FinCEN: Іран використовує кріптовалюти для обходу санкцій

Використовуючи кріптовалюти, уряд Ірану наражає на небезпеку світову фінансову систему, завили представники підрозділу Міністерства фінансів США по боротьбі з фінансовими злочинами (FinCEN).

За даними FinCEN, з 2013 року жителі Ірану в «зловмисних цілях, які «забезпечують потенційні можливості для фізичних і юридичних осіб ухилитися від санкцій» здійснили транзакції в биткоинах на загальну суму $3,8 млн.

FinCEN зазначає, що, незважаючи на те, що Центральний банк Ірану (CBI) забороняє внутрішнім фінансовим установам працювати з криптовалютами, Інтернет дозволяє отримати до них доступ як приватним особам, так і підприємствам. При цьому в документі організації фігурують такі назви як «віртуальні валютні біржі, розташовані в Ірані», «обмінні пункти однорангової мережі (P2P)».

FinCEN настійно закликає «установи проаналізувати реєстри блокчейнов на предмет активності, яка може виходити від Ірану», зазначивши, що «високодинамічна» міжнародна криптовалютная діяльність може «затуляти сліди транзакцій».

В рамках своїх рекомендацій агентство нагадує фінансових установ про нормативних зобов’язання відповідно до Закону про банківську таємницю (BSA) і санкционными вимогами (CISADA).

Раніше влада Ірану повідомили про плани випустити свою криптовалюту, яка дозволить обійти американські санкції. При цьому регулятор заявляв, що фінансові органи Ісламської Республіки не визнають кріптовалюти в якості легітимного кошти для розрахунків і не здійснюють транзакції з їх участю.

Источник

Залишити коментар

Adblock detector
Читайте ранее:
Ситуація на арсеналі під Ичней: інтенсивність вибухів істотно знизилася
Ситуація на арсеналі під Ичней: інтенсивність вибухів істотно знизилася

Інтенсивність вибухів значно зменшилася Станом на вечір п'ятниці, 12 жовтня, на території військових складів під Ичней Чернігівської області істотно знизилася...

Закрыть