Як заощадити в умовах підвищення тарифів

З 1 квітня зросли тарифи на житлово-комунальні послуги. Подорожчання більшою мірою торкнулося газу, світла та опалення.

Мінімальна ціна електроенергії тепер – 37 коп. за кіловат при споживанні до 100 кВт-год/міс. (було 31 коп. та 150 кВт-год). Далі: при споживанні від 100 до 600 кВт-ч – 63 коп. (було 42 коп. до 800 кВт-год). А понад 600 кіловат доведеться платити вже 1,4 грн (було 1,34 грн), пише Хроніка.інфо з посиланням на Сьогодні.

Підвищення тарифів на електроенергію пройде в 5 етапів і завершиться до 1 березня 2017 року. В цілому, тарифи підвищаться в 3,5 рази.

З 1 квітня 2015 року мінімальний тариф на електроенергію для населення збільшився на 19% – до 0,37 грн за квт / год. Цей мінімальний тариф застосовується до домогосподарств з обсягом споживання до 100 квтг на місяць.

Домогосподарства з обсягом споживання від 100 до 600 квт-год на місяць платять 0,63 грн за квт/год. Таким чином, для них підвищення складе 50%.

Домогосподарства з обсягом споживання понад 600 квт-год на місяць з 1 квітня 2015 року платять 1,4 грн за квт/год. Для них підвищення складе 5%.

При цьому скасовано компенсації для домоволодінь з електроплитами, а з 1 березня 2017 року зникнуть і компенсації для сільського населення.

Знижка на “нічну” електрику при наявності двозонного лічильника та відповідного тарифу складе 50%.

Підвищені тарифи на електроенергію застосовуються на 101-й квт/год. “Тобто все населення України гарантовано отримуватиме 100 квт/год електроенергії на місяць за мінімальною ціною”, – підкреслили в НКРЕ.

У зв’язку із зростанням тарифів для українців все більш актуальним стає питання економії на послугах ЖКГ.

При економії світла один з дієвих методів – встановлення енергозберігаючих ламп та своєчасне відключення електроприладів.

Вечірній відпочинок – це, як правило, включені на 4-5 годин телевізор, комп’ютер або ноутбук, а також палаюче світло в кімнатах, кухні та ванній. Якщо врахувати, що одна 100-ватна лампочка споживає в годину струму на 3 коп. (з 1 квітня – майже 4), а таких лампочок горить п’ять-вісім, ТВ бере 0,5 квт/год, комп – 0,3, то за вечір лічильник може накрутити 3-4 квт/год. На місяць це – 150-200 квт/год. Хоча, якщо вимикати світло в тих місцях, де нікого в даний момент немає і вибрати щось одне – або дивитися фільм, або сидіти в інтернеті, то цілком можна обійтися одним кіловат на вечір або 30-ма на місяць.

До підвищення 3-4 квт/год коштували 0,9-1,2 грн, а з 1 квітня – на 20% дорожче (1,1-1,4 грн).

Якщо врахувати, що за новими тарифами електроенергія, витрачена понад 100 квт/год (зараз – 150), обійдеться не в 37 коп/квт/год, а 63 коп., электрорасточительство з квітня виллється в зайві 27-40 грн! І це – без урахування витрат на холодильник (бере до 50 квт/год /міс) і пральну машину (близько 10 квт/год).

Тому, щоб укластися в новий ліміт споживання дешевого струму 100 квт/год, доведеться проінвестувати купівлю енергозберігаючих лампочок, краще світлодіодних (LED) – вони економлять 95% електроенергії в порівнянні з лампами розжарювання. Тобто якщо традиційна “сотка” з квітня за вечір нагорить на 15-20 коп., LED – всього на копійку. Щоправда, і коштує вона від 80 грн, а термін окупності її буде невеликим – 3-4 місяці.

При економії на оплаті послуг ЖКГ українцям може стати в нагоді і європейський досвід – за кордоном ставлять сонячні панелі, миють посуд у тазику і утеплюють під’їзди.

Наприклад, у Бельгії тарифи високі: “ток” в середньому 11 євроцентів за квт/год: вдень вдвічі дорожче, вночі – удвічі дешевше, а споживач може вибрати з декількох постачальників. Водопостачання – в середньому 1,3 євро за куб. м. Але люди, які отримують соцдопомогу, багатодітні сім’ї, сім’ї з низькими доходами та інваліди мають знижки до 70%.

Відмінним способом заощадити пару тисяч гривень на рік є вимикання всіх непрацюючих приладів з електричної мережі. Мало хто знає, але будь-яка техніка в режимі «сну» продовжує споживати електроенергію. Таким чином, щоб заощадити кругленьку суму на рахунку за електрику досить просто вимикати всі непотрібні електроприлади з мережі.

Не забувайте закривати кран з водою, коли чистите зуби.

Багатьом українцям знайома ситуація, коли з гарячого крана тече холодна вода. До того, як вода почне теплішати іноді минає кілька хвилин, протягом яких ваші гроші витікають просто в трубу. Для того щоб уникнути цього слід подбати про спеціальний лічильник для гарячої води, який не буде рахувати витрату води нижче належної температури.


Leave a Reply

Your email address will not be published.