Канадська криптовалютная біржа QuadrigaCX звинувачує банки у картельній змові

Канадская криптовалютная биржа QuadrigaCX обвиняет банки в картельном сговоре

Канадська криптовалютная біржа QuadrigaCX стверджує, що заявки клієнтів на виведення коштів не обробляються з-за юридичних проблем, пов’язаних з банком Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC), який ще на початку січня заблокував рахунок з балансом $28 млн.

В ході розгляду, що відбувалося в суді вищої інстанції в Онтаріо, з’ясувалося, що банку не вдалося визначити власника коштів і тому він заблокував рахунок. У зв’язку з цим фінансова установа просить суд прийняти активи і самому визначити, хто є власником: біржа, платіжний сервіс Costodian, який займається обслуговуванням рахунку, або клієнти, які вносили свої гроші, щоб купити криптовалюту.

Біржа в свою чергу виступила з обвинуваченнями, заявивши, що банк неправомірно заморозив рахунок і назвав себе власником більшої частини активів, які зберігаються на ньому. Біржа також заявила, що стала жертвою з-за свого роду діяльності, оскільки є майданчиком для обміну криптовалют.

«Суд повинен бути непохитним незалежно від звинувачень стосовно сумнівних операцій на нашій торговій платформі для криптовалют, оскільки вони безпідставні і висунуті лише з-за нашого роду діяльності», – йдеться в документах суду.

Банк CIBC надав дані про операції по рахунку і стверджує, що з 7 грудня 2017 року по 20 лютого 2018 року 388 осіб внесли на рахунок біржі $67.1 млн для покупки цифрових активів. Частина коштів були виведені до блокування і на даний момент на рахунку залишилося $28 млн. Користувачі для покупки кріптовалюти перераховували гроші на платформу Quadriga, а потім отримували еквівалентну кількість доларів Quadriga”, які в подальшому міняли на кріптовалюти.

Читайте также:  Верховний суд Індії схвалив заборону на банківське обслуговування криптобирж

Виводити кошти можна також з допомогою компанії Billerfy Labs, яка належить Хосе Рейесу (Jose Reyes) — власнику Costodian. У січні банк заморозив два корпоративних рахунку та один особистий, належать Costodian і Рейесу відповідно. Банк стверджує, що отримав запит на виведення коштів від 7 трейдерів і не знає як вчинити, схвалювати її чи ні, оскільки не може визначити справжнього власника грошей. Тепер CIBC хоче отримати схвалення на посвідчення власників активів і передати їх в суд, який далі сам розбереться з їх розподілом.

Quadriga не поділяє таких вимог і хоче негайно звільнити гроші, які зберігаються на заблокованих рахунках. Біржа стверджує, що кошти клієнтів знаходяться «в заручниках» у банку з 8 січня 2018 року.

«На даний момент присутні певні затримки з виведенням коштів з-за неправомірної заморожування рахунків, на яких зберігаються десятки мільйонів доларів», – заявив генеральний директор Quadriga Джеральд Коттен, додавши, що у користувачів є можливість придбати цифрові активи і вивести їх на сторонній гаманець.

Читайте также:  Передбачив два великих дефолту інвестор називає биткоин «бульбашкою»

Згідно інформаційного джерела The Globe and Mail, думки клієнтів про заморожених коштах у цілому збігаються. Вони вважають, що в цьому інциденті замішаний «канадський банківський картель». 21 серпня біржа вислала багатьом користувачам лист з інформацією про те, що деякі великі банки вступили в змову, щоб перешкоджати її діяльності та поширенню биткоина в цілому.

Источник

Залишити коментар