Розвиток дитини дошкільного віку

fallback Жіночий журнал

Часто ми чуємо вираз, в ранньому віці “дитина як губка” запам’ятовує всю інформацію, яка надходить йому з оточення. Все це абсолютно вірне твердження, мозок дітей активніше мозку дорослого в два рази. Це означає, що вашій дитині набагато простіше освоювати вивчення іноземних мов, запам’ятовувати…. Чому ж тоді одні діти йдуть в школу і їм легко дається навчання, а інші абсолютно не можуть освоїти шкільну програму. Це відбувається через те, що, одні батьки приділяють дитині дошкільного віку багато часу, дають йому базові знання і розвивають його здібності, а інші вважають, що з дитиною немає необхідності займатися і всьому, що йому знадобитися дітей навчать в школі. Як же розвивати дитину дошкільного віку, щоб йому було в подальшому легко навчатися, але не перевантажити його непотрібною інформацією.

1) Розвиток словникового запасу і пам’яті

– Читання книг.

Читання книг дитині можна починати з перших місяців його життя. При цьому малюк буде запам’ятовувати Ваш голос, інтонацію і мова. Трохи пізніше, необхідно купувати книги з барвистими картинками, читати їх дитині, розглядати з ним картинки до сюжету. Згодом необхідно ввести книги для малюків українською мовою. Важливо, щоб у дитини прокидався інтерес до сюжету, тоді він буде з цікавістю вас слухати, а в більш свідомому віці і читати їх. Можна вводити читання книг іноземною мовою.

Читайте также:
«Тато забрав нас додому»: Анастасія Решетова виписалася з пологового будинку

– Прослуховування пісень. Вважається, що музику і пісні можна починати слухати, коли малюк знаходиться в утробі. Надалі ці ж пісні будуть його заспокоювати. У дошкільному віці прослуховування пісень так само важливо, як і читання книг, воно ненав’язливо сприяє запам’ятовуванню слів і пропозицій.

– Розучування віршів і пісень. Найлегше запам’ятовуються слова в співзвучних віршах і дитячих пісеньках, в яких часто повторювані приспіви і забавні сюжети.

2)Розвиток логіки дитини

– Вирішення дитячих логічно завдань. Розроблено багато завдань для малюків для розвитку логіки, вибирайте спочатку зовсім легкі задачки з цікавими для дитини персонажами і сюжетом. Коли будете бачити результат, переходите до більш складним і включайте обчислювальні завдання.

– Ігри з дитиною, в яких необхідно приймати рішення. Будь-яка гра, це не просто задоволення, це додатковий спосіб розвиток малюка. Купуючи гри звертайте увагу, що вона може дати дітям і на чому необхідно акцентувати увагу при грі.

– Іграшки для розвитку логіки: конструктори, лабіринти. Починаючи з іграшок для самих маленьких: пірамідок, сортерів і т.д, потім з віком необхідно додавати різні конструктори, лего, пазли і поступово підвищувати їх складність.

Читайте также:
Вперше за довгий час: Лілія Подкопаєва поділилася фото трьох дітей

3)Розвиток уяви дитини

– Малювання. Не показуйте дитині, що він конкретно повинен намалювати або перемалювати з готової картини. Нехай починає свої малюнки з того, що він хоче, навіть якщо це буде просто різнокольорові мазки по листу, хваліть дитини і це стане викликати у нього інтерес. Будь-який його малюнок це прояв уяви. Проводьте заняття за малюванням якомога частіше і надавайте малюкові різноманітність фарб і кольорів.

– Придумування історій і казок. Спробуйте удвох з дитиною придумати історію, нехай малюк пропонує її розвиток, це можуть бути найнеймовірніші казки. Головне, щоб дитині цей процес приносив задоволення, тоді він почне фантазувати і розвивати уяву.

Всі ці дії спрямовані для того, щоб підштовхнути малюка до запам’ятовування інформації, до мислення і до вираження своїх емоцій. Таке регулярне розвиток малюка добре підготує його до шкільного періоду і дасть базу для всього подальшого життя.

Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.