Відродження Дракслера

Хавбек збірної Німеччини провів блискучий матч проти Словаччини (3:0)

Не так давно Юліан Дракслер здавався ще одним блискучим випускником німецької системи підготовки футбольних талантів. Він став наймолодшим дебютантом бундесліги в історії «Шальке», виграв чемпіонат світу зі збірною і був готовий піднятися ще вище. Але раптом зупинився на півдорозі.

Минулого літа швидкісний гравець перейшов в «Вольфсбург» на заміну Кевіну де-Брейне, але його команда опустилася на восьме місце в чемпіонаті, а сам гравець розгубив форму. Багато ставили під сумнів його потрапляння в заявку на ЄВРО-2016. Але після того, як Марко Ройс отримав травму, Дракслер раптово став головним кандидатом на місце в «основі» на лівому фланзі.

У перших двох матчах він з’являвся на полі з перших хвилин. Не всі були задоволені його грою: він добре рухався, але рідко загострював, вважаючи за краще вибирати більш надійного адресата для передачі. Ніхто не здивувався, коли замість Дракслера в матчі з Північною Ірландією вийшов Маріо Гомес, а його місце на фланзі зайняв Маріо Гетце.

Оскільки Німеччина створила в тій зустрічі безліч моментів, мало хто очікував змін у складі на гру проти Словаччини у 1/8 фіналу. Однак Йоахім Льов вирішив по-іншому, і Дракслер потіснив Гетце в «основі».

У плей-офф 22-річний півзахисник провів дійсно блискучий матч. Він став більше ризикувати і кілька разів проривався крізь словацьку оборону за допомогою дриблінгу і зліва, і справа. Його витончений фінт і передача Гомеса дозволили німцям забити другий гол.

«Тренер попросив мене постаратися тікати один на один, використовуючи свої швидкісні якості, – сказав Дракслер після перемоги в Ліллі з рахунком 3:0. – Він дав мені впевненість, переконав, що я хороший гравець. Мені важко сказати, чи можна назвати цей матч кращим або одним з двох кращих за збірну Німеччини».

Дракслер, який став у травні 2014-го наймолодшим капітаном в історії «Шальке», після перерви встановив остаточний рахунок, красиво пробив впритул з літа. Цей гол став для футболіста першим в офіційних матчах за «бундестім».

Чи провів Дракслер матч ідеально? Деякі вважають, що йому варто частіше повертатися назад і дорікають в тому, що він не перервав передачу, після якої словаки створили свій найнебезпечніший момент – ударом головою тоді ледь не відзначився Юрай Куцка.

Втім, наставнику все сподобалося. «Дракслер зіграв добре. Він наполегливо намагався втекти один на один, – сказав Лев. – Він попрацював добротно, добре рухався, тому я задоволений». Враховуючи результат та якість гри збірної Німеччини, можна не сумніватися, що у Дракслера ще будуть можливості проявити себе у всій красі.