Що означає реліз бета-версії Lightning Network

У п’ятницю каліфорнійський розробник Lightning Labs представив першу офіційну бета-версію клієнта Lightning Network (LN), «який дозволяє здійснювати транзакції поза блокчейна биткоина» і оголосив про залучення $2.5 млн фінансування для подальших розробок.

Цю подію було навіть оголошено деякими світовими ЗМІ як «запуск технології, яка знову зробить биткоин грошима».

Інвестори Lightning Labs, серед яких – корпорація Microsoft, генеральний директор Twitter Джек Дорсі, генеральний директор Square Capital Жаклін Різ, засновник Litecoin Чарлі і операційний директор PayPal Девід Сакс – очікують, що тепер кількість транзакцій через Lightning буде швидко зростати.

«Цей клієнт також є першим, який надає можливість пересилати биткоины поза блокчейна з функціями безпеки та відмовостійкості, необхідними для реального використання реальних грошей», – йдеться у блозі Lightning Labs.

Lightning Labs вважається «офіційним» розробником технології, але існують альтернативні рішення і також беруть участь в тестуванні. Насправді тестування каналів Lightning в основній мережі почалося більше місяця тому. Зараз в мережі Lightning працює близько 1000 вузлів і майже 2000 каналів.

Тим не менш, оптимізм навколо запуску бета-версії навряд чи знайде відгук в реальності. Всі скільки-небудь істотні нововведення в Биткоине стикаються з різними проблемами і їх поширення відбувається набагато повільніше, ніж очікувалося. Наприклад, технологія Segregated Witness, без якої платежі в Lightning будуть проводитися значно важче, досі не може похвалитися масовим впровадженням. За більш ніж півроку після активації число segwit-транзакцій тільки на початку березня перевищила рівень 30%.

Затримки впровадження Segwit будуть неминуче позначається і на використанні Lightning. На сьогоднішній день, незважаючи на вражаючу кількість вузлів і каналів, реальний обсяг транзакцій за допомогою Lightning незначний – у відкритих каналах задіяно трохи більше 4 BTC, і ця величина зберігається ж кілька тижнів. Це означає, що технологію тестують, але використовувати її в реальних транзакції побоюються. І це може тривати ще не один місяць, тим більше, що комісії в мережі Биткоина після спаду кількості транзакцій залишаються на вкрай низькому рівні, і використовувати додаткові інструменти для їх зниження немає прямої необхідності. Для Lightning знайдеться застосування, якщо обсяг транзакцій знову почне зростати.

Источник

Залишити коментар

Adblock detector
Читайте ранее:
Батьки Антона Єльчина домовилися з Fiat Chrysler

Батьки загиблого два роки тому Антона Єльчина уклали мирову угоду з компанією Fiat Chrysler, виробником автомобіля Jeep Grand Cherokee, який...

Закрыть