Банк Росії запустив регулятивну «пісочницю» для фінтех-проектів

Центральний банк Росії ініціював створення регулятивної «пісочниці» для розвитку фінансових технологій.

«Регулятивна майданчик Банку Росії Банку Росії – це механізм для пілотування нових фінансових сервісів і технологій, що вимагають зміни правового регулювання, – йдеться на сайті регулятора. – На майданчику буде здійснюватися моделювання процесів застосування інноваційних фінансових послуг, продуктів і технологій для перевірки гіпотез про позитивні ефекти від їх впровадження. За результатами пілотування фінансовий сервіс або технологія можуть бути схвалені з подальшим формуванням плану по розробці необхідної нормативно-правової бази для їх впровадження або ж ініціатива може бути визнана недоцільною».

ЦБ також оголосив про формування експертної ради з учасниками ринку та міжвідомчої експертної ради.

Організаціям належить оцінювати необхідність проведення пілотування і впливу фінансових сервісів і технологій на фінансовий ринок, а також готувати пропозиції щодо зміни правового регулювання Банку Росії.

“Крім того, міжвідомча експертна рада буде здійснювати підготовку висновків про результати пілотування, а також погодження проектів планів заходів, необхідних для впровадження фінансових сервісів і технологій”, – уточнює регулятор.

Згідно думку авторів проекту, скористатися послугами регулятивної майданчика може будь-яка організація, що розробила або планує використовувати інноваційний фінансовий сервіс або технологію. Для цього достатньо подати заявку в Банк Росії.

Керуючий партнер Nektorov, Saveliev & Partners Олександр Некторов в цілому позитивно прокоментував новину про створення Банком Росії регулятивної майданчики для фінтех проектів, але висловив думку, що у вітчизняній “регулятивної пісочниці” можна поки лише “тестувати”, “моделювати” і “перевіряти гіпотези”.

«Тема класна і правильна. Проблема тільки в тому, що не кожен, що займається фінансовим бізнесом, пов’язаним з криптовалютами, наважиться йти в Банк Росії. Справа в тому, що за кордоном у регуляторів є можливість видавати, наприклад, “no action letter”, що дає право інноваторам, розповівши регулятору про проект, працювати кілька років безперешкодно, навіть у випадку ненавмисного порушення фінансового законодавства. У поточній же структурі Банк Росії не може законно гарантувати таку недоторканність», – вважає він.

Источник

Залишити коментар

Adblock detector
Читайте ранее:
Емму Уотсон намагалися перетворити в секс-рабиню
Емму Уотсон намагалися перетворити в секс-рабиню

Актриса Емма Уотсон, знайома глядачам по ролі Герміони Грейнджер у серії фільмів про Гаррі Поттера, була однією з головних цілей...

Закрыть