Що робити, якщо пральна машина зупинилася під час прання

Что делать, если стиральная машина остановилась во время стирки

Ви ретельно отсортировали білизна, закрили люк, обрали програму і чекаєте, коли речі стануть чистими, але раптово стався збій? Якщо пральна машина зупинилася під час прання, не варто панікувати. Спочатку варто самостійно спробувати впоратися з зупинкою, дотримуючись інструкції виробника, а якщо це не допоможе — запросіть майстра по ремонту пральних машин. Він проведе діагностику і відремонтує пристрій прямо у вас вдома.

Причини «зависання» пральної машини

Пристрій сучасних пральних машин досить складно, тому список вузлів, які призводять до зупинки пральної машини під час прання, досить великий. Причиною, по якій машинка «зависає» і не може продовжити прання, може стати вихід з ладу:

  • помпи;
  • програматора;
  • нагревателього елемента;
  • замку;
  • двигуна.

Ще один поширений випадок — засмічення фільтра або зливних шлангів, що заважає нормальному зливу води.

Складні моделі пральних машин постійно контролюють цикл прання, тому зупинка може статися не з вини техніки, а з зовнішніх причин. Якщо білизни занадто багато або занадто мало, пристрій може зупинитися через відповідних показань датчиків. Неправильне завантаження також може змусити пристрій зупинити прання, якщо барабан при віджиманні починає стукати.

Читайте также:
Європа відмовилася від російських ракет Союз

«Розумні» моделі здатні зупинити прання, якщо тиск в крані недостатній для нормальної роботи або з-за аварії відключили воду. Перш ніж запрошувати фахівця, переконайтеся, що в будинку є холодна вода. Якщо ні, почекайте: як тільки водопостачання відновиться, пристрій продовжить прання.

Як самостійно перевірити машинку

Якщо ви виявили, що час циклу прання давно минуло, а ваша пральна машина зависла, не варто панікувати. Дістаньте керівництво по експлуатації. Більшість виробників призводить алгоритм дій, які слід виконати при виявленні тієї чи іншої проблеми.

Перше, що необхідно зробити, — вимкнути пристрій і дати йому постояти 5-10 хвилин. Якщо при повторному включенні цикл прання відновився, можливо, стався невеликий збій у програмі. Якщо ж після паузи пристрій продовжує підвішувати, ви зіткнулися з серйозною проблемою, яка потребує професійної допомоги.

Перед викликом майстра варто зробити кілька простих дій. Спочатку вимкніть машину, натиснувши кнопку живлення, витягніть вилку з розетки. Після цього, дотримуючись інструкцій виробника, перевірте шланг і фільтр. Також можна спробувати злити воду за допомогою аварійного шланга. При цьому не рекомендується намагатися відкрити дверцята, докладаючи значних зусиль — це не вирішить проблему, але може призвести до подальших поломок.

Читайте также:
Космонавт на МКС вперше поговорив з роботом

Тим, хто не впевнений у своїх знаннях в області техніки і не має навичок ремонту пральних машин, простіше залишити все як є до приїзду майстра.

Професійна діагностика

Для того, щоб визначити причину зупинки циклу пральної машини, зверніться до досвідченим майстрам сервісного центру 24МАСТЕР: вони проведуть діагностику і ремонт пристрою в зручний для вас час. Професійна діагностика не обмежується зовнішнім оглядом. Фахівець може скористатися прихованими від вас можливостями агрегату до самодіагностики. Якщо модуль управління справний, майстер введе певні коди і отримає інформацію про стан приладу за допомогою кодів помилки.

При виході з ладу програматора використовуються інші методи. Фахівцю може знадобитися частково розібрати корпус і виміряти напругу в різних ланцюгах. Все необхідне діагностичне обладнання він носить із собою, так що в більшості випадків діагностика і подальший ремонт пральної машини проводяться прямо на дому у замовника.

Для того, щоб полегшити визначення несправності пристрою, постарайтеся докладно описати, що відбувалося перед збоєм: блимали лампочки на панелі управління, не траплялося відключення води або електрики. Це дозволить більш точно встановити причину.

Читайте также:
Ракові пухлини здатні експлуатувати здорові клітини – вчені

Скільки буде коштувати ремонт

Ціна ремонту — питання, яке фахівці сервіс-центру чують в числі перших, і це не дивно. Власникам важливо проаналізувати, що вигідніше: ремонт або покупка нової пральної машини. Відповісти на питання про те, у скільки обійдеться робота майстра, можна тільки після попередньої діагностики. Встановивши причину несправності, майстри зазвичай одразу ж інформують замовника про майбутні витрати, щоб він міг прийняти рішення про подальші дії.

Найбільш дорогої поломкою вважається вихід з ладу керуючого модуля (програматора) і двигуна. Інші причини зупинки пральної машини під час прання потребують менших витрат. Звертаючись до професіоналів, ви можете бути впевнені в тому, що розцінки не виявляться завищеними, а на виконані роботи буде надана гарантія. Адже майстри зацікавлені в постійних замовників нітрохи не менше, ніж власники побутової техніки — кваліфікованих фахівців з великим досвідом.

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: