Франція у матчі-відкритті Євро дотискає Румунію

Спорт

Шедевральний гол Дімітрі Пайє дозволяє господарям чемпіонату Європи стартувати з перемоги

Франция в матче-открытии Евро дожимает Румынию

Матч-відкриття будь-якого великого футбольного форуму – це завжди щось особливе, і організатори Євро-2016, звичайно ж, постаралися, щоб глядачі, які зібралися на стадіоні «Стад-де-Франс» і весь світ на екранах ТБ, побачили до стартового свистка барвисте шоу. Як правило, країна-організатор намагається відобразити в ньому найбільш характерні особливості своєї національної культури. Ну, а головним заводієм святкового настрою вболівальників виступив Девід Гетта, який представить офіційний гімн Євро-2016 «This one’s For You».

Коли ж настав час футболу, то він всупереч очікуванням почався не під диктовку господарів чемпіонату Європи. Збірна Румунія дуже жваво стартувала, і на 4-й хвилині просто якимось дивом не відкрила рахунок. Після кутового Верстату в упор завдавав удару – як Льоріс потягнув цей м’яч, це за межами розуміння. Просто фантастика!

Рівно через 10 хвилин по гольовим моментам стало 1:1. Санья праворуч вирізав м’яч на лінію воротарського, захисник не зміг вибити м’яч, але той вдало відскочив на голову Гризманну, який бив з кута воротарського – штанга! До цього часу ігрова перевага поступово переходила до збірної Франції, ну, а незабаром, воно вже не викликало сумнівів – збірна Румунії змушена була грати виключно в обороні. Господарі в атаці намагалися грати максимально різноманітно. Були спроби і проникаючих передач у штрафний, як, наприклад, на 25-й хвилині, коли Жиру ледь не вийшов на ударну позицію, але Грігоре в підкаті встиг вибити м’яч. Незабаром Погба вистрілив з-за меж штрафного – м’яч лише трохи розминувся в дев’яткою. Загалом, хлопцям Ангела Иордэнеску потрібно віддати належне – терпіти в обороні і руйнувати у них виходило дуже пристойно.

Тим не менш, збірна Франції продовжувала безперервні атаки, і що-то все-таки створювати виходило. На 36-й хвилині знову ж після атаки справа Грізманн пробивав з меж штрафного, але після невеликого рикошету м’яч пролетів буквально за півметра від кута воріт. Зліва у французів Жиру не давав дихати своїм опікунам, але ті по великій частині не числом, а вмінням, не дозволяли гравцеві збірної Франції до межі загострити ситуацію у штрафному майданчику. Шанс вийти вперед у команди Дешама був незадовго до перерви, але після навісу Пайє Погба не зміг з меж штрафного майданчика пробити по воротах. І вже на 45-й хвилині Жиру після передачі все того ж Пайє з корнера дуже небезпечно пробив головою – м’яч пролетів над поперечиною. Нехай в першому таймі і не було забитих м’ячів, але футбол не розчарував і виглядав на одному диханні.

Як і в першому таймі, перший небезпечний момент у другому таймі був в активі збірної Румунії. Верстата знову опинився у штрафному на самоті, але бити вже було дуже незручно, і після удару і в падінні, і з розвороту м’яч полетів метрах у трьох від воріт. Відповідь збірної Франції не змусив себе чекати – гостру атаку по центру завершував ударом Жиру, але м’яч полетів по центру воріт, там і перебував Тетерушану. Неймовірне вміння, або, може бути, чуття вибирати позицію голкіпер збірної Румунії продемонстрував на 57-й хвилині – Погба з лінії штрафного бив, здавалося, напевно, але Тетерушану впорався з цим ударом.

А ось у верховій боротьбі голкіпер румунської команди схибив. Буквально в наступній атаці Пайє закинув м’яч на лінію воротарського майданчика, і тут Жиру виграв боротьбу у Тетерушану, який як-то ніяково намагався зловити м’яч, який після удару головою гравця збірної Франції опинився в сітці. Це був перший гол Євро-2016, і яку реакцію він викликав на трибунах, які в переважній своїй більшості були на боці команди Дешама, говорити зайве.

Шок: форвард ЦСКА симпатизує російської армії (ФОТО)

Не сказати, що румунська команда перемкнула швидкості, але навіть невелике збільшення активності дозволила зрівняти рахунок. На 64-й хвилині Евра в штрафній збив Станчу, арбітр Кашшаї був поруч і вказав на 11-ти метрову позначку, а Верстата пенальті виконав ідеально – Льоріс стрибав в один кут, а м’яч влетів у ворота в інший.

Дешам своєї першої заміною, звичайно ж, здивував. Грізманн відразу ж після пропущеного м’яча французами пішов з поля, а замість нього вийшов Коман. Але час минав, а господарі поля ніяк не могли відійти від отриманого удару. Жиру завівся, і на рівному місці отримав жовту картку. Але куди гірше було для господарів, що вони ніяк не могли зловити ту гру, яка дозволила б їм взяти ситуацію на полі під свій контроль. Незабаром Дешам прибрав з поля і ще одного гравця, який по ідеї, поряд з Гризманном, повинен був робити результат. Мова Поля Погба, якого замінив Антоні Марсьяль. Всього через кілька хвилин після свого перебування на полі Марсьяль щокою пробив по воротах з лінії штрафної – Тетерушану був у потрібному місці і забрав м’яч.

Ближче до кінця основного часу матчу румуни намагалися збивати темп, тримати суперника далеко від володінь Тетерушану, і начебто все йшло під контролем. Але на 89-й хвилині просто-таки шедевральний удар з лінії штрафного вдався Дімітрі Пайє. М’яч по фантастичній дузі полетів у верхній кут воріт, і такий м’яч навряд чи б відбив будь голкіпер світу.

У самій кінцівці збірна Румунії зобразила якусь метушню на половині господарів, але цього було недостатньо навіть для одного моменту, схожого на гольовий. Останній удар у матчі був за Сіссоко, який в контратаці пробив мимо воріт.

Не найяскравіша перемога збірної Франції на старті чемпіонату, але, тим не менш, це перемога. Що до першого матчу на чемпіонаті Європи, то він, будучи не ідеальним, все ж не розчарував.