«Великі майстри самопіару»: Пенс розповів про плани США встановити присутність на Місяці в 2024 році

У 2024 році американські астронавти мають намір знову висадитися на Місяці, заявив віце-президент США Майк Пенс. Він зазначив, що це буде не просто короткостроковий візит — Сполучені Штати мають намір встановити постійне присутність на природному супутнику Землі і почати добувати там ресурси. При цьому отриманий досвід буде використаний для організації місії на Марс. Експерти не виключають, що Вашингтон дійсно може реалізувати плани з висадки астронавтів на Місяці. При цьому аналітики підкреслюють, що видобуток корисних копалин в космосі, недоцільний з економічної точки зору, а також сумніваються, що США зможуть у найближчі роки відправити людей на Марс.

Сполучені Штати Америки в 2024 році планують відправити на Місяць астронавтів і створити там плацдарм для подальших планів щодо здійснення польоту людини на Марс. Про це заявив віце-президент США Майк Пенс в інтерв’ю телекомпанії CBS.

«Ми встановимо присутність на Місяці. На цей раз, коли ми вирушимо на Місяць, ми не просто зробимо візит. Ми збираємося залишитися там і розробляти ресурси, розробити нові методи, нові технології. А потім — на Марс», — сказав Пенс.

За його словами, адміністрація Дональда Трампа, на відміну від своїх попередників, повністю підтримує космічну програму NASA, в рамках якої важка ракета Space Launch System (SLS) доставить на Місяць корабель Orion.

Читайте также:
Українські АЕС за добу виробили 183,48 млн кВт-год електроенергії

«Наша адміністрація не допустить такої помилки. Ми віддані роботі, яка проводиться в Хантсвіллі (там знаходиться урядовий науково-дослідний космічний центр NASA. — RT) по ракеті-носієві SLS», — додав віце-президент.

При цьому Пенс підкреслив, що якщо «традиційні підрядники NASA» — компанії Lockheed Martin і Boeing — не зуміють підготувати політ на природний супутник Землі, то американські власті можуть звернутися до стороннім розробникам. Зокрема, мова йде про SpaceX Ілона Маска і Blue Origin Джеффа Безоса.

«Ми доберемося туди будь-якими засобами, оскільки президент справді вірить, що лідерство США при освоєнні космосу вкрай важливо», — додав Пенс.

Також американський віце-президент висловив упевненість, що незабаром Сполучені Штати доставлять астронавтів на Марс.

«Большие мастера самопиара»: Пенс рассказал о планах США установить присутствие на Луне в 2024 году

У березні Пенс повідомляв, що мета Білого дому — повернення американців на Місяць у найближчі п’ять років, при цьому одним з астронавтів повинна стати жінка. Отримані знання задіють при польоті на Марс.

У зв’язку з цим адміністрація президента США запросила збільшення бюджету NASA на 2020 рік до $22,6 млрд.

Наймолодший астронавт з тих, хто побував на Місяці, — американець Чарльз Дьюк розповів в ексклюзивному інтерв’ю ведучій програми…

Читайте также:
Експерт оцінив ситуацію з готівкою і безготівковими розрахунками в Росії

«За моєї адміністрації ми відновимо колишню велич NASA і повернемося на Місяць, а потім полетимо на Марс. Я скорректирую бюджет і включу додаткові $1,6 млрд, щоб ми змогли повернутися в космос з розмахом!» — заявляв Дональд Трамп в травні.

У свою чергу, глава «Роскосмосу» Дмитро Рогозін зазначав, що плани Вашингтона можуть бути «ширмою для проведення якихось недекларований операцій». За його словами, «космос буває не тільки цивільним».

«Очікувати можна чого завгодно»

Як вважає військовий експерт, полковник у відставці Віктор Литовкин, американські плани щодо повернення на Місяць до 2024 році не варто недооцінювати. До того ж розвиток космічної промисловості, за його словами, благотворно впливає на супутні галузі.

«У Сполучених Штатів є величезний економічний і науковий потенціал, так що виключати, що Пенс говорить серйозно, не можна. Вони там вже були, так що очікувати можна чого завгодно. Але не дуже зрозуміло, навіщо в цілому обгрунтовуватися на Місяці і добувати там якісь корисні копалини, якщо на Землі ще багато чого незвіданого і кошти можна витратити на більш корисні проекти», — зауважив співрозмовник RT.

Читайте также:
НБУ встановив офіційний курс гривні на рівні 21,69 грн/дол.

Разом з тим експерт висловив думку, що говорити про швидке політ людини на Марс передчасно з-за безлічі факторів.

«Облаштування на Марсі безпосередньо залежить від здібностей людського організму перенести таке тривале подорож і життя в тих умовах. Прогнозувати щось важко. Прогрес, звичайно, зупинити вже неможливо, але робити прогнози рано», — пояснив Литовкин.

Адміністрація Дональда Трампа має намір розширити фінансову підтримку NASA на 2020 рік. Глава Білого дому планує виділити…

У свою чергу, заступник декана факультету світової економіки та світової політики ВШЕ Андрій Суздальцев назвав Сполучені Штати «великими майстрами самопіару».

«Я вивчав масу матеріалів кінця 1950-х років, все це вже оцифровано. Складно уявити, скільки в той час писали й говорили про те, що американці ось-ось запустять супутник. В СРСР про це говорилося мало і, коли запустили радянський супутник, ніхто спочатку навіть не зрозумів, що він радянський, були впевнені, що американський», — зауважив експерт.

Суздальцев додав, що у Вашингтоні люблять святкувати перемогу, якої ще немає. При цьому він побажав успіхів у реалізації проекту.

Читайте также:
Опублікований проект Держбюджету на 2019 рік

«Для початку їм слід зробити новий човник, тому що поки американці користуються нашими космічними кораблями — «Союзами», самими надійними постачальниками космонавтів на земну орбіту. Тим не менш вони люблять заявляти, що вже завтра будуть на Марсі і поставлять там свій прапор. Такі заяви заздалегідь говорять про велику проблему в галузі», — підкреслив співрозмовник RT.

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.