Фермери Херсонської області отримали менше половини належних їм компенсацій за вилучених свиней

У Херсонській області за чотири місяці цього року постраждалим від АЧС (африканська чума свиней – ред.) Фермерам було виплачено 35 тис. 928 грн компенсацій, проте ще 57 тис. 633 грн досі не виплачені. Про це у відповідь на запит повідомили в Херсонській ОДА.

Так, у Хмельницькій ОДА зазначили, що за чотири місяці цього року на відшкодування за знищених тварин внаслідок АЧС було нараховано 93 тис. 561 грн.

Всього було вилучено 52 голови свиней у шести районах області.

“Станом на 8 червня поточного року вже відшкодовано коштів у сумі 36 тис. 928,2 грн в Іванівському, Олешковском та Білозерському районах. Ще залишається виплачена компенсація в сумі 57 тис. 633,74 грн в трьох районах області”, – повідомили в адміністрації.

Нагадаємо, за прогнозами експертів, більше 1,5 млрд грн збитків держбюджету може завдати АЧС цього року.

При цьому глава Госпродпотребслужбы Ст. Лапа визнав недостатньої ефективності превентивних заходів у боротьбі з АЧС.

Нардеп С. Тригубенко в свою чергу заявив, що головна причина трагічних наслідків АЧС полягає саме в некомпетентності контролюючих органів.

Читайте также:  Офіційний курс гривні встановлено на рівні 28,00 грн/дол

Додамо, що в Україні нещодавно запрацювали нові правила боротьби з африканською чумою свиней, однак і вони не гарантують 100% збереження здорового поголів’я свиней, яке опинилося в зоні спалаху хвороби.

Источник: unn.com.ua

Залишити коментар