Нелегкі шлюби Стівена Хокінга: що про них відомо

Англійський фізик-теоретик Стівен Хокінг, про смерть якого стало відомо вранці 14 березня, був одним з найталановитіших учених сучасності. Він домігся вражаючих успіхів у галузі науки, однак її особисте життя, незважаючи на два офіційних шлюбу, виявилася вельми нелегкою.

Стівен Хокінг

Перший шлюб і двоє чоловіків у будинку Хокінга

На початку 1960-х медики поставили молодому Хокінгу діагноз бічного аміотрофічного склерозу і озвучили мало втішну цифу – 2-2,5 року життя. Незадовго після цього в Оксфордському університеті хлопець познайомився зі студенткою Джен Уаилд. Як пізніше розповідала дівчина, її привабила відкрита широка посмішка Хокінга і його великі сірі очі.

Коли між студентами зав’язалися стосунки, майбутній вчений ще мав можливість говорити і пересуватися самостійно. При цьому дівчина не злякалася діагнозу медиків і відповіла Хокінгу впевненим “так”. Пара одружилася в 1965 році, на весільних знімках Хокінг вже знятий з тростиною.

Нелегкие браки Стивена Хокинга: что о них известно

Стівен Хокінг і Джен Уаилд

Через два роки у подружжя народилася перша дитина, в 1968 році народився другий, у 1969 – третій. На плечі Джен Уайлд лягало все більше обов’язків, в той час як Він ставав все слабкішим. Доглядаючи за трьома дітьми і хворим чоловіком, який вже перебував в інвалідному візку, дівчина настільки вибилася з сил, що впала в депресію.

Через якийсь час Уайлд прийняла рішення привести в дім чоловіка, який зможе піклуватися про неї і дітей після смерті Стівена. Пропозиція буквально жити під одним дахом з коханцем Хокінг сприйняв у штики, але з величезною образою і небажанням дав на це згоду. В деякій мірі і тому що сам був впевнений у швидкій смерті. Так у будинку вченого з’явився його друг – музикант Джонатан Джонс, однак дружині ще належало врятувати Хокінгу життя.

Нелегкие браки Стивена Хокинга: что о них известно

Стівен Хокінг і Джен Уаилд

Нелегкие браки Стивена Хокинга: что о них известно

Стівен Хокінг і Джен Уаилд з дітьми

У 1985 році він захворів на пневмонію, недуга виявився настільки важким, що медики підняли питання відключення Хокінга від апаратів підтримки його життя. Однак, жінка навідріз відмовилася давати на це згоду і продовжила доглядати за чоловіком до повного його одужання. Після проведення трахеотомії вчений назавжди втратив можливість говорити, але залишився живий.

Нелегкие браки Стивена Хокинга: что о них известно

Стівен Хокінг, Джен Уаилд, діти і Джонатан Джонс

Другий шлюб і чутки про кошмарах в родині вченого

Ледве встигаючи за дітьми, Джен Уайлд прийшла до висновку, що сім’ї потрібна доглядальниця. Дружина інженера з прізвищем Мейсон, який спорудив для Хокінга апарат мови, була безробітною. В кінці 80-х Елайн Мейсон запропонували місце доглядальниці для фізика.

Елайн Мейсон була обходительна і акуратна, проводила з ученим багато часу. При цьому члени родини стали помічати, що їх “робочі” відносини переростають в більш тісні. Так у 1990 році Він одружився вдруге і переїхала в іншу квартиру разом зі своєю доглядальницею. Тим не менш, подейкували, що на цьому ніжні відносини новоспеченого подружжя закінчилися.

Нелегкие браки Стивена Хокинга: что о них известно

Стівен Хокінг і Елайн Мейсон

В поліцейські ділянки неодноразово надходили анонімні листи, які стверджували, що Елайн Мейсон нарочито мила Хокінга надмірно гарячої або холодної воді. Одного разу влітку вона залишила вченого у дворі будинку під палючому сонці і відібрала комп’ютерну мишу, завдяки якій фізик міг покликати на допомогу. Тоді ж Хокінга доставили в лікарню з сильними опіками і сонячним ударом.

Наближені до сім’ї жінки стверджували, що Елайн спускала дружина зі сходів в колясці, називала “дурепою” і всіляко принижувала його. Одного разу дочка Стівена Хокінга прийшла провідати батька і знайшла його нову дружину неабияк напідпитку в компанії інших чоловіків. В цей час Він сидів один в кутку кімнати.

Нелегкие браки Стивена Хокинга: что о них известно

Стівен Хокінг

Розглядаючи скарги, поліція не раз допитувала вченого, проте він категорично заперечував фізичне насильство з боку дружини. Близькі впевнені, що він чинив так лише тому, що соромився визнати свою немічність і беззахисність перед Елайн Мейсон.

Доказом настільки нелегкій сімейного життя діти вченого визнали розлучення пари в 2006 році. При цьому сам Стівен Хокінг подякував Елайн за те, що ці роки вона допомагала йому жити.

Нагадаємо, всупереч прогнозам лікарів, Стівен Хокінг прожив повних 76 років. Смерть наздогнала вченого вранці 14 березня у своєму будинку в Кембриджі.

Источник

Залишити коментар

Adblock detector
Читайте ранее:
HBO зніме серіал про аварію на Чорнобильській АЕС

Телеканал HBO спільно зі Sky зніме міні-серіал з промовистою назвою "Чорнобиль", який буде присвячений аварії на радянської атомної електростанції. Про...

Закрыть