Експерт: дотримання нормативних показників по утепленню будинку економить до 30% витрат на тепло

Олег Регіда

Дотримання нормативних показників по утепленню дозволяє заощадити витрати на тепло до 30%. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ВАТ “ХК “Київміськбуд”, повідомляє УНН.

За словами директора Департаменту капітального будівництва – головний інженер “Київміськбуду” Олега Региды, мешканці будинків, зведених Холдингом, за своє тепло можуть не хвилюватися – воно точно буде збережено.

“Коли зведена монолітна коробка новобудови, стіни грунтуються і на них наносять утеплювач. На шар клею монтуються мінераловатні плити, а коли суміш застигає – кріплять механічно за допомогою анкерів. Потім мінеральна вата грунтується, на неї наноситься армуючий розчин зі склосіткою. Після застигання ще раз проходять грунтовкою, накладають декоративну штукатурку і фарбують. Тобто процес влаштування фасаду, і особливо його утеплення це досить копітка і багатоетапна робота. Але завдяки цьому ми отримуємо дуже хороші показники енергоефективності”, – розповів Олег Регіда.

За словами Головного інженера “Київміськбуду”, компанія проводить імпортозаміщення, тому будівельники віддають перевагу мінеральну вату саме українського виробника.

“Такий утеплювач є екологічно чистим, одержуваний шляхом розплавлення гірської породи, яка потім переходить у волокно. Воно в свою чергу укладають шарами – один на один, скріплюється за допомогою клеючих сумішей і пресування, і маємо плити, які і кріпимо на фасад. Додатковою перевагою мінеральної вати є те, що вона не займиста, а значить безпечна для мешканців будинку”, – пояснив О. Регіда.

Читайте также:  З початку року банки купили у населення 1,1 млрд дол.

Такий підхід до утеплення дозволяє зберегти хороші показники енергоефективності будь-яких квартир – від маленьких однокімнатних до великих двоповерхових з панорамними вікнами та “кутових”.

фотогалерея

Источник: unn.com.ua

Залишити коментар