Банки зменшили борги за кредитами рефінансування перед НБУ на 55% в 2016 році

Платоспроможні банки за 2016 рік зменшили заборгованість перед Національним банком України за кредитами рефінансування на 55%, за IV квартал – на 18%. Такі дані опубліковані в показниках фінансової звітності банків за станом на 1 січня, передає з посиланням на прес-службу регулятора.

“Платоспроможні банки за 2016 рік зменшили заборгованість перед Нбу за кредитами рефінансування на 55%, за IV квартал – на 18%. Загальний обсяг заборгованості на 1 січня 2017 року склав 22,99 млрд грн, у тому числі за основною сумою, без нарахованих відсотків – 22,57 млрд грн”, – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що за минулий рік загальна заборгованість платоспроможних банків перед НБУ скоротилася на 27,9 млрд грн, за четвертий квартал – на 5,06 млрд грн. “Більшість банків, що мають стабілізаційні кредити або кредити на підтримку ліквідності, протягом четвертого кварталу зменшили свою заборгованість перед НБУ, один банк погасив її цілком, два банки наростили”, – сказано в повідомленні.

Як зазначається, з середини 2015 року Національний банк не надає банкам стабілізаційні кредити, а використовує виключно монетарні інструменти підтримки ліквідності банків, терміни погашення яких не перевищують трьох місяців. Банки отримують кредити рефінансування в результаті тендеру з підтримки ліквідності банків. Всі банки, які на такий тендер подають заявки та надають високоліквідні застави (ОВДП, депозитні сертифікати, кошти в іноземній валюті), отримують кредит автоматично. Високоліквідні застави роблять такі кредити безризиковими.

Читайте также:
Українські АЕС за добу виробили 182,05 млн кВт-год електроенергії

Нагадаємо, ПриватБанк погасив 2,4 млрд грн рефінансування НБУ.

Источник: unn.com.ua

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: