“Енергоатом” попросить НКРЭКУ збільшити тариф на електроенергію майже на 62%

“Енергоатом” звернеться до НКРЭКУ з проханням збільшити тариф на відпуск електроенергії з АЕС на 61,7%. Відповідні наміри були озвучені під час публічного обговорення проекту тарифів на електричну та теплову енергію, що виробляється на атомних електростанціях на 2019, передає з посиланням на повідомлення компанії.

“З урахуванням прогнозних показників виробничої діяльності „Енергоатому“ на наступний рік, необхідний тариф на відпуск електроенергії АЕС на 2019 рік становить 90,19 коп за 1 кВт-год, а на теплову енергію — 145,29 грн за 1 Гкал. Саме такий розмір тарифів буде поданий на розгляд НКРЭКУ з відповідним обґрунтуванням”, — сказала в. о. директора з економічних питань, директор Департаменту тарифної політики та управління витратами “Енергоатому” Любов Шаніна.

При цьому, за словами т. в. о. віце-президента “Енергоатому”, директор з фінансів та бюджетування компанії Анжела Депелян нагадала, що в документах, які “Енергоатом” подавав у НКРЭКУ, тариф на відпуск електроенергії з АЕС на 2018 рік був обоснованн на рівні 71,5 коп. за 1 кВт-ч. Однак з 1 жовтня цього року, згідно з постановою НКРЭКУ, для “Енергоатому” затверджено тариф у 55,76 коп. за 1 кВт-ч.

Читайте также:  Гройсман розповів, скільки законопроектів слід вжити для прискорення економічного зростання

“У тарифі, який запрацює для компанії з жовтня, не враховано цілий ряд витрат компанії, а в цілому дефіцит за тарифом становить понад 13 млрд грн. При встановленому з 1 жовтня тариф, річний дефіцит коштів на закупівлю свіжого ядерного палива складе 1,5 млрд грн. Річна потреба в коштах на оплату праці та єдиний соціальний внесок компанії повинна становити 11 млрд 616 грн, тоді як згідно з новим тарифом ця сума буде становити 9 млрд 386 млн грн, тому річний дефіцит за цим напрямом складе 2 млрд 230 млн грн”, — зазначила Депелян.

Нагадаємо, за словами президента “Енергоатому” тариф на електроенергію, вироблену на українських АЕС, є найнижчим у світі. В цьому році дефіцит атомного тарифу становить 13,9 млрд грн.

Источник

Залишити коментар