До МОН є питання по 3,2 млн грн на міжнародні наукові проекти – Рахункова палата

Міністерство освіти і науки України має змінити підходи до використання коштів Держбюджету на міжнародне науково-технічне співробітництво з участю українських вчених. Оскільки зараз виконуються тільки фінансові зобов’язання, а держава не отримує від такого співробітництва належної економічно соціальної вигоди. Про це свідчить Звіт про результати аудиту ефективності виконання зобов’язань України у сфері міжнародного науково-технічного співробітництва та по Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій “Горизонт 2020”, затверджений на засіданні Рахункової палати, передає

“У 2017 році було завершено 21 проект. Однак експертиза звітів виконаних робіт не внесена до пріоритети роботи МОН. Зокрема, з 2015 року така експертиза не замовлялася. І тому Міністерство втратило внутрішній контроль за отриманням результатів завершених робіт вартістю 3 млн 208,4 тис. грн”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначив член Рахункової палати Василь Невідомий, відповідальний за проведення аудиту, фінансові зобов’язання України — сплата внесків до бюджетів міжнародних організацій на 2017-2018 роки — становлять понад 495 млн гривень.

При цьому Міністерство освіти і науки, у рамках двосторонньої співпраці протягом 2017 року та першого півріччя 2018 здійснювало реалізацію 158 міжнародних науково-технічних проектів. Загальна їх сума -17 млн 805,4 тис. гривень.

Читайте также:
Експерт прогнозує пожвавлення на ринку новобудов

Василь Невідомий нагадав, що в 2007 році Рахункова палата вже рекомендувала Уряду і МОН запровадити систему обліку результатів участі українських вчених у міжнародному науково-технічному співробітництві та використанні коштів держбюджету. Однак рекомендації не були виконані. Як наслідок, зростають ризики непродуктивного, результативного і марнотратного використання МОН бюджетних коштів на міжнародне науково-технічне співробітництво.

У Рахунковій палаті також згадали про асоційоване членство України в Європейській організації ядерних досліджень (ЦЕРН) і участі в Міжнародній європейській інноваційній науково-технічної програми EUREKA, у програмі наукових досліджень і навчання Європейського співтовариства з атомної енергії (Євратом).

Проте в державному органі відзначили відсутність належного моніторингу та механізмів внутрішнього контролю за результатами співпраці вищих навчальних світу та наукових установ України з міжнародними організаціями, а також їхньої участі в міжнародних наукових програмах, зокрема в рамкових програмах ЄС з досліджень та інновацій. Більшість установчих документів державною мовою отсутсутвует.

“Саме тому Міністерство освіти і науки не володіє системною інформацією про отримані результати”, — резюмували в Рахунковій палаті.

Читайте также:
15 загиблих, 13 зниклих без вести: що відомо про прорив дамби в Красноярському краї

Нагадаємо, в Україні створено Національний фонд досліджень.

Источник

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.