Як навчити бабусю користуватися смартфоном?

Как научить бабушку пользоваться смартфоном? Наука і техніка

Буває, що людям, які володіють життєвою мудрістю і великим багажем досвіду, складно навчатися чомусь новому. Саме тому наші бабусі й дідусі часто відхрещуються від смартфонів, віддаючи перевагу стаціонарного апарату.


Буває, що людям, які володіють життєвою мудрістю і великим багажем досвіду, складно навчатися чомусь новому. Саме тому наші бабусі й дідусі часто відхрещуються від смартфонів, віддаючи перевагу стаціонарного апарату.


В століття цифрових технологій вже рідко зустрінеш людину, яка не вміє користуватися смартфоном. Зазвичай онуки віддають свої старі 2-х річні Айфони, а самі купують собі нові, щоб бути в тренді. Тому багатьом літнім людям нічого не залишається, як освоювати нову для них техніку.

Як навчити бабусю користуватися смартфоном?

Звичайно, далеко за межами великих міст зустрічаються люди, яким важко освоїти смартфон. Але немає нічого складного в тому, щоб навчити свого близької людини – маму, тата, бабусю чи дідуся. Головне, щоб було бажання у них навчатися, а у вас навчати.

Чому навчати в першу чергу

Для початку, бажано, розібратися з основними функціями смартфона. Насамперед, бажано розповісти, в загальних рисах, як влаштований девайс. Куди вставити сім-карту і карту пам’яті можна не розповідати, так як навряд чи наші батьки будуть міняти карти пам’яті або переставляти sim-карти. А ось як підключити зарядку і зарядити смартфон бажано розповісти. Так само слід приділити увагу включення і виключення пристрою, блокуванню та розблокуванню, прийняття викликів.

Після того, як з цим розібралися, можна перейти до включення девайса та огляду основних функцій. А саме можливості здійснювати дзвінки, відправляти СМС. З цим немає нічого складного – достатньо показати, куди натискати, щоб набрати цифри і зробити виклик. Також можна в налаштуваннях збільшити розмір шрифту у всьому пристрої, тоді літній людині буде зручніше користуватися цим девайсом. Якщо відразу не вийшло зробити дзвінок, то варто продовжувати до тих пір, поки не вийде. Через тиждень користування будь-яка бабуся зможе спілкуватися за допомогою смартфона.

Читайте также:
У США почали проводити модифікацію АК, створену для бійців ФСБ РФ

Як навчити бабусю користуватися смартфоном?

Потім можна показати, як користуватися камерою, зробити перші фото, познімати відео. Приміром, якщо готуєте їжу, можна спробувати зафіксувати смартфон так, щоб він знімав вашу діяльність, це буде весело і цікаво. Або якщо ви пішли з онуками гуляти по місту, чому б не познімати щось цікаве на вулиці?

Після того, як основні функції були освоєні, можна переходити на більш складні речі, такі як спілкування в Вайбере або Скайпі. Тут кому що більше подобається. З допомогою цих комунікаторів легко можна здійснювати відеодзвінки.

Крім того, через смартфон, підключений до інтернету, можна легко оплачувати комунальні послуги, це особливо актуально для тих, кому не цікаво стояти в банківських чергах. Зазвичай простіше всього зробити оплату комунальних через онлайн банкінг, тут теж немає нічого складного, можете легко і цього навчити свою бабусю.

до Речі, для тих, хто збирається знімати багато фото і відео на смартфоні, варто заздалегідь подбати про купівлю карти пам’яті, тому що фото і особливо відео займають багато пам’яті. Вбудованої пам’яті в смартфоні швидше за все не вистачить, для повноцінної зйомки.

Читайте также:
Колишні співробітники Alphabet розробляють безпілотні технології для далекобійників

дідусь робить селфи

Якщо ж, після старанних старань не вдалося долучити літньої людини до смартфону, тоді простіше всього подарувати йому звичайний бабушкофон, у якого великі кнопки і цифри на екрані, самий простий функціонал, немає потреби заряджати його раз в пару діб. Досить непоганий варіант – чоловік буде на зв’язку, завжди зможе скористатися будильником, календарем, написати смс. Загалом, зможе зробити будь-які базові для телефону дії. А головне, що такі пристрої звичні для них і зручні в користуванні навіть якщо у них поганий зір.

Багатьом літнім людям дійсно не потрібні смартфони. Але ж, багато чого цікавого і корисного можна робити з допомогою цього сучасного девайса, навіть бюджетного.

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.