Дослідники Unchained Capital зв’язали динаміку UTXO і курсу биткоина

Исследователи Unchained Capital связали динамику UTXO и курса биткоина

Дхрув Бансал (Dhruv Bansal), співзасновник Unchained Capital, криптовалютной фінансової компанії, що надає кредитні послуги, опублікував першу частину дослідження «Bitcoin Data Science: Hodl Waves». Бансал і його команда проаналізували динаміку таблиці невитрачених виходів (UTXO) мережі Биткоина за кілька років і з’ясували, як BTC втрачав значну частину вартості – коли вчинялася менше транзакцій з-за нових інвесторів та окремих періодів утримання биткоинов.

Блокчейны використовують механізм реєстру під назвою невитрачені виходи (UTXO) і ці дані мають тимчасову мітку. Це означає, що дослідники блокчейна можуть дізнатися, коли UTXO останній раз використовувалися в транзакції. Unchained Capital створила діаграму, яка обчислює хвилі розподілу UTXO цифровий валюти і їх розподіл за роками, аж до першого блоку в 2009 році.

«Ця діаграма захоплююча, тому що вона відображає макроскопічні зрушення, які відбулися в мережі Биткоина за всі ці роки. Сплески на дні, пофарбовані в більш теплі кольори для різних періодів часу (<1 день, 1 день – 1 тиждень, 1 тиждень – 1 місяць) показують, що раптово відбувалося велика кількість транзакцій биткоинов», – йдеться в дослідженні Unchained Capital. «Стійке зростання верхніх періодів, пофарбованих у холодні кольори (2-3 роки, 3-5 років > 5 років) показує биткоины, які не брали участь в транзакції між ралі. Взаємодія між цими двома моделями ілюструє поведінку інвесторів биткоина в ході ринкових циклів».

Дослідники також відзначають відміну криптовалютного ринку від ринку традиційних активів:

Читайте также:  Nomura створює інструмент для моніторингу безпеки блокчейна

«Неможливо створити такі діаграми для традиційних класів активів. Тільки биткоин та інші відкриті блокчейны ретельно відстежують ці дані протягом всієї їх історії. Це дозволяє проводити апостериорный аналіз великомасштабного поведінки на ринку».

На зображенні демонструється розподіл UTXO в різний час, а також відзначаються цінові піки. Білі лінії являють собою «хвилі зберігання», які знаменують собою початок нового періоду.

По суті, Бансал і його команда виявили модель поведінки після кожного ралі, яку вони називають «хвилями зберігання». Дослідники Unchained Capital відзначають, що в основному хвиля з’являється, коли велика кількість BTC беруть участь в угодах під час піків ринкової ціни, а потім UTXO потрапляють до нових власників. На діаграмі відображено ці хвилі, що утворюють різні форми кривих. «Модель поведінки вкладених кривих, що з’являються в рамках різних періодів, раптово стає набагато товщі (вище) пізніше після ралі», – заявляє Бансал.

Від першої до найбільшої хвилі в історії биткоина

Перша хвиля розпочалася у період з січня 2009 року по червень 2011 року, коли ціна биткоина піднялася з нуля фактично до 33 доларів за 1 BTC. У Unchained Capital відзначають, що ця хвиля не була викликана цінових ралі, а тим, що BTC в той час не мав істотної цінності. Ранні послідовники і Сатоши зберігали свої монети, тому що вони нічого не коштували протягом тривалого періоду часу. Перша хвиля стала найкоротшою в історії – вона відображена на малюнку.

Читайте также:  Грецький суд вирішив екстрадувати Олександра Винника у Францію

Наступна хвиля почалася з червня 2011 року (33 долари) і продовжилася до грудневого ралі 2013 року (1 000 доларів).

«Відразу після ралі до 1 000 доларів більше 60% BTC було витрачено протягом наступних 12 місяців. Цей період ознаменував собою момент, коли середній час останнього використання биткоина було найнижчим», – йдеться в дослідженні. «Хто продав? Знову інвестори, які купили биткоины за попередні 2-3 роки, починаючи з піку ціни в 33 долари і до западини 198 доларів». Unchained Capital називає цю хвилю «Великим зберіганням» 2014 року.

Найбільша «хвиля зберігання» була між ралі 2013 року на рівні 1000 доларів аж до грудня 2017 року, коли ціна перевищила 19 000 доларів. Коли BTC підскочив до 1000 доларів за монету, близько 60% биткоинов було старше дванадцяти місяців, а коли монета зросла до 19 000, тільки 40% BTC були старше одного року.

«Протягом 2017 року 20% існуючих биткоинов вперше брали участь в транзакції за багато років», – пояснюють дослідники.

Вони вважають, що за це явище відповідальні три основні причини: хардфорк Bitcoin Cash і софтфорк Segregated Witness, первинні розміщення токенів (ICO) і фіксація прибутків.

Читайте также:  Після листопадової атаки Tether запускає нову платформу

На даний момент після великого сплеску і «криптозимы» формується нова хвиля, яка показує, що кількість BTC старше 12 місяців впало до 40%.

«Після кожного великого ралі наступав період зберігання монет. Як показують дані, вже починається формування ще одного покоління «власників», які налаштовані довго зберігати биткоины», – підсумовує Бансал. «Починаючи з січня 2018 року, категорія биткоинов віком 6-12 місяців, зросла з мінімуму в 7.76% до 14.63%».

Бансал і його дослідницька група створили інтерактивну діаграму, яка дозволяє уважніше ознайомитися з різними хвилями. Повну версію дослідження можна знайти тут.

Источник

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.