ЄС ввела законодавча заборона на “подвійні стандарти” якості продуктів

ЄС ввела законодавча заборона на “подвійні стандарти” якості продуктів

Європейський Союз ухвалив законодавчі норми, які забороняють компаніям поставляти на загальний європейський ринок товари “подвійного якості”, передає з посиланням на EurActiv.

Законодавчі зміни є реакцією ЄС на вимоги Центральної та Східної Європи.

“Ми будемо активізувати боротьбу з “подвійними стандартами” якості продуктів. Ми вже внесли поправки в Директиву про недобросовісної комерційної практики, тим самим заборонивши компаніям поставляти на ринки ЄС товари подвійного якості. Це дасть національним владі повноваження контролювати питання на законодавчому рівні. Як сказав пан Юнкер у вересні минулого року, в ЄС не можуть бути громадяни другого сорту”, – зазначила європейський комісар з питань юстиції, прав споживачів та гендерної рівності Віра Юрова.

Питання складу і якості одних і тих же продуктів хвилює Східну Європу не перший рік. Останні випадки продовольчого шахрайства в ЄС були пов’язані з фальсифікацією оливкової олії, вина, меду, риби, молочних продуктів і м’яса птиці.

В Україні тим часом, за оцінками експертів, фальсифікований чи не кожен другий продукт.

За даними нещодавно проведеної експертизи, наприклад, 75% сиру не відповідають нормам і стандартам якості: замість тваринних жирів у продукції експерти виявили пальмову олію.

Читайте также:
Оператори нафторинку працюють в умовах мінімальної маржі - Л. Косянчук

Не краща ситуація і з вершковим маслом. Згідно з повідомленням ГО “Громадський контроль захисту прав споживача”, 74% цього продукту на споживчому ринку країни фальсифіковано.

Раніше критичну ситуацію з якістю продуктів та товарів в Україні публічно визнали і в Госпродпотребслужбе.

Паралельно в службі констатували рекордна кількість харчових отруєнь серед українців (протягом 2017 року).

За словами депутата ВР Сергія Тригубенка, такого стану справ “сприяли”: мораторій на перевірки бізнесу і реформа в Госпродпотребслужбе, за результатами якої частина підрозділів і функцій контролюючого органу були скасовані.

Додамо, що активісти ГО по захисту прав споживачів пригрозили, що будуть блокувати роботу вітчизняних виробників фальсифікованих продуктів харчування.

Источник

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.