Комісар Євросоюзу: майнінг законний, але споживає занадто багато електроенергії

За словами комісара ЄС по цифровій економіці і суспільству, криптовалютный майнінг абсолютно законний в Європі і повинен підкорятися стандартним правилам енергоспоживання. У заяві, опублікованому минулого тижня, Марія Габріель (Mariya Gabriel) висловила стурбованість підвищеною енергоємністю криптовалютного майнінгу, уточнивши нормативний статус галузі. Габріель сказала:

«Якщо енергія, споживана для цієї діяльності, провадиться відповідно до закону, немає ніяких правових підстав, щоб забороняти або навіть обмежувати її… Оскільки криптовалютный майнінг не є незаконною діяльністю, досі Комісія ніяк не відслідковувала кількість споживаної індустрією енергії».

Однак в якості енергоємної економічної діяльності майнінг повинен підкорятися правилам ЄС, що стосуються «енергоефективності, енергетичного сектору та викидів парникових газів», – додала вона. Габріель зазначила, що Європейська комісія буде продовжувати аналізувати зростаючий вплив криптовалют на споживання енергії і попит на неї.

Поки неясно, яку кількість биткоинов видобувається всередині ЄС. Габріель підкреслила, що велика частина світового майнінгу як і раніше зосереджена в Китаї, незважаючи на натяки
регуляторів, які показували не раз своїми діями, що незабаром можуть бути зроблені заборонні заходи для цієї індустрії.

Як нещодавно повідомило видання Washington Post, Ісландія, яка генерує більшу частину своєї електроенергії через гідроелектростанції, зараз розвиває перспективні проекти в області майнінгу криптовалют. Ісландія не є повноправним членом ЄС, але входить в Європейську економічну зону. За розрахунками деяких експертів, майнінг криптовалют споживає приблизно 0.14% від загальної кількості виробленої у світі електроенергії.

Источник

Залишити коментар

Adblock detector
Читайте ранее:
Їстівні наклейки і смачні недоїдки: 16 дивовижних фактів про їжу

Їжа – найважливіша складова життя людини, джерело енергії і сил. Проте багато хто і не здогадуються про таємниці, які приховують...

Закрыть