Огляд чемпіонату Англії. 33-й тур

Спорт

Фурор Манчестера

Команда Алекса Фергюсона, судячи з усього, серйозно налаштована в цьому сезоні нарешті відібрати чемпіонський титул у “Арсеналу”. Всі аналітики сходилися в думці про те, що саме гра червоних дяьволов в Ньюкаслі повинна дати відповідь на питання, чи готовий МЮ повернути собі англійську футбольну корону. Тим більше, у світлі поразки від “Реала” в Лізі чемпіонів. Йшли розмови, що, мовляв, мадридський нокаут виб’є манкуніанців з колії надовго. Ан ні! У Ньюкаслі вони знову постали такими, якими ми їх звикли бачити: остороатакующими, потужними, напористими, словом, настоящимии майстрами своєї справи. А на підопічних сера Боббі Робсона навіть боляче було дивитися. Давненько їх не били настільки сильно. 2:6 – це не жарт!

А адже це поразка стала для Ньюкасла лише другим в цьому сезоні прем’єр-ліги на Сент-Джеймс Парк. Воно тим більше дивно, що саме господарі поля відкрили рахунок. Потужний дальній удар точно в дев’ятку воріт Бартеза вдався Дженасу. Ну, а потім настав час Манчестера. Для початку Солскьяр скористався пасом Гіггза і розстріляв Гівена. Минуло ще дві хвилини, і вже Солскьяр відзначився результативним пасом, вивівши на ударну позицію Скоулза – 1:2. Оборона Ньюкасла стала розсипатися на очах. І вже Браун (гравець, акцентований на гру в обороні) робить відмінний пас все того ж Скоулзу. Підлога з 10 метрів не промахнувся. Ну, а незадовго до свистка на перерву Відзначився і Гіггз, успішно зіграв на добиванні після того, як о’ші потряс поперечину.

Що цікаво, незважаючи на розрив у рахунку в три м’ячі, Манчестер і не думав знижувати оберти у другому таймі. Вже в його дебюті Пол Скоулз зробив хет-трик. Півзахисник збірної Англії, давненько так не радував своїх шанувальників, відгукнувся на простріл Гарі Невілла, в п’ятий раз засмутивши Гівена. Ну і, погодьтеся, як міг залишитися осторонь при такому положенні справ кращий бомбардир команди Рууд ван Ністелрой? Звичайно, і він вставив свої п’ять копійок, реалізувавши пенальті, призначений за фол проти Форлана – 1:6 на 58-й хвилині гри! Немає сумнівів, що якби МЮ у цей день потрібно було забити 10 м’ячів, — він домігся цього. А так манкуніанці обмежилися малим. У підсумку Манчестер різко скинув обороти, тим більше, що в кінцівці матчу йому довелося грати вдесятьох – Рой Кін отримав травму, а ліміт замін вже був вичерпаний. Це допомогло Ньюкаслу хоч якось пожвавити свою вже почало розкладатися репутацію – 2:6, і Манчестер Юнайтед на всіх парах мчить до чемпіонства. Вже в найближчу середу багато що стане ясно. Відбудеться матч сезону, в якому “Арсенал” прийме Манчестер. Рубка буде ще та!

Скориставшись поразкою Ньюкасла, до сорокам на відстань одного очка наблизився Челсі всерйоз намірився піднятися хоча б на третє місце п’єдесталу. Сині на своєму полі на класі обіграли барахтающийся внизу турнірної таблиці Болтон. Єдиний у цій грі м’яч на початку другого тайму забив Карлтон Коул. Добився перемог і ліверпульський дует, не втратив ще шансів пробитися в Лігу чемпіонів. Евертон на виїзді проявив характер, переламавши хід спочатку склалася невдало гри з Вест Бромвіч Альбіоном. А Ліверпуль, не надто напружуючись, вдома забив два штуки буквально рассыпающемуся Фулхему. Перемогу з рахунком 2:0 приніс дует форвардів Оуен – Хескі, кожен з яких провів по одному м’ячу. Чергова поразка ще більше наблизило відставку тренера “Фулхема” Жана Тігана. У ній на Туманному Альбіоні вже ніхто не сумнівається.

Ну і ще одна цікава подія відбулася у минулому турі прем’єр-ліги. Сандерленд, програвши Бірмінгему, юридично оформив свій виліт в перший дивізіон. Що ж, там йому і місце:

НЬЮКАСЛ – МАНЧЕСТЕР ЮНАЙТЕД – 2:6 (1:4).
Дженас, 21 (1:0). Солскьяр, 32 (1:1). Скоулз, 34 (1:2). Скоулз, 38 (1:3). Гіггз, 44 (1:4).Скоулз, 52 (1:5). ван Ністелрой, 58-з пенальті (1:6). Амеобі, 89 (2:6). 52,164 глядачів.

БІРМІНГЕМ – САНДЕРЛЕНД – 2:0 (1:0).
Хьюз, 43 (1:0). Дюгаррі, 60 (2:0).Вилучений:Стюарт, 86 (С). 29,132 глядачів

ЧЕЛСІ – БОЛТОН – 1:0 (0:0).
Коул, 58 (1:0). 39,852 глядачів.

ЛІВЕРПУЛЬ – ФУЛХЕМ – 2:0 (1:0).
Хескі, 36 (1:0). Оуен, 59 (2:0). 42,120 глядачів.

ВЕСТ БРОМВІЧ – ЕВЕРТОН – 1:2 (1:2).
Баліс, 18-з пенальті (1:0). Вейр, 23 (1:1). Кемпбелл, 45 (1:2). 27,039 глядачів

БЛЕКБЕРН – ЧАРЛЬТОН – 1:0 (1:0).
Дафф, 34 (1:0). 27,506 глядачів

ЛІДС – ТОТТЕНХЕМ – 2:2 (1:2).
Відука, 31 (1:0). Шерінгем, 37 (1:1). Кін, 39 (1:2). Відука, 76-з пенальті (2:2). 39,560 глядачів.

ВЕСТ ХЕМ – АСТОН ВІЛЛА – 2:2 (1:1).
Сінклейр, 15 (1:0). Васселл, 36-з пенальті (1:1). Леонардсен, 53 (1:2). Кануть, 65 (2:2). 35,029 глядачів

МАНЧЕСТЕР СІТІ – МІДДЛСБРО – 0:0. 34,793 глядачів.