Активіст провів соціальний експеримент в Колумбії: кріптовалюти замість банківських рахунків

Adem

Питання того, як криптовалюта може допомогти людям, які не мають доступу до банківських послуг, досить часто опинявся в центрі дискусій у минулому році. Це похвальна мета, але її нелегко досягти. Один технологічний ентузіаст і співробітник криптовалютного стартапу Стівен Гілберт (Steven Gilbert), як зіткнувся з труднощами, так і успіхами в спробі досягти цієї мети, коли він відправився в один з найбідніших районів у Боготі, столиці Колумбії, щоб заохотити поширення криптовалют. Його метою було поінформувати людей, що живуть в районі і не мають доступу до банківських сервісів, про переваги криптовалют.

«Мені було цікаво відвідати цей район, де здебільшого живуть бідняки, які не мають доступу до банківських сервісів, і подивитися, що вони думають про ідею криптовалют. Я зробив висновок, що вони дуже зацікавлені в концепції», – сказав він.

Стівен, який є директором з міжнародних операцій в компанії Reserve і в даний час живе в Каліфорнії, відправився в район Сьюдад-Болівар і пожертвував частину власних грошей дев’яти сім’ям – всього 44 людям, які проживають там. Він познайомився з ними, відвідавши громадський центр Niños y Niñas Constructores de Sueños, який допомагає переміщеним особам в Колумбії. У більшості людей, з якими він розмовляв, були телефони, але не було банківських рахунків, тому він зміг показати їм Breadwallet і перевести їм за 1 ETH – приблизно $200 на момент пожертви.

Читайте также:
Plasmon застосує блокчейн для забезпечення контролю якості дитячого харчування

Стівен також почав місію по навчанню місцевих жителів, які живуть далеко від банків і фінансових можливостей в центральній частині Боготи, про переваги кріптовалюти і про те, як вона може їм допомогти.

«З однією дамою я відсканував QR-код, зробив переклад, і вона могла бачити, скільки це було в песо. Вона запитала мене: «Це дійсно стільки коштує?» Вона зраділа, коли я відповів позитивно. Вона була дуже зацікавлена тим, що можна володіти цифровими грошима», – згадує він.

Труднощі

Однак у рамках експерименту було виявлено ряд проблем. Стівен сказав, що, незважаючи на ентузіазм спільноти, найбільшою проблемою було змусити людей використовувати кріптовалюти.

«Я з усіх сил намагався знайти в співтоваристві продавця, який стимулював би людей використовувати кріптовалюти», – сказав він. «Торговці, з якими я спілкувався в Сьюдад-Болівара, не чули про биткоине або інших криптовалютах, тому я почав з нуля з точки зору їх навчання. Якщо б у мене було більше часу, я впевнений, що зміг би переконати кількох торговців, але у мене було мало часу, тому що я їхав з Колумбії».

Перед від’їздом Стівен розповів про сервіс Localbitcoins і про криптоматах, розташованих в Боготі. Він також залишив жителям список магазинів і ресторанів, які беруть криптовалюту. Він сказав:

Читайте также:
SEC Таїланду затвердить тільки п'ять ICO-проектів з 50

«Головною метою було утворення. Як мінімум я хотів подивитися, як вони сприймуть криптовалюту. Найбільшою перевагою є те, що багато з цих людей не мають банківських рахунків, вони не підключені до банківської системи, тому одна з дійсно крутих речей в криптовалютах для них полягає в тому, що їм не потрібно чиєсь дозвіл на завантаження гаманця. Як тільки ви знаєте, як це зробити, ви по суті отримуєте доступ до фінансової системи».

Інші труднощі включали логістику впровадження криптовалют тільки для невеликої ділянки району. «Район був небезпечним, я міг бувати там тільки вдень. Я б провів більше навчальних семінарів, але оскільки я не проводив їх для всього району, а лише для кількох домогосподарств – це могло б створити напруженість», – сказав він.

Але Стівен сказав, що, незважаючи на труднощі проведення експерименту в поодинці, було досить легко познайомити людей, позбавлених доступу до банківських послуг, з криптовалютами і викликати в них ентузіазм з приводу цієї концепції. З тих пір, як він почав працювати над впровадженням криптовалют в країнах, які борються з гіперінфляцією, він зрозумів, що для досягнення цієї мети потрібно лише трохи додаткової робочої сили і ресурсів.

Читайте также:
У Чилі банки закривають рахунки криптовалютных компаній

«Ці люди були дуже зацікавлені і раді бути частиною фінансової системи. Вони були дуже відкриті стосовно концепції, і я думаю, що в майбутньому ми зможемо отримати цілі спільноти, що використовують кріптовалюти».

В кінці минулого року з’явилася інформація, що P2P-ринки Латинської Америки демонструють
рекордні обсяги торгівлі. Це пов’язано з тим, що фінансові ринки таких країн, як Колумбія, Аргентина, Перу і Венесуела борються з гіперінфляцією і громадяни цих країн прагнуть врятувати свої заощадження, купуючи кріптовалюти. Крім того, в грудні з’явилася інформація, що Athena Bitcoin встановила
17-й криптомат в Колумбії, що також говорить про зростання популярності криптовалют в країні.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: