Аналітики назвали мінімальну ставку за іпотечними кредитами

Пільгова ставка за іпотечними кредитами становить 5% і вище. Про це йдеться в аналітичному фінансовому звіті Національного банку України, повідомляє

В НБУ провели аналіз 25 банків з найбільшим портфелем іпотечних кредитів, які в сумі займають 95% від усіх таких договорів у банківському секторі України. З’ясувалося, що більшість банків пропонує фіксовану процентну ставку на перші рік або декілька років і змінну або плаваючу, прив’язану до визначеного індексу, наприклад UIRD, після цього. В рамках партнерських програм з забудовниками фіксована ставка, як правило, пільгова – 5%, її розмір в більшості випадків залежить від першого внеску позичальника.

Поза партнерських програм фіксовані ставки складають від 20% річних. Максимальний заявлений термін кредитів у більшості банків становить 20 років. Середньозважений за обсягом кредитів фактичний строк станом на кінець I кварталу 2017 склав 16,2 року, в 2016-му – 16,9 років. Середній вік позичальника в 2016 – 36 років, в 1 кварталі 2017 – 37 років. Отже, банки очікують, що більшість кредитів буде погашено до настання пенсійного віку позичальників.

Як повідомляв експерти вважають, що ставка за іпотечними кредитами в гривні не повинна перевищувати 12%.

Читайте также:
МВФ: в США за межею бідності живе кожен сьомий

Нагадаємо, найбільший столичний забудовник “Київміськбуд” має кілька партнерських програм. “Від мрії – до дій” з ПАТ “Кристалбанк”, позику в якій починається з 5% річних, і з АБ “Укргазбанк”, в якому можна оформити кредит від 7% річних.

Источник: unn.com.ua

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: