Алкоголь залишається в пріоритетних витратах українців – дослідження

Українці на продукти харчування, алкоголь і одяг витрачають більше половини сімейного бюджету. Про це свідчать дані, опубліковані експертом Олексієм Дорошенко в соцмережі Facebook, передає

Експерт порівняв витрати українців і нємцов.

“Порівняємо витрати домогосподарств в Україні та Німеччині. Українська сім’я витрачає на продукти, алкоголь, сигарети, одяг і взуття 52%. При цьому на те, щоб одягнутися, ми витрачаємо, згідно державної статистики тільки 4%. Все інше йде на харчування. Німецька сім’я витрачає 19%, з яких мала частка йде на гардероб. Приблизно однаково ми витрачаємо на транспорт і зв’язок: у Німеччині на це йде 17% сімейного бюджету, в Україні — 14%. При цьому у наших сусідів це йде головним чином на купівлю на обслуговування автопарку з Mercedes і BMW, у нас на громадський транспорт. Відпочивати люблять усі, тому ми витрачаємо 7% нашого бюджету у гривні на відпочинок, культуру та розваги, а вони 16%, але в євро. Витрати на комунальні послуги в Німеччині є притчею, тому вони витрачають в 2,5 рази більше, ніж ми, тобто 35% проти 13%. Тому є на що рівнятися,” — написав він.

Читайте также:  Прем'єр закликав коаліцію завтра проголосувати за реструктуризацію боргів

Нагадаємо, за даними Держатату, найбільше грошей українці витрачають на ліки, поїздки і алкоголь. При цьому в Україні зросло споживання вина і пива.

Також, за словами експерта А. Безуглого, підвищуються якість і розмаїття українського вина.

Источник: unn.com.ua

Залишити коментар