Бутерброд з салом став для українців розкішшю – експерт

Український бургер за рік подорожчав на 42%. Про це на своїй сторінці в Facebook написав експерт Олексій Дорошенко, передає

“У минулому році український бургер нам обходився в 2,4 грн. Тобто 40 гр житнього хліба коштував 50 коп, а 40 гр сала – 1,9 грн. За рік бутерброд з салом подорожчав на 42%, або на 1 грн”, – написав він.

При цьому, дорогий української бургер сьогодні стоїть у Києві – 5,1 грн, найдешевший у Тернопільській – 2,4 грн, розповів експерт.

“Тобто різниця становить більше ніж у два рази”, – написав Дорошенко.

Нагадаємо, подорожчання українського сала провокує, зокрема, поширення АЧС. Неспроможність влади та контролюючих органів ефективно боротися з вірусом призвело до значного скорочення поголів’я свиней в Україні і, як наслідок, до зростання цін на сало та свинину.

На тлі епідемії, ціни на свинину і сало в Україні зростають рекордними темпами. За рік свинина додала в ціні близько 40%, а сало – більше 70%.

Читайте также:  Українські АЕС за добу виробили 195,30 млн кВт-год електроенергії

Також, через АЧС, в Україні зростає імпорт свинини і сала з-за кордону. Так, цей показник за перші 5 місяців поточного року виріс майже в 7 разів.

За словами нардепа Сергія Тригубенка, так багато свинини, як зараз, Україна не імпортувала останні 4 роки.

Источник

Залишити коментар