ЄС ввела законодавча заборона на “подвійні стандарти” якості продуктів

Європейський Союз ухвалив законодавчі норми, які забороняють компаніям поставляти на загальний європейський ринок товари “подвійного якості”, передає з посиланням на EurActiv.

Законодавчі зміни є реакцією ЄС на вимоги Центральної та Східної Європи.

“Ми будемо активізувати боротьбу з “подвійними стандартами” якості продуктів. Ми вже внесли поправки в Директиву про недобросовісної комерційної практики, тим самим заборонивши компаніям поставляти на ринки ЄС товари подвійного якості. Це дасть національним владі повноваження контролювати питання на законодавчому рівні. Як сказав пан Юнкер у вересні минулого року, в ЄС не можуть бути громадяни другого сорту”, – зазначила європейський комісар з питань юстиції, прав споживачів та гендерної рівності Віра Юрова.

Питання складу і якості одних і тих же продуктів хвилює Східну Європу не перший рік. Останні випадки продовольчого шахрайства в ЄС були пов’язані з фальсифікацією оливкової олії, вина, меду, риби, молочних продуктів і м’яса птиці.

В Україні тим часом, за оцінками експертів, фальсифікований чи не кожен другий продукт.

Читайте также:  У Мінсоцполітики розповіли, кому треба переоформити субсидії

За даними нещодавно проведеної експертизи, наприклад, 75% сиру не відповідають нормам і стандартам якості: замість тваринних жирів у продукції експерти виявили пальмову олію.

Не краща ситуація і з вершковим маслом. Згідно з повідомленням ГО “Громадський контроль захисту прав споживача”, 74% цього продукту на споживчому ринку країни фальсифіковано.

Раніше критичну ситуацію з якістю продуктів та товарів в Україні публічно визнали і в Госпродпотребслужбе.

Паралельно в службі констатували рекордна кількість харчових отруєнь серед українців (протягом 2017 року).

За словами депутата ВР Сергія Тригубенка, такого стану справ “сприяли”: мораторій на перевірки бізнесу і реформа в Госпродпотребслужбе, за результатами якої частина підрозділів і функцій контролюючого органу були скасовані.

Додамо, що активісти ГО по захисту прав споживачів пригрозили, що будуть блокувати роботу вітчизняних виробників фальсифікованих продуктів харчування.

Источник

Залишити коментар