Автор WWW пообіцяв змістити баланс сил в Інтернеті

На думку сера Тімоті Бернерса-Лі, Мережа, в її нинішньому вигляді, надає надто великі можливості для контролю поведінки її користувачів всім, у кого є таке бажання: хакерам, рекламістам, поліції і спецслужб.

Сергій Сисоєв

Для вирішення проблеми Бернерс-Лі пропонує змінити концепцію зберігання персональних даних, пішовши від поширених нині сервісів, які збирають (іноді — без відома користувача, частіше — з його згоди) дані про всіх його діях, від пошукових запитів, до показань фітнес-трекера.

В якості альтернативи пропонується Solid POD — персональне сховище особистих даних. Користувач зможе завантажити відповідну програму і далі використовувати його, надаючи дані іншим особам і скасовуючи це здатність при необхідності.

Синхронізуватися ні з чим не треба, базова концепція SOLID передбачає, що в системі немає ні центральних серверів, ні хмарних сховищ.

Бернерс-Лі розглядає запропоновану концепцію як спробу втілити в життя досить серйозні речі. Основною метою заявляється повернення до Інтернету децентрализованному станом початку 90-х років, коли в мережеву діяльність ще не втручалися уряду. Зараз складно передбачити, наскільки це досяжно, але, у всякому разі, репутація пропонує людини це викликає ставитися до його слів серйозно.

Читайте также:
Польські інженери розробляють «рідкий» бронежилет

Сер Тімоті (втім, тоді він ще не був лицарем) увійшов в історію коли в кінці 1980-х запропонував концепцію, нині відому як WWW, протокол HTTP і запустив перший в історії веб-сервер. Він, до речі, працює по цю пору. У наступні роки ці новинки взяли гору і Інтернет прийняв звичний нам нині вигляд — зі сторінками та гіперпосиланнями.

Публікацію, що описує наміри Бернерса-Лі, можна прочитати в Business Insader, опис Solid наводиться на сторінці проекту.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: