Єврокомісія запропонує Росії провести переговори по газу до виборів у Раду

Єврокомісія підніме перед російською стороною питання про проведення тристоронніх переговорів щодо транзиту газу через Україну до виборів у Верховну Раду. Про це заявив у вівторок на прес-конференції в Брюсселі заступник голови Єврокомісії з питань Энергосоюза Марош Шефчович, передає кореспондент .

“Якщо ви пам’ятаєте, я уявляв ЄС на інавгурації Президента України Зеленського, де ми більше години говорили про новому довгостроковому контракті на транзит газу після закінчення чинного контракту між “Нафтогазом” і “Газпромом”, який закінчиться до кінця року”, – зазначив Шефчович.

Він заявив, що також здійснив візит до Москви, щоб дізнатися, якими, з точки зору російської сторони, є ключові параметри цієї угоди, які є пропозиції і яка реакція.

За його словами, напередодні в Брюсселі він мав можливість підняти це питання.

“Коротко, я б сказав, позитивним висновком є те, що всі сторони готові продовжити тристоронні контакти на політичному рівні. Ми пропонуємо (дату зустрічі – ред.) у вересні, так як в Україні мають пройти парламентські вибори 21 липня. Коли я повідомив про результати моїх розмов в Москві, Президент України запропонував, що, можливо, нам не потрібно чекати результатів виборів у липні. Я підніму це питання з російською стороною. Подивимося, чи буде у нас достатньо матеріалу для проведення зустрічі до літніх канікул. Якщо так, то ми, звичайно, зробимо це”, – заявив заступник голови ЄК.

Читайте также:
Україна скоротила запаси газу в ПСГ до 12,73 млрд куб. м

Як повідомляв , глава Міненерго РФ Олександр Новак за підсумками переговорів з Шефчовичем заявив, що Росія і Єврокомісія домовилися у вересні обговорити дату проведення тристоронніх (Україна-Росія-ЄС) переговорів щодо транзиту газу.

У свою чергу НАК “Нафтогаз України” висловили жаль, що тристоронні переговори щодо транзиту газу у форматі Україна-ЄС-Росія відкладаються до осені.

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.