Найкращі з кращих. Хіт-парад Євро-2016

Акценти на матчах другого туру в групах А,В і С від Sport.ua

Самые из лучших. Хит-парад Евро-2016

Всіх, хто вижив в катаклізм і перебуває в песимізмі, але для кого чемпіонат Європи не закінчується з вильотом з нього України, запрошуємо ознайомитися з найбільш яскравими подіями і враженнями від останніх шести матчів.

Має сенс нагадати, що це версія любителя футболу, а не вердикт фахівця. Інші гарячі голови забувають про це і тому роблять неадекватні висновки. А в іншому, будь ласка, сперечайтеся і аргументуйте свою правоту. Але пам’ятайте, що це глядацький хіт-парад.

Що цікаво пересічному глядачеві, яких більшість? Насамперед, видовищність. Не видовищність боротьби, не видовищність бігу з м’ячем – видовищність гри. Зміст і мета якої – забивання голів. Стало бути, тут ми говоримо про гольових моментах – про те, заради чого більшість з нас ходить на стадіон і включає телевізор.

Самий видовищний матч: Румунія – Швейцарія. На тій простій підставі, що гольових моментів у ньому було близько десятка. Однак навіть у ньому був істотний мінус: останні півтайму пройшли без явних загострень гри. Інші поєдинки, як Ви розумієте, були ще менш гідні цієї номінації. Оглядовість футболу у другому турі пішла на спад –

над командами більше став тяжіти результат.

Найнудніший матч: Німеччина – Польща. Не рахуючи напівмоменту Гетце, до перерви тут взагалі ловити було нічого. У другому таймі суперники, було, «заворушилися» і завдали одне одному кілька відчутних уколов. Але остання чверть гри і тут в цьому сенсі явно підкачала. По суті, всі основні події вмістилися в 23 хвилини. Можливо, в якійсь мірі позначилося те, що нічия влаштовувала обидві команди.

Самий інтригуючий матч: Англія – Уельс. Англійці вирвали перемогу лише в компенсований час. Варто відзначити також гру Франції з Албанією. Але тут переможний гол був забитий на дві хвилини раніше, і французи при цьому мали більш явне ігрову перевагу.

Самий передбачуваний матч: Росія – Словаччина. Після голу Хамшика в роздягальню особисто у мене не виникало сумнівів в результаті зустрічі. Дуже блідий вигляд мали росіяни, єдиним вартим моментом яких став гол престижу на 80-й хвилині.

Найбільш закономірний рахунок: Франція – Албанія. У другому таймі французи награли точно на два голи, маючи для цього шість можливостей. Тоді як у албанців був лише удар Мемушая у стійку воріт на 52-й хвилині.

Самий нелогічний рахунок: Росія – Словаччина. Так, такий ось парадокс. Тому що в цілому за матч у суперників було по три гольових шансу, і, значить, адекватніше на табло виглядали б цифри 1:1.

Найкраща реалізація – Уельс. Він використовував єдину свою гольову можливість у матчі, а це 100%. Відзначимо також Словаччину і Північну Ірландію, що реалізували за два моменти з трьох.

Найгірша реалізація – Німеччина. Тут слід розуміти, що, навіть якщо команда використовує один шанс з десяти, це все одно будуть 10%. Тому нас цікавлять виключно «сухарики». А з них – у албанців був єдиний момент, у нас з поляками – за півтора. Методом виключення, залишаються німці з їх двома епізодами, не рахуючи згаданого промаху Гетце і моменту Шюррле.

Сама везуча команда – Швейцарія. При рахунку 0:1 на 28-й хвилині після удару Сапунару її врятувала штанга, а на 52-й «пробачив» свій же гравець Джуру, після зрізки м’яч ледь не влетів у сітку воріт. Ще через п’ять хвилин рахунок зрівнявся, і швейцарці пішли від поразки.

Краща команда – Англія. Єдиним гольовим шансом Уельсу став штрафний удар. Тоді як англійці могли забивати по три рази в кожному з таймів. І, зрештою, домоглися перемоги, втіливши свою перевагу в голи. Хто показав себе краще за них?

Найгірша команда – Україна. Крім того, що наші атакувальні спроби виглядали найменш переконливо, а наша поразка – найбільш безнадійним (з точки зору співвідношення рахунку та ігри), ми ще й єдині з усієї дюжини команд, хто позбувся всіх шансів на плей-офф.

Найбільш коректні – Росія і Англія: жодного попередження в пасиві.

Найбільш недисципліновані – Румунія: 4 попередження.

Краще суддівство – голландець Куйперс (Німеччина – Польща). Нагадаю, його кандидатуру рекомендує професійний футбольний арбітр.

Найгірше суддівство – чех Краловец (Україна – Північна Ірландія). Коментар мого консультанта: «Манера суддівства, два лівих «поза грою», пропуск фолів, плутанина з заміною». Що ж, принаймні, тішить те, що вже другий хіт-парад поспіль ми не говоримо про помилки, які вплинули на результат. Як це було на старті турніру.

Рекорд туру – попередження Хедіра (Німеччина) на 3-й хвилині матчу.

Моуріньо звільнений Челсі " очолить «російський» голландець (ОНОВЛЕНО)

Розчарування – Ну, ви в курсі…

Камбек: Англія – Уельс. Нарешті ми дочекалися лауреата і в цієї номінації. Пропустивши гол на 42-й хвилині, англійці відіграли його 14 хвилин, а вийшли вперед вже на другій компенсованій.

Кращий гравець – Хамшик (Словаччина). Ассистировав Вайсс, а потім, забивши і сам, він, що називається, зробив результат у матчі з Росією.

Кращий воротар – Тетерушану (Румунія). Вибір був нелегким, так як в цей раз воротарі себе проявили не настільки яскраво, як раніше. Румун взяв двома ефектними сэйвами, що мали місце за дві хвилини до того, як його команда відкрила рахунок з пенальті, і через дві хвилини після цього гола.

Краща заміна – Широков (Росія).

Вийшовши на поле, вже через 5 хвилин він взяв участь у результативній атаці своєї команди.

Герой туру – Старрідж (Англія). Він забив переможний гол англійців під занавэсочку. Як Ви розумієте, француз Грізманн поступився йому зовсім небагато – ті ж дві хвилини.

Кращий гол – Гол Хамшика (Словаччина). Гарний був і перший гол словаків, але особисто мені сподобався більше – чисто візуально.

(ВІДЕО)

Тепер трохи про сумне. Не сиплю сіль на рану – вона ще болить. Хоча сприйняв подію відносно спокійно. Сталося те, що й повинно було трапитися.

Якщо пам’ятаєте, я говорив, що для нинішньої збірної України вже сам вихід у фінальну частину турніру – досягнення. Але ті, обдурити когось не важко – він сам обманюватися радий, вперто ставили в основу потенційні можливості команди, ігноруючи реальний тонус її гравців. Майже як скунс Фіма.

Савченко відмовилася від їжі і води (ЗАЯВУ, ВІДЕО)

Дива не сталося. Приїхавши на Євро не бий лежачого чемпіонату, команда Михайла Фоменка не змогла стрибнути вище власної голови, яку, в силу обставин, що склалися, навіть підняти-то сьогодні не так просто.

Правда, вийшло ще гірше – для заблуждавшихся на цей рахунок. Тому що перший тайм з німцями, посіявши помилкові ілюзії, в силу поблажливості суперника після забитого гола. І другий тайм з ірландцями, аж надто невдалий – не по грі. І оскільки все йшло по спадної, це неминуче посилило хвилю народного обурення в нашому вболівальницькому келиху пива.

Але, якщо подумати і розібратися, справжні свої можливості сьогодні ми продемонстрували в інших двох таймах на Євро. Саме цього і слід було очікувати, як на мене.

І поки у нас буде такий чемпіонат країни, а виїхали за кордон будуть полірувати там лавки або викликатися в збірну неспортивної принципом, нам не варто чекати милостей від природи. Яка, до речі, вчора ще й поглибило наші проблеми.

Вгамуймося, браття, бо ми того варті! І дивимося Євро далі зі спокійною душею. Тим більше що винний за все про все вами давно вже був призначений. Що ж, утіштеся тим, що нова мітла стане помсти чистіше і енергійніше. І хай щастить святій простоті, яка щиро вірить, що справа лише в цьому.