Експерт прокоментував заяву ЄЦБ про лідерство Росії щодо відмови від долара

Портфельний менеджер компанії «Відкриття Брокер» Тимур Нігматуллін в бесіді з ФБА «Економіка сьогодні» прокоментував заяву Європейського центрального банку про лідерство Росії щодо відмови від долара США.

«Говорити про тренд на дедоларизацію, на мій погляд, поки що не доводиться, проте Росія дійсно активно позбавляється від активів, номінованих у доларах», — сказав експерт.

За його словами, Москва прагне максимально знизити ризики для своєї економіки.

Якщо говорити про китай, то Нігматуллін зазначив, що Пекін вимушено став опонентом США в торговельній війні і йому доводиться відбивати удари, продавати найбільш ліквідні американські активи, щоб підтримувати курс юаня на прийнятному рівні і зберігати позиції на тлі зниження товарообігу.

Раніше газета «Известия» з посиланням на доповідь ЄЦБ повідомляла, що Росію визнали одним з основних двигунів світової дедоларизації. Російський ЦБ продав значну частину резервів, номінованих в американській валюті. Основний обсяг припав на II квартал ($100 млрд). Друге місце зайняв Китай ($60 млрд).

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.