Alibaba патентує платформу для керованих смарт-контрактів

Китайський гігант електронної комерції Alibaba має намір запатентувати систему на базі блокчейна, яка дозволяє сторонньому адміністратору втручатися в смарт-контракт у разі незаконної діяльності.

Згідно з інформацією на сайті Бюро з патентів і товарних знаків США (USPTO), у патентній заявці описується спосіб передачі транзакції в блокчейне, який дозволяє авторизованим сторонам «заморожувати або зупиняти» облікові записи користувачів, пов’язані з незаконними операціями, або втручатися в мережу ланцюжка.

Автори проекту підкреслюють, що технологія блокчейна, володіючи рядом вигідних функцій, таких як відкритість, незмінність і децентралізація, як і раніше, не забезпечує умов, що застосовуються до конкретних випадків у реальному житті.

«У реальному житті адміністратор може втрутитися в угоду. Наприклад, коли користувач виконує незаконні дії, суд може постановити заморозити обліковий запис користувача. Однак ця операційна діяльність не відповідає природі смарт-контрактів існуючим вигляді і не може бути виконана», – йдеться в патентній заявці.

Патент спрямований на розробку системи ефективного адміністративного контролю за обліковими записами у блокчейне. Обсяг нагляду буде дозований, а це означає, що він не буде обмежувати звичайні трансакції в мережі.

Читайте также:
Японія представить універсальне рішення для регулювання криптовалют на саміті G20

«Після отримання інструкції, відправленої з призначеної облікового запису, вузол в мережі блокчейна може викликати відповідний смарт-контракт при визначенні того, що інструкція операції видається на законних підставах. Робиться це для виконання відповідних дій над обліковим записом, яка управляє обліковими записами в блокчейне і вирішує проблему обробки спеціальних транзакцій, таких як адміністративне втручання», – говориться в патенті.

На блокчейне Эфириума можуть бути випущені так звані розширювані контракти, в яких дані розділяються. Один буде залежати від іншого, використовуючи команду і проксі-контракт, надаючи розробникам деякий контроль над контрактом після його випуску.

Однак такі контракти набагато складніше, ніж звичайні смарт-контракти, і це може зробити їх більш сприйнятливими до помилок. Нова технологія Alibaba розширила б можливості адміністраторів мережі на додаток до спрощення внесення змін до смарт-контракт.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: