Найкращі з кращих. Хіт-парад Євро-16

Акценти на матчах 1-го туру Євро-2016 в групах D, E і F від Sport.ua

Самые из лучших. Хит-парад Евро-16

Позаду перший тур чемпіонату Європи – умовна чверть турніру. Ми побачили в ділі вже всі 24 команди. Сьогодні я пропоную Вам підсумки своїх глядацьких вражень від матчів другої половини учасників Євро. Як завжди, це буде особиста думка окремо взятого любителя футболу, який уважно дивився всю дюжину минулих ігор в повному обсязі. Хіт-парад у групах A, B і З дивіться тут.

Самий видовищний матч: Австрія – Угорщина. Слід зазначити, що досить глядабельними були п’ять з шести розглянутих ігор, і зробити вибір було досить непросто. Даний матч перевершив інші буквально на один гольовий момент, яких в загальній складності було з десяток. За підсумками всього туру кращим залишається поєдинок Німеччини з Україною.

Найнудніший матч: Бельгія – Італія. Численних шанувальників італійського футболу просять не турбуватися: він став таким лише методом виключення – в ньому нарахував сім моментів, гідних уваги. З іншого боку, до 32-ї хвилини їх не було взагалі (рекорд турніру), а у другому таймі між сейвом Куртуа після удару Пелле і промахом Ориг минуло ще 28 хвилин. Як не крути, а нас двічі тримали по півгодини на голодному пайку. За підсумками туру найгіршою залишається гра Польщі з Північною Ірландією.

Самий інтригуючий матч: Іспанія – Чехія. Він тримав нас у невіданні аж до компенсованого часу, коли Даріда міг зрівняти рахунок, але Де Хеа врятував іспанські ворота від гола. За підсумками ж туру кращою в цій номінації залишається гра Англії з Росією, у якої на тій же хвилині був забитий вирішальний гол.

Самий передбачуваний матч: Туреччина – Хорватія. Після голу Модріча на 41-й хвилині вже не виникало сумнівів у результаті поєдинку. Свій єдиний гольовий момент турки створили ще до цього. У цьому відношенні, вони перевершили навіть Північну Ірландію.

Юрій БЕНЬО: «Результат групи F вийшов несподіваним»

Найбільш закономірний рахунок: Бельгія – Італія. Італійці майже награли на свої два м’ячі, тоді як бельгійці не дотягли хоча б до одного. Не стовідсотково, але цілком логічний результат. Кращим же залишається тут підсумок зустрічі Польщі з Північною Ірландією.

Самий нелогічний рахунок: Португалія – Ісландія. Співвідношення гольових моментів нам тут явно малює перемогу португальців. Така ж ситуація у матчі Ірландія – Швеція, де ірландці точно награли на перемогу. Вибір першої гри пояснюється тим, що у Португалії при цьому було більше напівмоментів, ніж у Ірландії. Цей же результат визнаю найбільш незакономерным у всьому турі: все-таки загальний рахунок небезпечних моментів тут 9:3.

Найкраща реалізація – Італія. Два голи з п’яти можливих. Найкращим у турі залишається Уельс.

Найгірша реалізація – Чехія і Австрія. За чотири невикористаних шансу. Обидві приєдналися до України.

Сама везуча команда – Швеція. В середині першого тайму, за рахунку 0:0, після удару Хендріка від гола її врятувала поперечина воріт. А від ураження шведи пішли завдяки автоголу суперника. Чого ж боле? Справжній фаворит Фортуни в першому турі.

Краща команда – Хорватія. По грі вона просто знищила Туреччину. Прочитав на сайті про те, що Італія здобула перемогу «у блискучому стилі». На мій погляд, це вираження у всьому першому турі могло б бути застосоване лише до хорватам. Якщо б вони втілили свою перевагу в законний великий рахунок. Це був самий переконливий футбол в турі. Природно, з оглядкою на суперника.

ЛЮТИЙ: «Конфлікт Ярмоленко і Степаненко – проблема Фоменко»

Найгірша команда – Туреччина. Про неї все було сказано вище. І тепер ми в наступних матчах будемо чекати відповіді на питання: це хорвати так гарні, або так погані турки? Найгіршою ж за підсумками всього туру продовжую вважати Північну Ірландію.

Найбільш коректні – Іспанія і Португалія. Не отримавши жодного попередження, вони приєдналися до Уельсу та Німеччини.

Найбільш недисципліновані – Італія. З чотирма «гірчичниками» вона все ж поступається тут пальму першості в турі Албанії та Словаччини, які заробили на один більше.

Краще суддівство – турків Чакир (Португалія – Ісландія). Як завжди, тут посилаюся на свого приятеля-профі: це його думка. І, наскільки я зрозумів, цей же рефері стане у нас найкращим у турі.

Найгірше суддівство – швед Ерікссон (Туреччина – Хорватія). Лише методом виключення: у цілому арбітри, на нашу загальну думку, відпрацювали цілком стерпно. Цитую: «Не дав явну жовту в моменті, коли Срна потрапив у поперечку зі штрафного. Можеш оголосити самим поганим». За підсумками ж туру, вважаю, немає рівних угорцю Кашшаї (Франція – Румунія). І справа зовсім не в нашій «злопамятности».

Рекорд турніру – перший гольовий момент був створений Австрією на 31-й секунді матчу. Це був удар Алаби у стійку воріт.

Сенсація – нічия Ісландії з Португалією. Вона ж найгучніша в турі. Крім того, що в рейтингу ФІФА їх поділяють 26 сходинок, португальці ще в цьому столітті були віце-чемпіонами Європи (про факторі Роналду я вже просто мовчу) і досить високо котирувалися завжди. Тоді як їхній суперник потрапив на Євро вперше в історії. Також відзначив би перемогу Угорщині над Австрією. Їх різниця в рейтингу становить 10 місць (мовчу про різницю у вартості гравців), і угорці вийшли на Євро в числі останніх, навіть тоді – в плей-офф – будучи аж ніяк не фаворитами пари.

Між іншим, такий гандикап у рейтингу має Бельгія перед Італією. Але, Ви вже мене вибачте, я дивлюся футбол сорок років, і для мене бельгійці зможуть стати фаворитами у цій парі, коли річки потечуть назад. Це просто нонсенс якийсь.

Розчарування – Бельгія. А ось це, якраз, про них. Справа не в результаті – програти Італії ніколи не соромно. Розчарувала ігрова імпотенція. Я не беру до уваги піар, розкрутку і аванси. Просто бачив цю команду на останньому ЧС і знаю, що вона здатна на більше. А тут бельгійці стали воістину розчаруванням туру.

Курйоз туру – автогол Кларка (Ірландія). Сам по собі він може здатися фатальною помилкою людини, що опинилася заручником ситуації. Якщо не згадати про те, що Кларк забив з другої спроби: за 20 хвилин до цього Рендольф не без зусиль парирував удар свого оборонця, а добивавший суперник, на щастя, промахнувся. Виходить, домігся-таки свого. Відзначимо також підкат іспанця Морати під лайнсмена.

Кращий гравець – Іньєста (Іспанія). Він взяв участь у чотирьох гольових моментах своєї команди з п’яти, включаючи забитий нею м’яч. З інших виділив би, мабуть, Срна (Хорватія) – душу атак «картатих». Але найкращим у турі залишиться Пайє (Франція).

Кращий воротар – Халлдорссон (Ісландія). На його рахунку три-п’ять пристойних сейвів. Однак при цьому йому явно далеко до кращого в турі П’ятова (Україна).

Краща заміна – Штибер (Угорщина). Забив через сім хвилин після виходу на поле. Найкращим у турі залишається Дуда (Словаччина).

Герой туру – Піке (Іспанія). На 87-й хвилині він забив гол, який приніс іспанцям перемогу, а значить, і додав їм два очки. Таким чином, він приєднався до Зоммеру (Швейцарія), чий сейв зберіг ці два очки на тій же хвилині матчу. Уточнюю: гол Березуцького в компенсований час приніс Росії лише одне очко. Ми оцінюємо вагомість героїзму у світлі турнірної боротьби.

Антигерой туру – Драгович (Австрія). Він був видалений на 66-й хвилині – на півгодини пізніше албанця Цаны. Однак його видалення обійшлося команді дорожче: угорці зуміли розвинути свій успіх, забивши другий гол. Тому Драгович стає антигероєм повного першого туру.

Кращий гол – гол Модріча, який приніс перемогу Хорватії. На мій погляд, він вийшов найбільш ефектним і в той же час ефективним. Однак, називаючи найкращий гол туру, віддам перевагу голу Пайє (Франція).

Завершуючи хіт-парад першого туру, зазначу дві його закономірності. По-перше, жодна з 24 команд не зуміла забити хоча б тричі, а середня результативність турніру не дотягує навіть до двох голів за гру. По-друге, жоден з гравців не зміг зробити хоча б дубль. Про що це говорить – судіть самі.

Особисто мені здається, що ми є свідками одного з найбільш (якщо не самого – покаже час) конкурентних Євро. Причому ця тенденція намітилася ще чотири роки тому, коли з обойми 16 кращих команд Європи явно випала лише Ірландія.

Виходить, правий був УЄФА,

у півтора рази збільшивши число учасників фінального турніру? Зауважте, це Вам говорить один із затятих противників такого розширення.