаштовує. Потрібно знаходити компроміс. Якщо людина щось робить врозріз з цими домовленостями, він повинен бути готовий відповідати за свої вчинки. Якщо ви пара, дійте як пара, разом приймайте рішення, обговорюйте, або заздалегідь ділите зони відповідальності», — радить Світлана Бояринова. Допомагає досягти більшої усвідомленості та відповідальності у відносинах таке мислення: «Я відповідаю за свої емоції, стан і почуття, а не мій партнер», «Я відповідаю за те, як мені реагувати на події і який вибір зробити». За словами фахівців, це зовсім не означає, що не потрібно ділитися проблемами з партнером. Просто не варто чекати, а тим більше вимагати, що він буде їх вирішувати. Необхідно пам’ятати, що у вашої половинки теж є робота, друзі і свої переживання, і не потрібно додавати своїх проблем.

Люди с этими 6 привычками выходят замуж раз и навсегда

Допомагати партнеру необхідно, однак не варто перекладати всі його проблеми на свої плечі

Читайте также:
День ангела Василя: яскраві привітання та листівки

На думку Юлії Баранової, дбайливе ставлення до емоційного стану партнера і повагу до нього необхідно проявляти навіть тоді, коли стався конфлікт. Необхідно попереджати, якщо затримуєтеся, зустрічати пізно з роботи, навіть якщо посварилися, йти, може, і мовчки, але разом.

Бути позитивною, легкої, мудрій

Навіть в неприємній ситуації позитивна реакція допомагає уникнути конфліктів. Психологи впевнені, що відповідаючи позитивно, людина пропонує шлях вирішення конфлікту, а не нагнітає негативні емоції ще більше. Парам необхідно помічати гарне, дякувати один одного, а не чіплятися до недоліків. «Позитивність у відносинах ― це доброзичливе ставлення до партнера і щире бажання вирішити конфлікт так, щоб ні себе, ні партнера не придушити», — впевнена Лідія Андрєєва. Люди, охочі у всіх сварках довести свою правоту (а не розібратися в суті непорозуміння), як правило, не можуть побудувати міцні і тривалі стосунки.

Приборкати свою гординю і прислухатися до того, що хоче донести до вас партнер, — це чи не єдиний спосіб діяти в конфліктній ситуації заради блага відносин.

Анетта Орлова зазначає, що легкість і мудрість проявляються і в тому, наскільки жінка готова відмовитися від конкуренції з чоловіком в романтичних стосунках. За словами психолога, впертість і наполегливість у вирішенні напружених ситуацій не йдуть на користь парі.

Підтримувати і допомагати у розвитку

Бути “батьком” свого чоловіка — абсолютно безперспективний і нездоровий варіант розвитку стосунків. Це раніше сім’я була гарантом виживання і соціальної стабільності, а в 21 столітті люди спокійно можуть існувати поодинці. На сьогоднішній день сенс збереження родини та відносин — це підтримання емоційної близькості з партнером.

Люди с этими 6 привычками выходят замуж раз и навсегда

У щасливих шлюбах партнери допомагають один одному рости і ставати кращим

Кожен чоловік повинен сам піклуватися про своє фізичне і психічне здоров’я, але важливо, щоб партнери підтримували один одного в цьому. Якщо ж коханий чоловік захворів, відчуває стрес, його можна і потрібно підтримати, правда, швидше, в плані пошуку рішення проблеми: купити ліки, підбадьорити, запропонувати відпочити і розвіятися. Однак свої внутрішні проблеми він повинен вирішувати сам. «Байдужості не повинно бути, але зовсім не припустимі гіперопіка і спроби брати відповідальність іншої людини на себе», — підтверджує Світлана Бояринова. Якщо ваш чоловік або партнер вирішив, наприклад, зайнятися новим видом спорту або оволодіти технікою пап’є-маше, ні в якому разі не можна висміювати це прагнення і говорити, що у нього нічого не вийде.

Читайте также:
Трійця-2019: що не можна робити в свято

Люди діляться своїми планами і мріями з самими близькими, і вже точно не для того, щоб отримати у відповідь їдкі коментарі.

Безумовно, не варто підтримувати сумнівні ідеї своєї другої половинки, які можуть загрожувати благополуччю всієї родини. «Важливо підтримувати саме здорові починання супутника, так як, наприклад, грати на біржі або в казино, вкладати всі гроші в биткоины тощо — це небезпечний шлях, який може погано позначитися на всій родині. У такому разі потрібно сказати: “Я підтримую тебе в тому, що ти хочеш рости, збільшувати свій дохід, але мене лякає біржа, це небезпечно, давай пошукаємо щось ще? — ділиться радою Світлана Бояринова.

Бути легкою на підйом

Готовність до нового теж є одним із запорук довгого і щасливого шлюбу. Потрібно виходити з зони комфорту і осягати нове разом з коханою людиною, щоб відносини стали міцнішими. Спонтанність і креативність — це не тільки похід у гори або стрибки з парашутом. Можна, наприклад, влаштувати невеликий романтичний сюрприз для своєї половинки без якогось особливого приводу. Потрібно уважно спостерігати за тим, що подобається партнерові, але пропонувати робити те, що було б цікаво обом. Впертість і небажання брати участь в авантюрах партнера віддаляє людей один від одного.

Люди с этими 6 привычками выходят замуж раз и навсегда

Спільні захоплення роблять пару ще міцніше

Варто пам’ятати, що стати кращими версіями себе у відносинах повинні прагнути обидва партнера, так як шлюб — це командна гра. Тільки люди, що йдуть назустріч потребам один одного, можуть побудувати гарні відносини. В цілому, на думку психологів, шлюб один раз і на все життя» вже не так актуальне, як кілька десятиліть тому. Сьогодні людям набагато важливіше збудувати міцні, довірчі та безпечні відносини, в яких можна розвиватися, радіти життю і один одному.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: