Що зміниться з 1 серпня: зарахування у вузи, тарифи і розрахунок курсу гривні

З початком останнього літнього місяця в Україні очікується ряд змін. Зокрема, зростуть тарифи на деякі послуги для населення, абітурієнти дізнаються, зарахували їх на бюджетну форму навчання, а також подорожчає газ для промисловості. Що зміниться для українців в серпні, повідомляє

Вже 1 серпня абітурієнти зможуть дізнатися, чи пройшли вони на бюджетне навчання в обраному внз. У тих абітурієнтів, які будуть рекомендовані на бюджет, в електронному кабінеті навпроти одного із заяв з’явиться статус “Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)”.

Національний банк України з 1 серпня вводить плату за видачу розмінних монет номіналом 10 і 50 копійок.

З 1 серпня Національний банк буде здійснювати розрахунок офіційного курсу гривні до долара США за новою методикою і оприлюднити його на дві години раніше.

З 1 серпня Vodafone підвищить тарифи для корпоративних абонентів. Так, оператор повідомив, що будуть змінені умови обслуговування в архівних тарифних планах. Це стосується низки тарифів “Офіс” і “Смарт Офіс”.

Читайте также:  Міжбанк закрився на рівні 21,90/22,00 грн за долар

Також з 1 серпня будуть зміни і у оператора “Київстар”. Так, припиняється можливість підключення нових абонентів і перехід існуючих на тарифний план “Київстар Планшет+”.

“Нафтогаз” підвищив серпневі ціни на газ для промислових споживачів на 1,7-1,8%. Так, “Нафтогаз” пропонує газ за ціною 8442 – 9236 грн/тис. куб. м (без ПДВ).

В Україні розпочинає свою роботу Морська адміністрація. Вона буде займатися політикою у сферах морського і річкового транспорту, торговельного мореплавства, судноплавства на внутрішніх водних шляхах, навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства, а також у сфері безпеки на морському та річковому транспорті.

В Україні запроваджують електронний кабінет для автоперевізників.

ПАТ “Київенерго” з 1 серпня передає ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і сміттєспалювальний завод “Енергія” в управління комунального підприємства “Київтеплоенерго”.

Так, згідно з рішенням Київради, 31 липня закінчується дія продовженого угоди між компанією “Київенерго” та КМДА на управління енергооб’єктами комунальної власності – двома столичними теплоелектроцентралями ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, а також єдиною в Україні сміттєспалювальним заводом “Енергія”. У “Київенерго” заявили, що опівночі 1 серпня після фіксації показань газових лічильників підприємств, відповідні документи будуть передані новому керуючому КП “Київтеплоенерго”.

Читайте также:  Мінфін запропонував об'єднати ЄСВ і податок на доходи фізосіб

З серпня встановлюються нові тарифи для “Київтеплоенерго” на відпуск електричної енергії та виробництво теплової енергії на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, які забезпечують тепло – та електропостачанням більшу частину киян.

Так, почнуть діяти наступні тарифи:

  • на відпуск електричної енергії – 182,83 коп/кВт год;
  • на виробництво тепла для опалення і постачання гарячої води населенню – 783,09 грн/Гкал.

З 1 серпня квитки на громадський транспорт і жетони на метро в Києві можна буде обміняти тільки з доплатою. З вересня раніше придбані жетони і квитки обміну не підлягають і кошти за них не повертаються.

З Києва та Кіровоградській області з 1 серпня будуть вимикати аналогове мовлення. Спочатку це торкнеться 13 телекомапний загальнонаціонального мовлення, які мають ліцензії на цифрове мовлення. Телеканали без цифрових ліцензій не будуть відключати від аналогового мовлення до січня 2019 року.

Українці в серпні відпочиватимуть дев’ять днів. Зокрема, українці отримують три законних вихідних поспіль: з п’ятниці, 24 серпня, до неділі, 26 серпня. При цьому четвер, 23 серпня, – скорочений робочий день.

Читайте также:  Близько 76,5 тис. установ і організацій є розпорядниками бюджетних коштів - Н.Яресько

Середня місячна температура у серпні цього року прогнозується на рівні 20-25 градусів тепла, що дещо вище середніх багаторічних значень.

Источник

Залишити коментар