Вишня-сорти і опис

Вишня Жіночий журнал

Вишня — це плодово-ягідна рослина, яка відноситься до роду “Слива”, підроду “вишневі”. Квітуче дерево можна сміливо віднести до числа найбільш красивих рослин природи.

Трохи історії

Найбільш відомий вид в історії вишні – “Черешня”, (“Пташина вишня”). Вчені вважають, що черешня стала відома ще за 8 тис.років до нашої ери. Вважається, що ассирійському царю Саргону другому подобався запах квітучого дерева.

Під час зими його дерева укутували теплою тканиною, щоб рослина не загинула. З плодів дерева готували концентрований сироп, який потім розбавляли водою, а так само використовували як добавку до випічки.

Вважають, що перші рослини в Рим привіз воєначальник і рабовласник Луцій Лукулл.

Опис рослини

Дерево, яке вирощується на садовій ділянці і регулярно піддається догляду, радує око. Його висота може доходити до десяти метрів. Кора дерева або чагарнику має червоно-бурий колір. Плід вишні-кістянка (тобто соковитий плід, що містить в собі кісточку) кулястої форми. Плід гладкий, не містить нальоту, в діаметрі досягає близько 10-ти міліметрів і має кисло-солодкий смак. Листові пластини (або ж листя), що досягають в довжину близько 8-ми сантиметрів, мають еліптичну форму і загострені кінці.

Вишня-сорти і опис

Лицьова сторона листа темно-зеленого забарвлення, а виворітна більш бліда. Квітки починають розвиватися одночасно з утворенням бруньок листя. Цвітіння починається в кінці березня-початку квітня, а період плодоношення проходить переважно в середині травня.

Читайте также:
Новим обранцем Матильди Шнурової став відомий ресторатор

Переваги, сорти і народні повір’я

На даний момент відомо приблизно 150 різних сортів, але найпоширенішими з них є такі види як:

  1. “Вишня звичайна”.
  2. “Повстяна”.
  3. “Степова”.
  4. “Вишня магалебська” і, звичайно, черешня.

Під час цвітіння бджоли збирають з них як пилок, так і нектар, що ще більше збільшує плодоношення рослини. Крім того, у вишні цінуються не тільки плоди, але і її деревина. Вона володіє яскравим насиченим кольором і пряму текстуру, що дуже цінується у виробництві меблів.

До видів рослини, які володіють найбільш сильною морозостійкістю і рясною врожайністю, відноситься вишня Любська, апухтинська, Молодіжна, вишня пам’яті Вавилова і Тургенєвка. У народі ходить безліч прикмет пов’язані з вишнею. Так одна з них говорить, якщо листя з вишень ще не опало, холоду довго не настануть.

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.