Активи “Газпрому” арештовані в трьох країнах – “Нафтогаз”

Активи “Газпрому” арештовані в трьох країнах: Нідерланди, Швейцарія і Англія, на суми, що значно перевищують 2,6 млрд, які “Нафтогаз” повинен отримати від “Газпрому”. Про це в інтерв’ю DW розповів комерційний директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко, передає

“Активи “Газпрому” арештовані в трьох юрисдикціях Нідерланди, Швейцарія і Англія, на суми, які значно перевищують ті 2,6 мільярди, які ми повинні отримати від “Газпрому”, — розповів Вітренко.

Як уточнив він, арешт — це перша, забезпечувальна міра. Судові розгляди щодо стягнення активів тривають. Якщо дійде до наступної стадії, активи повинні бути реалізовані через аукціони. Паралельно є процес апеляції у шведському апеляційному суді округу Свеа. В рамках цього процесу було призупинено примусове стягнення на території Швеції. Хоча технічно “Нафтогаз” не починав там примусове стягнення, оскільки не виявив активів “Газпрому”, які представляли інтерес.

При цьому, за словами Вітренко, НАК хоче скасування цього рішення.

“Ті ж аргументи, які використовуються в шведському суді для зупинення стягнення, використовуються “Газпромом” і в судах інших країн. Якщо шведський апеляційний суд розгляне позиції сторін і прийме рішення не припиняти стягнення, це буде досить сильним аргументом проти відповідних заяв з боку “Газпрому” про те, що примусове стягнення повинно бути припинене і в інших юрисдикціях”, – зазначив комерційний директор компанії.

Читайте также:  В Україні в цьому році змінять 13 ДБН - Зубко

Він уточнив, що шанс на позитивне рішення є дуже високим. Очікується, що воно буде винесено до вересня.

У той же час, Вітренко повідомив, що “Газпром” займається виведенням активів, щоб уникнути їх арешту.

Нагадаємо, “Нафтогаз” сподівається, що Німеччина виступить проти “Північного потоку-2”, посилаючись на те, що рішення про збереження транзиту через Україну немає.

Источник

Залишити коментар