Пинерола покінчила з гегемонією Слов-Матіка в Словаччині

Відомий словацький клуб після п’яти поспіль чемпіонство сенсаційно програв національний чемпіонат

На максимальні можливі 5 матчів розтягнулася фінальна серія плей-офф чемпіонату Словаччини з футзалу, який завершився в суботу, 18 червня, одним з останніх в Європі.

Нагадаємо, що добре відомий і в Україні, і у всій футзальної Європі братиславський клуб «Слов-Матік» багато років був синонімом всього словацького футзалу, будучи базовим клубом збірної Словаччини. Досить сказати, що за попередні 11 років «Слов-Матік» ставав чемпіоном своєї країни 10 разів, в тому числі і 5 останніх сезонів.

Однак у цьому році в чемпіонаті Словаччини «Слов-Матіка» з’явився несподіваний конкурент в особі іншого клубу з Братислави «Пинерола». Вже у першому колі регулярного чемпіонату очний матч «Пинеролы» і «Слов-Матіка» завершився нічиєю 2:2. «Пинерола» створювала конкуренцію «Слів-Матику» протягом всього регулярного чемпіонату, і в підсумку фінішувала другою.

Відрив цих двох столичних команд над рештою був настільки солідним, що не було жодних сумнівів щодо того, хто ж буде грати у фіналі плей-офф. Так воно в підсумку вийшло, але фінальна серія пішла зовсім несподіваним сценарієм. «Пинерола» спочатку виграла перший матч серії 5:2, а потім і другий 5:1! У цьому випадку зазначимо, що немає підстав говорити про матчі вдома чи на виїзді, оскільки вся фінальна серія плей-офф проводилася в одному залі, а команди лише номінально змінювалися в афіші матчу в якості господарів майданчика.

Опинившись на межі провалу, «Слов-Матік» мобілізувався і в третьому матчі, нарешті, домігся перемоги 3:0. Коли ж «Слов-Матік» виграв і в четвертому матчі 4:3, тим самим зрівнявши рахунок, здавалося, що вже тепер досвідчені футболісти багаторазового чемпіона свій титул не віддадуть. Але в п’ятому матчі сталася сенсація!

У п’ятому матчі, після нульового першого тайму, «Пинерола» після перерви в контратаці відкрила рахунок. Правда, незабаром, «Слов-Матік» скористався провалом біля воріт суперника, і рахунок став рівним. Однак, на 33-й хвилині після кутового «Пинерола» вдруге у матчі вийшла вперед. Тренерський штаб «Слов-Матіка» довго тягнув з грою з п’ятим польовим гравцем, і з’явився він лише на 38-й хвилині. Але нічого цікаво при грі 5 на 4» бригада більшості «Слов-Матіка» так і не створила.

У підсумку, перемога «Пинеролы» у матчі 2:1, і у фінальній серії 3:2. Таким чином, «Пинерола» вперше буде представляти Словаччини в Кубку УЄФА, і візьме в ньому старт з основного раунду, оскільки «Слов-Матік» за попередні роки підняв рейтинг Словаччини в Кубку УЄФА дуже високо. Досить сказати, що перед нинішнім сезоном чемпіон Словаччини в рейтингу УЄФА був на високому 7-му місці.