Реал в 11 разів виграє Лігу чемпіонів!

Спорт

Тріумф в головному клубному турнірі Європи Королівському клубу принесла серія пенальті

Реал в 11 раз выигрывает Лигу чемпионов!

Що й казати, з яскравою церемонією, яка передувала першого удару по м’ячу, організатори міланського фіналу постаралися – коли ще можна було так одразу почути і чарівну Аліша Кіз, і феноменального Андреа Бочеллі. Але не ці суперзірки музичної індустрії були головними дійовими особами на знаменитому «Сан-Сіро», а дві команди з Мадрида, які, як і два роки тому, домоглися права розіграти головний клубний трофей європейського футболу.

Вже перші хвилини показали те, що і очікувалося – «Реал» спробував забрати м’яч під свій контроль, а «Атлетіко» дуже і дуже жорстко діяв в кожному ігровому єдиноборстві. Фол Габі на Бейле на 5-й хвилині призвів до штрафного, після передачі того ж Бейла в район воротарського Каземіро в дотик пробивав по воротах, і Хмари, так і всьому «Атлетіко» просто пощастило, що м’яч влучив у воротаря, оскільки зреагувати на цей удар було б нереально.

Цей момент став сигналом до штурму воріт «червоно-білих», і наступні кілька хвилин «Реал» не випускав суперника з його половини. Дальній удар Крооса призвів до кутового, «вершкові» вирішили його розіграти, можливо, і даремно – вибитий зі штрафного м’яч підібрав Грізманн, і його змушений був збивати Карвахал, причому ціною жовтої картки.

Коли ж, здавалося, на кінець чверті години команда Сімеоне закріпилася в середині поля, порушення Хуанфрана на Бейле біля лівої бровки обернулося для «Атлетіко» пропущеним голом. Кроос відправив м’яч у район 11-метрової позначки, там Бейл головою продовжив політ м’яча у воротарський, де Серхіо Рамос вискочив з-за спин захисників і під Хмарою переправив м’яч у ворота.

Дуже важко давалася «Атлетіко» перебудова гри. З одного боку, потрібно було якось відходити від тієї гри, до якої для підопічних Сімеоне матч починався, але, з іншого – розкрившись, аж надто був великий ризик пропустити другий м’яч. «Реал», тим часом, за рахунок контролю м’яча дуже міцно тримав нитки гри в своїх руках, а ось «Атлетико», як це не банально прозвучить, просто не знав, що ж робити з м’ячем, щоб хоча б підібратися до володінь Наваса. Лише на 34-ій хвилині у команди Сімеоне пройшла комбінація в кілька передач, а завершив її удар Гризманна, який розім’яв воротаря «Реала». Ще через дві хвилини Навас відбив сильний удар Гризманна з меж штрафного, але цей удар наносив француз з метрового положення «поза грою».

ГОМЕС: «Бергамо покину тільки заради європейського клубу»

Як показали останні хвилини тайму, і «Реал» не вважав негожим всією командою грати на своїй половині. Гравці «Атлетико» «тягали» м’яч недалеко від центральної лінії, правда, Грізманн дальніми ударами якось намагався завантажити роботою Наваса, але вони хіба що воротаря «Реала» підтримували в тонусі.

«Атлетіко» на другий тайм вийшов зовсім іншим. Біля воріт Наваса відразу ж стало цікаво, коли ж Торрес намагався прийняти м’яч у штрафному, Пепе в’їхав йому в ногу, і арбітр Клаттенбург без жодних вагань вказав на «точку». Навас трохи пограв на нервах у Гризманна, який готувався пробити пенальті, і, хто знає, може це і зробило свою справу – найсильніший удар француза прийшовся в поперечину. Неймовірна радість білої половини стадіону – драма зі сльозами на очах у вболівальників «Атлетіко»…

Втім, незабаром сльози весь світ побачив і на обличчі Карвахала – травма, яка змусила захисника «Реала» покинути поле, і замість нього вийшов Данило. Тим часом, «Атлетіко» прагнув діяти максимально швидко, і оборона «Реала» вже не була тим монолітом, зразка першого тайму. Савич, який опинився в штрафній, упустив на 54-й хвилині свій шанс зрівняти рахунок, коли з кута воротарського толком не влучив по м’ячу. Через 5 хвилин Сауль красивим рухом лівої ноги трансформував в удар передачу з лівого флангу, але м’яч пролетів в метрі від штанги. За 10 хвилин другого тайму «Атлетіко» створив більше, ніж за весь перший тайм – до голу у ворота «Реала» ставало ближче, але потрібні були ще зусилля.

Михайло КОПОЛОВЕЦЬ: «Хачеріді возили, як п'яного після бару»

Ось цей-то момент вчасно відчули гравці в білих футболках – у «Реала» запрацювали фланги, і «Атлетіко» змушений був фолити. Верхова передача Крооса загрози воротам Хмари не несла, а удар Бейла зі штрафного прийняла на себе стінка. І вже зовсім забійний момент був на 70-й хвилині Бензема! Якимось чином у «Атлетіко» виявився оголеним лівий фланг оборони, Бензема безперешкодно увійшов у штрафну, опинився віч-на-віч з Хмарою, але цю найважливішу дуель воротарю «Атлетіко» програв.

Це стало додатковим допінгом для команди Сімеоне, але Грізманн після незабитого пенальті так і не відійшов, а Торресу одному попереду було дуже важко. У «Реала» були свої контршансы, і на 78-й хвилині «вершковим» можна було знімати всі питання. М’яч метався по володінь Хмари, але якимось дивом так і не знайшов шляху в сітку.

А далі – по суворим законам футболу! Хуанфран справа прострілив у штрафну, і там Карраско, вислизнувши від Данило, вколотив м’яч у ворота. 1:1 – і всього 10 хвилин в розпорядженні фіналістів, щоб спробувати виграти Лігу чемпіонів в основний час. Зробити це могли і один, і інші. У «Атлетіко» Торрес з кута воротарського не замкнув точним ударом передачу Хуанфрана, у «Реала» – Бейл головою після навісу Крооса з лінії воротарського майданчика пробив вище воріт.

ЛЮТИЙ: «Ярмоленко і Коноплянка на голову сильніші за інших»

Стандартні 3 хвилини компенсував до основного часу Клаттенбург, але їх найпомітнішою подією став фол Рамоса, срывавшего контратаку, на Карраско – законна жовта картка і порушникові, і Габі, який дуже різко апелював до арбітра, вимагаючи видалення Рамоса. Як і два роки тому, основного часу «Реалу» і «Атлетіко» для визначення переможця було недостатньо.

Чим овертайм тоді завершився, про це фанатеющим від «Атлетіко» краще не нагадувати. Зате пам’ятав про це Сімеоне, наситивши середню лінію, перейшовши на систему 4-5-1. «Реал», тим часом, непогано почав додатковий час, і при першому ж кутовому Роналду головою пробивав по воротах, але вийшло не найкращим чином, і м’яч прилетів в руки до Хмари. Але й «Атлетіко» ще був сповнений сил, незважаючи на те, що в основний час Сімеоне провів лише одну заміну. Основна загроза воротам Наваса раніше йшла праворуч від Хуанфрана, але не було останньої точної передачі. Перший овертайм завершився ударом Гризманна вище воріт в падінні через себе – француз просто нагадав, що він ще є на полі.

Все-таки втома дала про себе знати – у другому додатковому таймі футболу, як такого, було мало. Хвилини дві пішло на те, щоб «Атлетіко» розібрався з заміною повинен був йти Сауль, але пішов Луїс Феліпе, якому пошкодження не дозволяло продовжити гру. Незабаром Сауль якийсь час надавав допомогу Коке, цього виявилося недостатньо, і замість Коку на поле вийшов Томас Партїєю. «Реал» знайшов сили видати кінцівку, але удар Лукаса Васкеса з меж штрафного встиг накрити Лукас-Франсуа Ернандес. Вже в компенсовані хвилини дві Модріч вирушив виконати кутовий, але Торрес вибив м’яч зі штрафної. А тут і свисток Марка Клаттенбурга сповістив про те, що кращий клуб Європи повинні визначити післяматчеві пенальті.

11-тиметровые футболісти виконували без шансів для Хмари і Наваса, але на 4-му ударі «Атлетіко» здригнувся Хуанфран, пробив у штангу. П’ятий удар «Реала» був за Роналду, і він шанс принести Королівському клубу 11-ю перемогу в головному клубному турнірі Європи не упустив.

Анатолій ПОДВОЙСЬКИЙ

«Реал» – «Атлетіко» – 1:1 (1:0, 1:1) ВІД. Пенальті 5:3

«Реал»:

Кейлор Навас, Даніель Карвахал (Данило Да Сільва, ’52), Марсело, Пепе, Серхіо Рамос, Гарет Бейл, Тоні Кроос (Іско, ’72), Каземіро, Лука Модріч, Карім Бензема (Лукас Васкес, ’77), Кріштіану Роналду

«Атлетіко»:

Ян Хмар, Дієго Годін, Філіпе Луїс (Лукас-Франсуа Ернандес, ‘109), Стефан Савич, Хуанфран, Габі, Сауль Ньигес, Хорхе Коку (Томас Тейе, ‘116), Антуан Грізманн, Фернандо Торрес, Аугусто Фернандес (Яннік Феррейра-Карраско, ’46)

Арбітр: Марк Клаттенбург (Англія)

Серхіо Рамос, 15 – Яннік Феррейра-Карраско, 79

Даніель Карвахал, 11. Кейлор Навас, 47. Каземіро, 79. Серхіо Рамос, 90+3.

Данило Да Сільва, 93. Пепе, 112. – Фернандо Торрес, 61. Габі, 90+3.
Пенальті:

Лукас Васкес (1:0), Антуан Грізманн (1:1), Марсело (2:1), Габі (2:2), Гарет Бейл (3:2), Сауль Ньигес

(3:3), Серхіо Рамос (4:3), Хуанфран (4:3, штанга), Кріштіану