FinCEN: Іран використовує кріптовалюти для обходу санкцій

Використовуючи кріптовалюти, уряд Ірану наражає на небезпеку світову фінансову систему, завили представники підрозділу Міністерства фінансів США по боротьбі з фінансовими злочинами (FinCEN).

За даними FinCEN, з 2013 року жителі Ірану в «зловмисних цілях, які «забезпечують потенційні можливості для фізичних і юридичних осіб ухилитися від санкцій» здійснили транзакції в биткоинах на загальну суму $3,8 млн.

FinCEN зазначає, що, незважаючи на те, що Центральний банк Ірану (CBI) забороняє внутрішнім фінансовим установам працювати з криптовалютами, Інтернет дозволяє отримати до них доступ як приватним особам, так і підприємствам. При цьому в документі організації фігурують такі назви як «віртуальні валютні біржі, розташовані в Ірані», «обмінні пункти однорангової мережі (P2P)».

FinCEN настійно закликає «установи проаналізувати реєстри блокчейнов на предмет активності, яка може виходити від Ірану», зазначивши, що «високодинамічна» міжнародна криптовалютная діяльність може «затуляти сліди транзакцій».

В рамках своїх рекомендацій агентство нагадує фінансових установ про нормативних зобов’язання відповідно до Закону про банківську таємницю (BSA) і санкционными вимогами (CISADA).

Читайте также:
Power Ledger: блокчейн для економії та продажу електроенергії

Раніше влада Ірану повідомили про плани випустити свою криптовалюту, яка дозволить обійти американські санкції. При цьому регулятор заявляв, що фінансові органи Ісламської Республіки не визнають кріптовалюти в якості легітимного кошти для розрахунків і не здійснюють транзакції з їх участю.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: