Часті помилки в догляді за собаками, які допускають не тільки початківці, а й досвідчені господарі

Решение завести собаку может стать лучшим в вашей жизни, если вы подойдете к этому вопросу ответственно. Наивно полагать, что все будет сводиться к играм в мячик и бесконечному тисканью и обнимашкам. Щенок в доме — это не только милая мордашка, но и полноценный член семьи, которого еще нужно правильно воспитать во избежание проблем в будущем. Сегодня в журнале «ЕЩЕ» я расскажу вам: О 14 самых частых ошибках, которые делают хозяева собак И касается это не только новичков. Иногда даже опытные собачники невольно их допускают. А в конце не пропустите приятный бонус в виде фильма, который стоит посмотреть всем владельцам четвероногих друзей! Тварини і природа

Рішення завести собаку може стати кращим у Вашому житті, якщо ви підійдете до цього питання відповідально. Наївно вважати, що все буде зводитися до ігор в м’ячик і нескінченному тисканню і обнімашкам. Щеня в будинку-це не тільки мила мордочка, але і повноцінний член сім’ї, якого ще потрібно правильно виховати, щоб уникнути проблем в майбутньому.

Про 14 найчастіших помилках, які роблять господарі собак

І стосується це не тільки новачків. Іноді навіть досвідчені собачники мимоволі їх допускають. А в кінці не пропустіть приємний бонус у вигляді фільму, який варто подивитися всім власникам чотириногих друзів!

1.Ви робите неправильний вибір

Ви робите неправильний вибір

Ви робите неправильний вибір
фото: depositphotos.com

9 з 10 щасливих власників на питання «Чому ви завели саме цю собаку?”дадуть відповідь щось про її зовнішність. Але ж вихованці це не тільки красиві очі, це ще й риси характеру і потреби в дресируванні відповідно до їх породою. Піддатися імпульсу взяти цуценя легко, але підходити до справи краще з практичної сторони. Припустимо, якщо ви буваєте вдома лише пару годин на добу і не любите багато ходити пішки, вам точно не підійде така модна нині хаскі — порода, яка вимагає щоденного тривалого вигулу і пробіжки. Тому, перш ніж обзавестися чотириногим другом, дайте відповідь на наступні питання:

  • чи Є у вас час і будете ви займатися дресируванням вихованця, вигулювати його і т. д.?
  • Чи готові ви до линьки, безладу в квартирі, хвороб, проблем з поведінкою собаки?
  • чи Можете ви дозволити собі пса фінансово?
  • чи підходить обрана вами порода для утримання в маленькій квартирі?
  • ви готові морально до цуценяти в сім’ї? Або до того, щоб завести ще одну собаку, якщо одна у Вас вже є?
  • Уживуться ваші вихованці один з одним?
Читайте также:
Догляд за ногами при цукровому діабеті

Як бачите, тут є над чим подумати. Гірше нікуди, коли собака страждає від недоброякісного догляду або змушує вас страждати. Вона ні в якому разі не повинна бути тягарем.

2. Ви думаєте, що отримаєте те, що бачите

 Ви думаєте, що отримаєте те, що бачите
фото: depositphotos.com

Люди нерідко беруть собаку з притулку, вважаючи, що вдома вона буде вести себе так само, як в ньому. Але покинуті господарями або жили на вулиці вихованці відчувають страх і депресію, тому вони так тягнуться до вас, сидячи в клітці. Знайшовши новий будинок, песики стають впевненішими і відчувають себе комфортніше. Ось тут-то і можливий сюрприз: будьте готові зіткнутися з цим характером собаки. Від милого, тихого, спокійного і сором’язливого друга може не залишитися і сліду, через що Ви розчаруєтеся.

Щоб цього не сталося, розпитайте в подробицях господарів притулку про обраного Вами вихованця. Зверніть увагу на породу або суміш порід, які дадуть вам більше інформації про характер собаки. Якщо мова йде про цуценя з розплідника або сім’ї, де займаються розведенням, попросіть власників описати поведінку і звички його батьків і дітей з попередніх приплодів. Так у вас з’явиться уявлення про те, що вас дійсно чекає з часом.

3. Ви не встановлюєте правила

Ви не встановлюєте правила
фото: depositphotos.com

Часто буває так, що привівши вихованця в будинок, люди спускають його з повідця і дають волю, не замислюючись спочатку про те, що йому робити можна, а що ні. А коли собака в їх розумінні починає себе погано вести, то карають за те, що та не вміє читати думки господарів. Буває і так, що деякий час тварині дозволяється щось робити, а потім власники передумують і починають це забороняти. В результаті цього песик остаточно втрачається.
Тому перш ніж обзавестися вихованцем, необхідно зібратися всією сім’єю і обговорити правила його поведінки в будинку. Де собака буде спати, чи можна їй лежати на дивані або ліжку, чим і як часто її годувати, хто буде вигулювати, а хто дресирувати. Чіткі правила потрібні ще й для того, щоб всі домочадці дотримувалися однаковою лінії виховання вихованця, і тоді буде досягнутий успіх. Варто лише одному з вас дозволити собаці те, що їй забороняють, як вона продовжить це робити і перестане слухатися.

4. Ви вважаєте, що щеня занадто малий для дресирування

Ви вважаєте, що цуценя занадто малий для дресирування
фото: depositphotos.com

Більшість собачників задається питанням, коли починати тренувати вихованця і чи не занадто він малий для цього. Але повірте, потрапляючи в ваш будинок, 8-тижневий щеня вже готовий до навчання. Він здатний засвоювати команди і повинен звикати до них, як тільки переступив поріг вашої оселі. Дресирування не тільки зміцнює зв’язок між вами, але і дозволяє виховати собаку з хорошими манерами. Почитайте матеріали про те, чому вчити вашого песика, виходячи з його породи.

Читайте также:
Секрети догляду за собою від Ірини Шейк, які не працюють

5. Ви вірите, що собака переросте це

Ви вірите, що собака переросте це
фото: depositphotos.com

Люди, які завели в домі собаку, часто вигукують: «Чекаю не дочекаюся, коли вона переросте цю звичку!”Що ж, не дочекаються… погана поведінка вихованця, на жаль, нікуди не дінеться, а з часом ще й вкорениться. Проблема в тому, що це ви вважаєте поведінку собаки неприпустимим, а вона сама так не думає. Ритися в квіткових горщиках, ганятися за котом і гавкати на листоноші для неї в порядку речей. І не думайте, що коли-небудь вона вгамується, якщо тільки ви не відучіть її від цього.

6. Ви дозволяєте собаці так себе вести

 Ви дозволяєте собаці так себе вести
фото: depositphotos.com

Спочатку звичка цуценя стрибати на вас тішить, адже це так мило, що він хоче звернути на себе увагу. Але коли 40-кілограмовий лабрадор валить з ніг вашу стареньку бабусю або стрибає на вулиці, залишаючи на одязі брудні сліди лап, тут вже не до розчулення. Або цей жалібний скулеж, який щеня видає, залишившись вдома один. Бідолаха, йому так сумно … чи варто дивуватися, що дорослий хаскі не дасть вам спати ночами, переводячи своїм виттям? Пам’ятайте, що щеня рано чи пізно виросте у велику собаку, прихопивши з собою “милі” звички з дитинства. Не дозволяйте вихованцеві так себе вести з самого початку, якщо не хочете потім проблем.

7. Ви не залучаєте собаку до суспільства

Ви не долучаєте собаку до суспільства
фото: depositphotos.com

Багато господарі собак вважають, що їх вихованці доброзичливі від природи і їх не потрібно привчати правильно поводитися з іншими людьми і тваринами, але це не так. Соціалізація — важлива частина виховання цуценяти, яку ніяк не можна пускати на самоплив. До 12-16-тижневого віку здатність собак вчитися правильно взаємодіяти з оточуючими вичерпується, і на виході ви отримаєте недружнє, агресивна тварина, у якого можуть з’явитися фобії і проблеми з поведінкою. Тому, чим позитивніше буде досвід вашого песика у спілкуванні з чужими людьми, дітьми, котами, іншими собаками і т. д., тим вище ймовірність, що він буде добре себе вести в парку і на людях.

Читайте также:
Кращі в Україні Матеріали та оснащення для догляду за телятами

8. Ви залишаєте речі без нагляду

Ви залишаєте речі без нагляду
фото: depositphotos.com

Практично кожен собачник може поділитися історією, як його вихованець зжував дорогу пару туфель, айфон, гаманець або дизайнерську сумку. Наївно вважати, що якщо у собаки навалом спеціальних іграшок, то ваші речі в безпеці. Справа в тому, що вона не бачить різниці між м’ячиком і сумкою від Prada, як і не здатна вивчити без вашої допомоги, що жувати можна, а що ні. Вам знадобиться час, щоб навчити її цьому. А поки цього не сталося, не залишайте речі без нагляду або ховайте їх від вихованця. Пам’ятайте, якщо вони постраждали від зубів чотириногого друга, то це ваша вина, а не його.

9. Ви вважаєте собаку впертою

Ви вважаєте собаку впертою
фото: depositphotos.com

Дуже багато власників скаржаться на впертість своїх псів. Мовляв, вони не хочуть виходити на вулицю, вітатися з іншими собаками, виконувати команди в публічних місцях. Насправді в більшості випадків ваш вихованець просто відчуває страх або тривогу в ситуації, в якій він опинився. Ви плутаєте впертість (зауважте, людську рису характеру) з боязню.

Не варто змушувати свого улюбленця робити те, чого він боїться, інакше він може вкусити вас, іншу людину або собаку. У цей момент краще відступити. А допомогти впоратися зі страхами тварини допоможе фахівець, професійний дресирувальник, який підкаже вам, як себе вести в цій ситуації.

11. Ви не приділяєте належної уваги активності собаки

Ви не приділяєте належної уваги активності собаки
фото: depositphotos.com

Вашому вихованцеві просто необхідна фізична активність. В іншому випадку може виникнути ризик різних захворювань і проблем з поведінкою. Більшості порід собак мало звичайної прогулянки. Якщо ви помітили, що ваш чотирилапий друг нудьгує або навпаки неспокійно поводиться, він гіперактивний і збуджений, а ще страждає від зайвої ваги, це ознаки того, що йому не вистачає фізичної активності. Розвивати собак потрібно і розумово. Як правило, їм подобається грати і виконувати різні трюки. Песики добре реагують на рухливі заняття. Якщо у вас мисливська порода, було б непогано дозволяти вихованцеві брати слід і йти по ньому.

12. Ви не водите собаку до ветеринара

Ви не маєте собаку до ветеринара
фото: depositphotos.com

Ви з тих людей, які не відводять свою собаку до ветеринара, поки вона не захворіє? Що ж, ви такі не одні. Більшість собачників вважає, що нема чого даремно нервувати свого вихованця візитами в клініку, якщо він здоровий і добре себе почуває. В реальності проблеми зі здоров’ям у тварини можуть довго ніяк себе не проявляти, доходячи до запущеній стадії, коли допомогти вже складніше. Ветеринар на те і потрібен, щоб вчасно виявити хворобу і не дати їй розвинутися. Крім того, важливо регулярно обробляти собаку від бліх, кліщів і глистів, які можуть завдати серйозної шкоди її здоров’ю.

Читайте также:
Серйозні помилки в догляді за котами, які роблять все власники

13. Ви не приділяєте увагу здоров’ю зубів пса

 Ви не приділяєте увагу здоров'ю зубів пса
фото: depositphotos.com

Якщо ви вважаєте, що поганий запах з пащі собаки це норма, то помиляєтеся. Швидше за це говорить про наявність проблем із зубами у вашого чотириногого друга. Звичайний зубний камінь має властивість перетворюватися в парадонтоз, який призводить до випадання зубів, проблем з нирками і серцем. Чистити зуби вихованцеві це не жарт, а справжня потреба. Відмовившись доглядати за порожниною рота собаки вдома, вам доведеться платити гроші ветеринара за професійну чистку раз на кілька років.

14. Ви неправильно годуєте тварину

Ви неправильно годуєте тварина
фото: depositphotos.com

Корм корму ворожнечу і його якість може змінюватися в залежності від фірми-виробника. Почитайте склад і відгуки перш ніж купити щось своєму собаці, і проконсультуйтеся з ветеринаром щодо правильного харчування. Пам’ятайте також:

  • Інгредієнти мають значення. З роками неповноцінне харчування призводить до різних захворювань собак. Експерти сходяться на думці, що у вашого вихованця на цьому грунті навіть може розвинутися рак, а це серйозно!
  • Не перегодовуйте! Ожиріння серед псів — одна з найпоширеніших проблем. Якщо ви не перевищуєте норму, зазначену на пакеті, а у вашого вихованця все одно намічається зайва вага, зменшіть порції в розмірі і відвідаєте ветеринара для усунення проблеми.
  • Будьте вибіркові в частуваннях. Людська їжа може бути отруйною для собак, та й не всі спеціальні ласощі безпечні для їх здоров’я. Давайте песику його улюблені частування, але не забувайте стежити за реакцією. До речі, додаткові ласощі не повинні перевищувати 10% від щоденного раціону вашого вихованця.

Взявши на озброєння ці правила, ви без зусиль виростите здорову, активну і щасливу собаку, яка буде вас тільки радувати!

До речі, подивіться фільм “марлі і я” – комедію за участю Дженніфер Еністон і Оуена Вілсона, щоб зайвий раз переконатися, який неслухняною може вирости собака.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.