Україна перед стартом на Євро перемагає Албанію

Спорт

Збірна України знову демонструє результативну гру, але до Німеччини ще є над чим попрацювати

Украина перед стартом на Евро побеждает Албанию

Всього одне зміна в стартовому складі в порівнянні з матчем проти збірної Румунії зробив головний тренер нашої збірної Михайло Фоменко у заключному контрольному поєдинку своєї команди, в якому суперником українців був ще один учасник ЧЄ-2016 збірна Албанії. В основі вийшов Денис Гармаш, а Сергій Рибалка залишився в запасі. Тим самим Фоменко залишився вірний собі, а ми, в свою чергу, тепер можемо мати повне уявлення, які ж футболісти вийдуть на поле з перших хвилин 12 червня, коли збірній України доведеться грати проти діючих чемпіонів світу. І навіть, скажімо так, не найкраща гра Андрія П’ятова не спонукала наставника української команди дати нашому першому номеру паузу – принцип «клин клином вибивають» ніхто не відміняв.

Дещо вальяжно почала гру наша команда – м’яч практично не тримався, брак у передачах, так і за своїми опонентами українці не завжди встигали. Лише на 8-й хвилині Ярмоленко на своєму правому фланзі взяв гру на себе, його збили, але штрафний був розіграний дуже швидко, і після прострілу Коноплянки Степаненко з кута воротарського майданчика переправив м’яч у ворота. 0:1 – збірна України дуже швидко повела в рахунку, не витративши для цього практично ніяких серйозних зусиль.

Але, як прийшло, так і пішло. На 12-й хвилині Садка на межі поза грою прийняв м’яч, і, вийшовши один на один, вже після свистка відправив його у ворота, перекинувши П’ятова. Тим, хто грає в футбол, відомо, що є така прикмета, що потрапляння м’яча в сітку навіть у внеигровых обставин не до добра. Можна сперечатися, чи це так, але у звітному матчі спрацював на всі сто. Минуло всього кілька секунд, і Садка, тепер вже чисто прийнявши м’яч, скористався провалом нашої оборони в центральній зоні, і при виході один на один, пробив П’ятова.

Була надія, що пропущений м’яч виведе наших футболістів з сомнамбулізму, але куди там. Збірна Албанії раніше демонструвала неабияку активність, і багато володіли м’ячем. Правда, в позиційній атаці команда Джанні Де Бьязи не була вправна і винахідлива, але постійними «загрузами» м’яча Садка тримала оборону українців в напрузі. До того ж, албанці при втраті м’яча частенько включали пресинг, з-під якого збірна України виходила нехитрим ударом кудись уперед, у розрахунку на авось.

Скажімо прямо, серйозних проблем нашій команді збірна Албанії не доставляла, але гра без м’яча змусить нервувати кого завгодно, і коли Сидорчук і Федецький спільними зусиллями з порушенням правил зупинили ривок суперника, арбітр першому з них показав жовту картку.

Спостерігаючи за тим, як на кінець півгодини гри збірна України стала грати всією командою на своїй половині, ніяких інших думок, що йде відпрацювання варіанти гри проти збірної Німеччини, не приходило. Албанці не відразу повірили своєму щастю, але продовжували «вантажити» м’ячами Садка, і на 36-й хвилині той, нарешті, отримав м’яч і навіть зміг пробити по воротах з меж штрафного, але, благо, м’яч полетів по центру воріт і став здобиччю П’ятова.

Ближче до кінця тайму українці все-таки вирішили пограти активніше. Сидорчук не став шукати можливість входити в штрафний майданчик, а приклався по м’ячу метрів з 30-ти – Беріша, як виявилося, не дрімав, з верхнього кута відбив м’яч на кутовий. Слідом за цим на ворота суперника накотили ще кілька легких хвиль атак, але вони розбивалися про оборонні редути задовго до штрафного. На 44-й хвилині Беріша ще раз вступив у гру, забравши м’яч після удару Ярмоленка зі штрафного. Власне, на цьому все цікаве в цьому малоинтересном першому таймі і закінчилося.

Заміни після перерви обов’язково повинні були бути, і на другий тайм у нас вийшли Бутко замість Шевчука та Коваленко замість Гармаша. І саме Бутко розігнав ту атаку на 49-й хвилині, після якої збірна України повела в рахунку. Коноплянка дуже своєчасно отримав передачу від Бутко на хід, майже від лицьової виконав передачу у воротарський майданчик, звідки Зозуля пробив головою. Беріша відбив м’яч, але прямо на Ярмоленка, якому не склало труднощів довести справу до логічного завершення.

Незважаючи на те, що гра проходила в Італії, антураж на трибунах повністю відповідав виїзного матчу – трибуни були забиті албанськими вболівальниками. Вони-то й погнали своїх футболістів зрівнювати рахунок. На 52-й хвилині після кутового Пятов не дістався до м’яча, але захисникам вдалося розрядити ситуацію. Дуже небезпечним був штрафний у виконанні Каце, і П’ятов не без праці потягнув м’яч з нижнього кута воріт. І вже зовсім збірної України посміхнувся фарт на 56-й хвилині. Леняни зліва майже з нульового кута примудрився пробити так, що м’яч потрапив у штангу в районі дальньої дев’ятки, але що було більш дивним, що точно ж по цій траєкторії м’яч від штанги і повернувся до місця удару, а там вже захисники потурбувалися, щоб вибити м’яч подалі зі штрафного.

На щастя, цей хаос в нашій штрафній надовго не затягнувся, незабаром ініціатива однозначно перейшла до збірної України. Після знижки Коваленко поруч зі штангою пробив Коноплянка, а через хвилину був кутовий, після якого Ярмоленко цілком міг оформити дубль, але з меж штрафного запустив м’яч в два рази вище воріт. До цього часу в нашій команді на полі вже були Ротань і Селезньов – усі вийшли на заміну футболісти діяли з ентузіазмом, що не могло не знайти відображення на полі. Вже у збірної Албанії були реальними проблеми, щоб перейти середину поля, але українці, на жаль, у цей відрізок матчу для себе ніяких дивідендів не отримали.

Ближче до кінця основного часу не хочуть програвати албанці стали більше розкриватися, але от скористатися вільними зонами на половині суперника збірної України до пори до часу не вдавалося. Але на 87-й хвилині клас наших футболістів взяв своє. Селезньов спрацював на перехопленні, далі послідувала передача вліво за Коваленко – Віктор прострілив уздовж воріт, а у відбитого Беришей м’яча першим був Коноплянка, із задоволенням розстріляв беззахисні ворота.

Гра була зроблена, а в час, що залишився, можна відзначити хіба що вихід Анатолія Тимощука, який міг відчути галявину протягом трьох компенсованих хвилин.

Отже, всі, так би мовити, репетиції у вигляді контрольних матчів позаду. Попереду у збірної України ще тиждень напруженої роботи, а 12 червня – старт на Євро-2016 матчем проти збірної Німеччини. Ось там-то буде футбол за найвищим рахунком.