Китайці потайки використовували супутники з США

Китай кілька років використовував не менше дев’яти супутників цивільного призначення, незаконно придбаних у США через офшори, у власних цілях — для роботи військових, поліції і спецслужб на спірних територіях у Південно-Китайському морі, а також для поширення державної інформації.

Олександр Пономарьов

Справа в тому, що чинне законодавство США як так улюблених американським урядом санкцій обмежує співпрацю з Китаєм у космічній сфері. Але для Гонконгу, спеціального адміністративного району Китаю, який колись був британською колонією, ця заборона не діє. Китайці побачили в цьому лазівку і користувалися гонконгськими супутниками у своїх цілях за договорами оренди встановленого на них обладнання.

Гонконгська компанія AsiaSat, яка насправді на 75% належить китайській владі через компанію Citic та офшорний інвестиційного фонду Carlyle Group, набувала космічні апарати у американських корпорацій Boeing, SSL і Maxar. Протягом останніх декількох років AsiaSat вивела на орбіту дев’ять апаратів, формально призначених для трансляції новинних і спортивних передач в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Однак американські журналісти в результаті власного розслідування з’ясували, що компанія Citic обслуговує Міністерство державної безпеки КНР, Міністерство національної оборони КНР і Головне розвідувальне управління Генштабу НВАК. Тепер, коли схема розкрита, військові заявили, що використовували супутники тільки для допомоги при стихійних лихах, а в AsiaSat і зовсім утрималися від коментарів.

Читайте также:
Експерти виявили температурну аномалію піраміди Хеопса
Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: