Реал обігнав Барселону

Мадридський клуб виграв п’ять фіналів Ліги чемпіонів з п’яти можливих

Вигравши п’ятий фінал Ліги чемпіонів УЄФА з п’яти, мадридський «Реал» обійшов «Барселону». Майк Хеммонд наводить цікаву статистику після матчу в Мілані.

Всі факти відносяться лише до Ліги чемпіонів УЄФА. Кубок чемпіонів, який проводився до сезону 1992/93, в розрахунок не береться, якщо не зазначено інакше

• «Реал» продовжував домінувати у фіналах Ліги чемпіонів. «Королівський клуб» виграв всі п’ять вирішальних матчів. Тільки «Мілан» перевершує «вершкових» з числа фіналів. «Россонері» взяли участь у шести поєдинках за титул, але перемогли лише в трьох.

• «Реал» всі п’ять фіналів виграв у парні роки. У трьох з них він переміг суперника з Іспанії.

• Завоювавши свій п’ятий титул, «Реал» обійшов «Барселони» за кількістю перемог у Лізі чемпіонів. На рахунку каталонців чотири перемоги у п’яти титульних матчах. Єдиний фінал «Барса» програла «Мілану» в 1994 році, коли вперше боролася за головний трофей турніру.

• Крім «Реала» стовідсотковий результат у фіналах Ліги чемпіонів зберігають «Олімпік», «Інтернаціонале» і «Порту», які виграли по одному разу.

• «Атлетико» розділив гірку долю «Валенсії», яка також не виграла жодного фіналу з двох. Це єдині команди, які більше одного разу грали у фіналі Ліги чемпіонів і жодного разу не перемогли. По разу у фіналах Ліги чемпіонів поступалися «Байєр», «Монако» і «Арсенал».

• Дієго Сімеоне став одним з двох тренерів, які брали участь у кількох фіналах Ліги чемпіонів і жодного разу не перемогли. Його співвітчизник Ектор Купер, який очолював згадану вище «Валенсію», теж не виграв жодного з двох фіналів.

• Зінедін Зідан – перший француз, який виграв Лігу чемпіонів в якості тренера. Рекорд за кількістю тренерів-переможців належить Італії та Іспанії – по шість разів. Третє місце займає Німеччина (чотири), слідом йдуть Нідерланди, Португалія і Шотландія (по два), а замикає список Бельгія (один). Неєвропейським тренерам Ліга чемпіонів досі не підкорилася.

• Зідан другий після Франка Райкаарда чоловік, якому вдалося виграти Лігу чемпіонів в якості футболіста і тренера. Він перший, кому вдалося забити у фіналі Ліги чемпіонів, а потім виграти її на тренерському містку.

• Додатковий час було зіграно у восьми фіналах Ліги чемпіонів з 24. У семи випадках переможець визначився в серії пенальті. П’ять разів основний час фінального матчу завершувалося з рахунком 1:1. Такий результат був зафіксований у тому числі за підсумками 90 хвилин попереднього фіналу на «Сан-Сіро», в якому «Баварія» в серії пенальті здолала «Валенсію» в 2001 році.

• П’ять разів основний час фінального матчу Ліги чемпіонів завершувалося з рахунком 1:1. Тепер це найпопулярніший результат поряд з 2:1.

• Антуан Грізманн – четвертий гравець, який не реалізував пенальті у фіналі Ліги чемпіонів (післяматчева серія в розрахунок не береться, зате Хабі Алонсо, не забив 11-метровий у матчі за «Ліверпуль» в 2005 році, але потім вдало зіграв на добиванні, входить в цей список). У списку тих, хто зумів забити пенальті в основний час фінального матчу, також чотири футболісти. Перший незабитий з гри пенальті у фіналі Ліги чемпіонів був зафіксований на «Сан-Сіро» в 2001 році, коли півзахисник «Баварії» Мехмет Шолль не зміг вразити ворота «Валенсії».

ДЕ БЬЯЗИ: «Прийшли в себе до 20-й хвилині, але було пізно»

• Тоні Кроос став 13-м гравцем, який завоював Кубок чемпіонів з двома різними клубами. У 2013 році півзахисник «Реала» виграв трофей з «Баварією».

• Серхіо Рамос – перший захисник і п’ятий після Рауля Гонсалеса, Самюеля ето’о, Ліонеля Мессі і Кріштіану Роналду, футболіст, який забив у двох фіналах Ліги чемпіонів.

• Яннік Карраско – перший бельгійський футболіст, який забив м’яч у фіналі Ліги чемпіонів. В цілому представники 20 країн забивали у вирішальних матчах цього турніру. Рекорд за цим показником належить Іспанії – 10 гравців. У фіналах Ліги чемпіонів ще жодного разу не фіксувався автогол.